X
Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszego serwisu. Jeśli nie chcesz, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku,
zmień ustawienia swojej przeglądarki. Więcej na temat naszej polityki prywatności znajdziesz tutaj.
Poleć znajomemu| Forum
drukuj skomentuj artykuďż˝ forum poleďż˝ artykuďż˝ znajomemu A A A

Ubezpieczenie zdrowotne - jak je wybrać?

2011-03-28 09:05 poniedziałek
Jak wybrać odpowiednie ubezpieczenie zdrowotne?
W dzisiejszych czasach publiczna opieka zdrowotna nie spełnia wymagań większości obywateli. Dlatego warto rozważyć zakup ubezpieczenia zdrowotnego. Na jakie pytania należy sobie odpowiedzieć, aby wybrać polisę, która będzie w pełni pokrywała nasze potrzeby?
 1. Do jakich lekarzy chodzę najczęściej? Czy oprócz lekarzy pierwszego kontaktu często odwiedzamy stomatologa, okulistę czy alergologa? Warto wówczas zwrócić uwagę, czy polisa obejmuje swoim zakresem leczenie u tych specjalistów.
   
 2. Czy chcę leczyć małe dziecko? Warto sprawdzić czy ubezpieczenie obejmuje stały dostęp do lekarzy pediatrów oraz całodobowe wizyty domowe dla dziecka. Należy również zwrócić uwagę, czy zakres polisy obejmuje wizyty u specjalistów takich jak alergolog, ortopeda, czy ortodonta.
   
 3. Gdzie mam zapewnione leczenie? Najlepiej, gdyby placówki znajdowały się blisko miejsca zamieszkania.
   
 4. Jaki jest okres karencji? Jest to czas, przez który towarzystwo nie udziela ochrony, chyba że do zdarzenia dojdzie w następstwie nieszczęśliwego wypadku.
   
 5. Jaki jest zasięg wizyt domowych? Czy obejmuje on miejsce twojego zamieszkania?
   
 6. Czy wizyty u lekarza są nielimitowane? Czy korzystanie z usług medycznych nie wymaga wniesienia dodatkowych opłat w postaci udziału własnego? Warto pamiętać, że jeśli zdecydowaliśmy się wybrać ubezpieczenie gwarantujące wolny wybór lekarza, ubezpieczyciel zwróci pieniądze za rachunki, ale jedynie do wysokości ustalonych limitów.
Prywatne ubezpieczenie zdrowotne lepiej wykupić, gdy jeszcze jesteśmy zdrowi - wówczas jego koszt jest niższy. Należy także zwrócić uwagę na stosowane w niektórych pakietach limity kosztów leczenia. Warto zastanowić się, który z pakietów (standardowy, rozszerzony, VIP) pozwoli w pełni zaspokoić nasze potrzeby zdrowotne.

AZ
« powrďż˝t do dziaďż˝u: Poradniki
« zapisz siďż˝ na Newsletter
Wpisz szukane słowo
Losowy termin:
Asekuracja - (z łac. assecuratio ubezpieczenie, zabezpieczenie) ... więcej»
Nasze serwisy:
www.ubezpieczeniaonline.pl Ubezpieczenia przez Internet. Kup online ubezpieczenie samochodu, na życie, zdrowotne, nieruchomości, na wakacje, na narty, NNW, dla przedsiębiorców, inwestycyjne, ochrona prawna.
www.ubezpieczeniazyciowe.pl Wszystko o ubezpieczeniach na życie. Zamów ubezpieczenie na życie, Korzyści z ubezpieczenia na życie, Ceny ubezpieczeń na życie, Czym jest ubezpieczenie na życie? Oblicz składką ubezpieczenia na życie.
www.rankingubezpieczennazycie.pl Ranking Ubezpieczeń Ochronnych - zabezpiecz Twoje życie i zdrowie. Ranking Ubezpieczeń Oszczędnościowych - oszczędzaj na emeryturę. Na co zwrócić uwagę wybierając polisę na życie?
www.ubezpieczeniemieszkania.pl Zamów ubezpieczenie nieruchomości u 5 agentów lub kup ubezpieczenie mieszkania online. Wypełnij formularz, oblicz składkę i kup polisę. Polisa na e-maila!
www.ubezpieczenienanarty.pl Ubezpieczenia na narty i snowboard. Poradniki narciarskie. Oblicz składkę ubezpieczenia na narty i snowboard. Kup ubezpieczenie narciarskie online.
www.ubezpieczenienarciarskie.pl Porównaj ubezpieczenia narciarskie online i dopasuj najlepszy wariant ubezpieczenia dla siebie. Ubezpieczenia na narty daję Ci komfort spokojnych i bezpiecznych wojaży po stokach narciarskich.
www.ubezpieczenieturystyczne.com.pl Porównaj ubezpieczenia podróży online, dopasuj najlepszy wariant ubezpieczenia dla siebie i kup polisę turystyczną online. Ubezpieczenia na wakacje - podróżne, ubezpieczenie na wyjazd.
www.polisaturystyczna.pl Porównaj ubezpieczenia turystyczne online, wybierz najlepszy wariant ubezpieczenia dla siebie i kup polisę turystyczną online. Ubezpieczenia na wakacje - dla Ciebie i Twojej rodziny.
finanse.rankomat.pl Porównaj produkty bankowe i sprawdź ranking kredytów gotówkowych oraz ranking kredytów hipotecznych. Najlepsze produkty bankowe w internecie.