X
Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszego serwisu. Jeśli nie chcesz, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku,
zmień ustawienia swojej przeglądarki. Więcej na temat naszej polityki prywatności znajdziesz tutaj.
Poleć znajomemu| Forum
drukuj skomentuj artykuďż˝ forum poleďż˝ artykuďż˝ znajomemu A A A

Umowa z prywatną kliniką – na co uważać?

Umowy z prywatnymi klinikami staja się coraz bardziej popularne. Wykupując tzw. abonament medyczny czujemy się bezpiecznie. Niekiedy nie czytamy dokładnie warunków świadczenia usług medycznych zakładając, że jesteśmy chronieni bez ograniczeń. Nie wiemy o tym, że niektóre niepubliczne placówki medyczne rażąco naruszają prawa swoich klientów.

Wyłączenia

W umowach z prywatnymi świadczeniodawcami medycznymi przede wszystkim należy zwrócić uwagę na tzw. wyłączenia odpowiedzialności, czyli na to, czy klinika nie wyłącza lub nie ogranicza swojej odpowiedzialności za prawidłowe wykonanie umowy. Do najczęstszych wyłączeń należy wyłączenie odpowiedzialności za błędy w sztuce lekarskiej, brak należytej staranności w przygotowaniu do zabiegu lub operacji, a także komplikacje pozabiegowe.

Mimo, że jakikolwiek ośrodek opieki zdrowotnej nie ma takiego prawa, w umowach można znaleźć ograniczenie odpowiedzialności za tzw. szkody osobowe, co właściwie stanowi sprzeczność z ideą usług medycznych. To nie jedyne naruszenie. Jedna ze skontrolowanych niedawno przez Urząd Ochrony Konkurencji i Konsumentów prywatnych klinik stosowała w umowach z klientami zapis, że odpowiada za nienależyte wykonanie zabiegu medycznego tylko za szkody powstałe z winy umyślnej.

Takie zastrzeżenie oznacza, iż jeżeli lekarz nieprawidłowo wykona zabieg nieumyślnie, w szczególności, jeżeli dopuści się, np. rażącego niedbalstwa, poszkodowanemu nie zostanie wypłacone odszkodowanie. Przysługuje ono wyłącznie, jeżeli lekarz działał umyślnie.
« powrďż˝t do dziaďż˝u: Poradniki
« zapisz siďż˝ na Newsletter
Wpisz szukane słowo
Losowy termin:
Poręczenie wekslowe (awal) - jest to zobowiązanie złożone na ... więcej»
Nasze serwisy:
www.ubezpieczeniaonline.pl Ubezpieczenia przez Internet. Kup online ubezpieczenie samochodu, na życie, zdrowotne, nieruchomości, na wakacje, na narty, NNW, dla przedsiębiorców, inwestycyjne, ochrona prawna.
www.ubezpieczeniazyciowe.pl Wszystko o ubezpieczeniach na życie. Zamów ubezpieczenie na życie, Korzyści z ubezpieczenia na życie, Ceny ubezpieczeń na życie, Czym jest ubezpieczenie na życie? Oblicz składką ubezpieczenia na życie.
www.rankingubezpieczennazycie.pl Ranking Ubezpieczeń Ochronnych - zabezpiecz Twoje życie i zdrowie. Ranking Ubezpieczeń Oszczędnościowych - oszczędzaj na emeryturę. Na co zwrócić uwagę wybierając polisę na życie?
www.ubezpieczeniemieszkania.pl Zamów ubezpieczenie nieruchomości u 5 agentów lub kup ubezpieczenie mieszkania online. Wypełnij formularz, oblicz składkę i kup polisę. Polisa na e-maila!
www.ubezpieczenienanarty.pl Ubezpieczenia na narty i snowboard. Poradniki narciarskie. Oblicz składkę ubezpieczenia na narty i snowboard. Kup ubezpieczenie narciarskie online.
www.ubezpieczenienarciarskie.pl Porównaj ubezpieczenia narciarskie online i dopasuj najlepszy wariant ubezpieczenia dla siebie. Ubezpieczenia na narty daję Ci komfort spokojnych i bezpiecznych wojaży po stokach narciarskich.
www.ubezpieczenieturystyczne.com.pl Porównaj ubezpieczenia podróży online, dopasuj najlepszy wariant ubezpieczenia dla siebie i kup polisę turystyczną online. Ubezpieczenia na wakacje - podróżne, ubezpieczenie na wyjazd.
www.polisaturystyczna.pl Porównaj ubezpieczenia turystyczne online, wybierz najlepszy wariant ubezpieczenia dla siebie i kup polisę turystyczną online. Ubezpieczenia na wakacje - dla Ciebie i Twojej rodziny.
finanse.rankomat.pl Porównaj produkty bankowe i sprawdź ranking kredytów gotówkowych oraz ranking kredytów hipotecznych. Najlepsze produkty bankowe w internecie.