X
Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszego serwisu. Jeśli nie chcesz, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku,
zmień ustawienia swojej przeglądarki. Więcej na temat naszej polityki prywatności znajdziesz tutaj.
Poleć znajomemu| Forum
drukuj skomentuj artykuďż˝ forum poleďż˝ artykuďż˝ znajomemu A A A

Uwarunkowania rozwoju prywatnych ubezpieczeń zdrowotnych w Polsce

2006-10-24 14:44 wtorek
Rynek prywatnych ubezpieczeń zdrowotnych w Polsce już od paru lat się rozwija. Jego kształt pozostawia jednak jeszcze wiele do życzenia. Niektórzy uważają, że zmiany, takie jak: ustalenie koszyka usług gwarantowanych, czy też ulg podatkowych znacznie przyśpieszyłoby ten rozwój. W oczekiwaniu na ruch ze strony ustawodawcy należy pamiętać, że istnieją mechanizmy niejako same wymuszające rozwój prywatnych ubezpieczeń zdrowotnych czy to się politykom podoba czy nie.

Zastanówmy się zatem, co wpływa na rozwój prywatnych ubezpieczeń zdrowotnych? Mając na uwadze doświadczenia krajów Europy zachodniej i Ameryki, można uznać, że decydujące znaczenie mają trzy czynniki:

- przewaga publicznego lub prywatnego systemu zabezpieczenia zdrowotnego
- potrzeby i oczekiwania społeczeństwa
- zamożność społeczeństwa

Publiczny a prywatny system zabezpieczenia zdrowotnego

W Unii Europejskiej dominują prywatne ubezpieczenia zdrowotne o charakterze uzupełniającym i dodatkowym. - czytamy w publikacji "Dobrowolne ubezpieczenia zdrowotne - DUZ 2006".

Przyjmując, za kryterium rolę ubezpieczeń prywatnych w systemie ochrony zdrowia, można wyodrębnić:

1. System oparty na dominacji dobrowolnych ubezpieczeń zdrowotnych (przykładem mogą być rozwiązania przyjęte w USA);
« powrďż˝t do dziaďż˝u: Poradniki
« zapisz siďż˝ na Newsletter
Wpisz szukane słowo
Losowy termin:
Kwota bezsporna odszkodowania - To kwota należna poszkodowanemu od ... więcej»
Nasze serwisy:
www.ubezpieczeniaonline.pl Ubezpieczenia przez Internet. Kup online ubezpieczenie samochodu, na życie, zdrowotne, nieruchomości, na wakacje, na narty, NNW, dla przedsiębiorców, inwestycyjne, ochrona prawna.
www.ubezpieczeniazyciowe.pl Wszystko o ubezpieczeniach na życie. Zamów ubezpieczenie na życie, Korzyści z ubezpieczenia na życie, Ceny ubezpieczeń na życie, Czym jest ubezpieczenie na życie? Oblicz składką ubezpieczenia na życie.
www.rankingubezpieczennazycie.pl Ranking Ubezpieczeń Ochronnych - zabezpiecz Twoje życie i zdrowie. Ranking Ubezpieczeń Oszczędnościowych - oszczędzaj na emeryturę. Na co zwrócić uwagę wybierając polisę na życie?
www.ubezpieczeniemieszkania.pl Zamów ubezpieczenie nieruchomości u 5 agentów lub kup ubezpieczenie mieszkania online. Wypełnij formularz, oblicz składkę i kup polisę. Polisa na e-maila!
www.ubezpieczenienanarty.pl Ubezpieczenia na narty i snowboard. Poradniki narciarskie. Oblicz składkę ubezpieczenia na narty i snowboard. Kup ubezpieczenie narciarskie online.
www.ubezpieczenienarciarskie.pl Porównaj ubezpieczenia narciarskie online i dopasuj najlepszy wariant ubezpieczenia dla siebie. Ubezpieczenia na narty daję Ci komfort spokojnych i bezpiecznych wojaży po stokach narciarskich.
www.ubezpieczenieturystyczne.com.pl Porównaj ubezpieczenia podróży online, dopasuj najlepszy wariant ubezpieczenia dla siebie i kup polisę turystyczną online. Ubezpieczenia na wakacje - podróżne, ubezpieczenie na wyjazd.
www.polisaturystyczna.pl Porównaj ubezpieczenia turystyczne online, wybierz najlepszy wariant ubezpieczenia dla siebie i kup polisę turystyczną online. Ubezpieczenia na wakacje - dla Ciebie i Twojej rodziny.
finanse.rankomat.pl Porównaj produkty bankowe i sprawdź ranking kredytów gotówkowych oraz ranking kredytów hipotecznych. Najlepsze produkty bankowe w internecie.