X
Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszego serwisu. Jeśli nie chcesz, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku,
zmień ustawienia swojej przeglądarki. Więcej na temat naszej polityki prywatności znajdziesz tutaj.
Poleć znajomemu| Forum
drukuj skomentuj artykuďż˝ forum poleďż˝ artykuďż˝ znajomemu A A A

Wizyta u kardiologa bez kolejki, czyli o korzyściach z prywatnego ubezpieczenia zdrowotnego

2014-01-27 10:48 poniedziałek
twoje serce
Prywatne ubezpieczenia zdrowotne to w Polsce wciąż mało popularny produkt. Mimo słabości publicznej ochrony zdrowia, ciągle daleko nam to krajów Europy Zachodniej, gdzie dodatkowe ubezpieczenie zdrowotne posiada około 10-15 proc. obywateli tych krajów. Zamiast korzystać z ubezpieczeń zdrowotnych częściej płacimy za świadczenia medyczne z własnej kieszeni. Popularniejsze są także abonamenty medyczne.

Od dobrych kilku lat Ministerstwo Zdrowia zapowiada zmiany w systemie opieki zdrowotnej, które umożliwią rozwój prywatnych ubezpieczeń zdrowotnych. Na uchwalenie przepisów ciągle jednak czekamy.

Ubezpieczenie zdrowotne w pracy

Wśród tych, którzy decydują się na wykupienie dodatkowego ubezpieczenia zdrowotnego, sporą grupę stanowią pracodawcy, zapewniający w ten sposób swoim pracownikom dodatkową ochronę. Bezsprzeczny jest związek pomiędzy zdrowiem pracowników a ich efektywnością. Im rzadsze nieobecności w pracy spowodowane chorobą, tym bardziej wydajne jest przedsiębiorstwo. W interesie pracodawcy jest zatem troska o zdrowie swoich pracowników.

Coraz częściej prywatna opieka medyczna jest dodatkowym świadczeniem finansowanym przez pracodawców. Podnosi atrakcyjność zatrudniającego, zwiększa lojalność pracowników, a poprzez zapewnienie szybszego dostępu do lekarzy pośrednio przyczynia się do wzrostu efektywności przedsiębiorstwa. W przypadku osób zatrudnionych na stanowiskach menedżerskich jest wręcz niezbędnym elementem otrzymywanego wynagrodzenia.

Ochrona ubezpieczeniowa świadczona jest na podstawie umowy grupowego ubezpieczenia, zawartej pomiędzy ubezpieczycielem a ubezpieczającym, którym jest pracodawca. W odróżnieniu od umów indywidualnych, ta forma współpracy umożliwia objęcie ubezpieczeniem większej ilości osób, którym będzie oferowany ten sam zakres ochrony. Co istotne, im więcej ubezpieczonych, tym bardziej atrakcyjne warunki może wynegocjować ubezpieczający.

Bardzo często polisa oferowana jest w kilku różnych wariantach, od podstawowego, zapewniającego dostęp do najbardziej popularnych specjalizacji, po bardziej rozbudowany zakres, obejmujący również świadczenia specjalistyczne, opiekę szpitalną oraz infolinię medyczną. Im bardziej kompleksowa opieka, tym składka będzie wyższa.

Ubezpieczenie dla całej rodziny

Pracownicy zazwyczaj mają także możliwość ubezpieczenia w ramach jednego pakietu swojego współmałżonka i dzieci. W takiej sytuacji za dodatkowe osoby płacą już we własnym zakresie, składka i tak będzie jednak niższa, niż w sytuacji, gdyby szukali ubezpieczenia indywidualnego. Dla pracodawcy to znowu dodatkowy argument zwiększający jego atrakcyjność oraz zapewniający przywiązanie i lojalność pracowników.
« powrďż˝t do dziaďż˝u: Poradniki
« zapisz siďż˝ na Newsletter
Wpisz szukane słowo
Losowy termin:
Leczenie - działanie medyczne, które wedle ogólnie ... więcej»
Nasze serwisy:
www.ubezpieczeniaonline.pl Ubezpieczenia przez Internet. Kup online ubezpieczenie samochodu, na życie, zdrowotne, nieruchomości, na wakacje, na narty, NNW, dla przedsiębiorców, inwestycyjne, ochrona prawna.
www.ubezpieczeniazyciowe.pl Wszystko o ubezpieczeniach na życie. Zamów ubezpieczenie na życie, Korzyści z ubezpieczenia na życie, Ceny ubezpieczeń na życie, Czym jest ubezpieczenie na życie? Oblicz składką ubezpieczenia na życie.
www.rankingubezpieczennazycie.pl Ranking Ubezpieczeń Ochronnych - zabezpiecz Twoje życie i zdrowie. Ranking Ubezpieczeń Oszczędnościowych - oszczędzaj na emeryturę. Na co zwrócić uwagę wybierając polisę na życie?
www.ubezpieczeniemieszkania.pl Zamów ubezpieczenie nieruchomości u 5 agentów lub kup ubezpieczenie mieszkania online. Wypełnij formularz, oblicz składkę i kup polisę. Polisa na e-maila!
www.ubezpieczenienanarty.pl Ubezpieczenia na narty i snowboard. Poradniki narciarskie. Oblicz składkę ubezpieczenia na narty i snowboard. Kup ubezpieczenie narciarskie online.
www.ubezpieczenienarciarskie.pl Porównaj ubezpieczenia narciarskie online i dopasuj najlepszy wariant ubezpieczenia dla siebie. Ubezpieczenia na narty daję Ci komfort spokojnych i bezpiecznych wojaży po stokach narciarskich.
www.ubezpieczenieturystyczne.com.pl Porównaj ubezpieczenia podróży online, dopasuj najlepszy wariant ubezpieczenia dla siebie i kup polisę turystyczną online. Ubezpieczenia na wakacje - podróżne, ubezpieczenie na wyjazd.
www.polisaturystyczna.pl Porównaj ubezpieczenia turystyczne online, wybierz najlepszy wariant ubezpieczenia dla siebie i kup polisę turystyczną online. Ubezpieczenia na wakacje - dla Ciebie i Twojej rodziny.
finanse.rankomat.pl Porównaj produkty bankowe i sprawdź ranking kredytów gotówkowych oraz ranking kredytów hipotecznych. Najlepsze produkty bankowe w internecie.