X
Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszego serwisu. Jeśli nie chcesz, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku,
zmień ustawienia swojej przeglądarki. Więcej na temat naszej polityki prywatności znajdziesz tutaj.
Poleć znajomemu| Forum
drukuj skomentuj artykuďż˝ forum poleďż˝ artykuďż˝ znajomemu A A A

Z polskiego na nasze, czyli Poradnik Klienta: Ubezpieczenia zdrowotne

2013-05-29 11:45 środa
Maciej Lichoński
W Polsce od lat na pierwszych miejscach przyczynami zgonów są choroby układu krążenia oraz nowotwory złośliwe. Przed 65. rokiem życia na pierwszym miejscu liczby zgonów są jednak nowotwory. Niewątpliwie poprzez zmianę stylu życia oraz częstsze badania można by te smutne statystki poprawić, ale póki co żyjemy w takiej rzeczywistości, w jakiej żyjemy.

Ostatnie burzliwe dyskusje na temat poprawy stanu naszej służby zdrowia niewiele wnoszą i trzeba przyjąć, że nic nie zmieni się na lepsze ani w najbliższym, ani nawet w bardzo długim czasie.

Jeżeli już dopadnie nas poważna choroba mamy możliwość dogłębnego poznania, jak działa publiczna służba zdrowia.
Oczekiwanie na wizytę u specjalisty miesiącami, ograniczona liczba leków refundowanych, wyznaczony przez panią w okienku termin na operację w szpitalu (który już na przykład w listopadzie wykorzystał limit przyznany mu na tego rodzaju zabiegi przez NFOZ na dany rok), to koszmary, z którymi borykają się setki tysięcy ludzi w naszym kraju. Ludzi, którzy żyją w stresie i potrzebują pilnej pomocy medycznej.

Początkowo zderzając się  z rzeczywistością, jeżeli mamy pieniądze, korzystamy z prywatnych wizyt lekarskich, a nawet płacimy za prywatne zabiegi.

Mój trzyletni  wnuczek miał przerost trzeciego migdałka w wyniku czego bez przerwy chorował i źle mówił. W państwowej służbie zdrowia wyznaczono mu termin zabiegu po 14 miesiącach! I to nie gdzieś w buszu, ale w stolicy Polski. W Warszawie!

Cała rodzina się złożyła na zabieg w prywatnej klinice (ponad 6 tysięcy złotych!) i po dwóch tygodniach było po wszystkim. Tylko czy wszystkich na to stać i czy to ma tak działać? Czy można się  zabezpieczyć przed sytuacją, że do kardiologa nie będziemy czekać w kolejce 8 miesięcy, jak mój 92-letni ojciec, a tylko dwa dni? Czy możemy zabezpieczyć się  przed zachorowaniem na raka? Czy możemy zabezpieczyć się przed brakiem pieniędzy na leki, zwłaszcza te nierefundowane, drogie, ale niezbędne?

O tym będę pisał w najbliższych felietonach, poruszając często tematy mało popularne, w sposób szczery aż do bólu, aby mogli Państwo poznać prawdę o ubezpieczeniach zdrowotnych funkcjonujących w Polsce, widzianych okiem praktyka, a nie z ulotek marketingowych.

Najpierw jednak rozróżnijmy abonamenty medyczne od ubezpieczeń zdrowotnych

Wykupując abonament medyczny kupujemy sobie prawo do szybkiego dostępu do lekarza ogólnego oraz do określonej liczby specjalistów, a także do ściśle określonego i nazwanego zakresu badań i zabiegów medycznych.

Warto wiedzieć, że są abonamenty medyczne oparte na jednej grupie kapitałowej (jak np. LUXMED czy MEDICOVER sprzedawane zarówno w tych placówkach, jak i często w firmach ubezpieczeniowych i wówczas mamy prawo do korzystania wyłącznie z placówek tej grupy) i takie, gdzie możemy korzystać z praktycznie dowolnego lekarza (ale zawsze za indywidualną zgodą firmy medycznej), co może interesować osoby/rodziny, które mieszkają z dala od placówek wielkich korporacji medycznych.
« powrďż˝t do dziaďż˝u: Porady eksperta
« zapisz siďż˝ na Newsletter
Wpisz szukane słowo
Losowy termin:
Poręczenie wekslowe (awal) - jest to zobowiązanie złożone na ... więcej»
Nasze serwisy:
www.ubezpieczeniaonline.pl Ubezpieczenia przez Internet. Kup online ubezpieczenie samochodu, na życie, zdrowotne, nieruchomości, na wakacje, na narty, NNW, dla przedsiębiorców, inwestycyjne, ochrona prawna.
www.ubezpieczeniazyciowe.pl Wszystko o ubezpieczeniach na życie. Zamów ubezpieczenie na życie, Korzyści z ubezpieczenia na życie, Ceny ubezpieczeń na życie, Czym jest ubezpieczenie na życie? Oblicz składką ubezpieczenia na życie.
www.rankingubezpieczennazycie.pl Ranking Ubezpieczeń Ochronnych - zabezpiecz Twoje życie i zdrowie. Ranking Ubezpieczeń Oszczędnościowych - oszczędzaj na emeryturę. Na co zwrócić uwagę wybierając polisę na życie?
www.ubezpieczeniemieszkania.pl Zamów ubezpieczenie nieruchomości u 5 agentów lub kup ubezpieczenie mieszkania online. Wypełnij formularz, oblicz składkę i kup polisę. Polisa na e-maila!
www.ubezpieczenienanarty.pl Ubezpieczenia na narty i snowboard. Poradniki narciarskie. Oblicz składkę ubezpieczenia na narty i snowboard. Kup ubezpieczenie narciarskie online.
www.ubezpieczenienarciarskie.pl Porównaj ubezpieczenia narciarskie online i dopasuj najlepszy wariant ubezpieczenia dla siebie. Ubezpieczenia na narty daję Ci komfort spokojnych i bezpiecznych wojaży po stokach narciarskich.
www.ubezpieczenieturystyczne.com.pl Porównaj ubezpieczenia podróży online, dopasuj najlepszy wariant ubezpieczenia dla siebie i kup polisę turystyczną online. Ubezpieczenia na wakacje - podróżne, ubezpieczenie na wyjazd.
www.polisaturystyczna.pl Porównaj ubezpieczenia turystyczne online, wybierz najlepszy wariant ubezpieczenia dla siebie i kup polisę turystyczną online. Ubezpieczenia na wakacje - dla Ciebie i Twojej rodziny.
finanse.rankomat.pl Porównaj produkty bankowe i sprawdź ranking kredytów gotówkowych oraz ranking kredytów hipotecznych. Najlepsze produkty bankowe w internecie.