X
Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszego serwisu. Jeśli nie chcesz, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku,
zmień ustawienia swojej przeglądarki. Więcej na temat naszej polityki prywatności znajdziesz tutaj.
Poleć znajomemu| Forum
  1. Wypełniasz formularz online
  2. Otrzymujesz gotowe oferty
  3. Wybierasz najlepszą ofertę
  4. Spotykasz się z agentem
  5. Podpisujesz dokumenty
PORÓWNAJ!
 
Sonda
Wyjeżdżasz na wakacje. Czy twój dom jest zabezpieczony?
Tak, posiadam kompleksowe ubezpieczenie mieszkania
Przed wyjazdem kupię jakieś ubezpieczenie nieruchomości
Nie mam polisy, sąsiedzi będą doglądać mieszkania
Nie mam polisy, liczę że nic złego się nie wydarzy pod moją nieobecność
drukuj forum poleć artykuł znajomemu A A A

Allianz w Europie Środkowej i Wschodniej osiągnął dobre wyniki w 2011

2012-02-28 15:01 wtorek
  • solidne przychody 3,8 mld euro,
  • zysk operacyjny wzrósł o 158% do 295 mln euro,
  • zakończona sprzedaż Allianz Banku w Polsce, rozpoczęło się łączenie spółek majątkowych w Rosji.
W 2011 r. Allianz w Europie Środkowej i Wschodniej (CEE)1 osiągnął dobre wyniki, pomimo trwającego kryzysu finansowego i ciągle niestabilnego otoczenia gospodarczego. Przychody ogółem pozostały na stabilnym poziomie 3,8 mld euro. Wahania kursowe miały niewielki wpływ ogólny. Zysk operacyjny w regionie wzrósł o 158% do 295 mln euro w porównaniu z 114 mln euro w 2010 roku.

- Allianz w Europie Środkowej i Wschodniej osiągnął w 2011 roku dobre wyniki, mimo trwającego kryzysu rynków finansowych, niestabilnego otoczenia gospodarczego i silnej konkurencji. Cieszy nas wzrost generowanych zysków i jesteśmy dobrze przygotowani do skorzystania z ewentualnej poprawy koniunktury na rynkach – powiedział Manuel Bauer, członek zarządu Allianz SE odpowiedzialny za rynki rozwijające się.

Segment ubezpieczeń majątkowych napędza poprawę wyników

W 2011 r. wartość składki przypisanej brutto w regionie CEE wyniosła 2,57 mld euro w porównaniu z 2,63 mld w 2010 r., co oznacza spadek o 2,2 proc.

Zysk operacyjny w sektorze majątkowym wzrósł znacznie, o prawie 250%, do wysokości 194,4 mln euro w 2011 r. w porównaniu z 56 mln euro w roku poprzednim. Ten pozytywny rozwój był efektem poprawy wskaźnika szkodowo-kosztowego (combined ratio), który wzrósł o 5,4 p.p do 96,6 procent.

- Mimo trudnych warunków gospodarczych w wielu krajach regionu rozwoju, mających oczywisty wpływ na dochody w naszym segmencie majątkowym, w każdym kraju regionu poprawił się i zysk operacyjny, i wskaźnik szkodowo-kosztowy. Korzystając z dużo niższego poziomu roszczeń związanych z katastrofami naturalnymi niż w latach poprzednich, jednocześnie odnotowaliśmy znaczący postęp we wdrażaniu inicjatyw zmniejszających poziom wydatków, co będzie ważnym czynnikiem naszego sukcesu w przyszłości – powiedział Bruce Bowers, dyrektor regionalny Allianz w Europie Środkowej i Wschodniej.

W Rosji latem 2011 roku rozpoczęła się integracja trzech spółek majątkowych należących do Allianz, której ostatni etap ma nastąpić w kwietniu 2012 r. Nowa firma będzie działać pod marką Allianz. Rebranding w Rosji jest ważną częścią globalnej polityki ujednolicenia wizerunku grupy na całym świecie we wszystkich liniach biznesowych i rodzajach działalności.

Bruce Bowers: „Ze spodziewaną stopą wzrostu w wysokości 3,7%, Rosja jest jedną z najszybciej rozwijających się gospodarek w regionie CEE w 2012 roku. Zastępując markę ROSNO marką globalnego lidera usług finansowych, pokazujemy naszym klientom, że Allianz silnie zaangażował się na rynku rosyjskim.”

Ubezpieczenia na życie i zdrowie nadal przynoszą dobre wyniki

Wartość składki w ubezpieczeniach życiowych w Europie Środkowo-Wschodniej wyniosła 1,1 mld euro, co stanowi wzrost o 5% w porównaniu do analogicznego okresu w 2010 roku.

Znakomicie sprzedawały się nowe produkty inwestycyjne w Rosji, co pozwoliło na podwojenie przychodów w segmencie życiowym. Czechy, Słowacja i Polska również kontynuowały rozwój w sektorze życiowym.

Zysk operacyjny wyniósł w 2011 r. 76,6 mln euro, co oznacza 20-procentowy wzrost. Spowodowane to było głównie poprawą efektywności i zwiększeniem sprzedaży rentownych produktów. Wzrost zysku operacyjnego był szczególnie wysoki na Słowacji (32%), a w Rosji udało się przejść od strat do zysku.

Bruce Bowers: „Starzenie się społeczeństwa w Europie Środkowo-Wschodniej stanowić będzie coraz większe obciążenie państwowych systemów emerytalnych, w wyniku czego znacznie zmniejszą się wypłaty dla emerytów i rencistów. Produkty emerytalne zapewniające dodatkowe świadczenia stają się coraz bardziej konieczne, a Allianz, jako silna finansowo i innowacyjna firma, pozostaje dla swoich klientów wiarygodnym partnerem.”

Segment funduszy emerytalnych i zarządzania aktywami wciąż rośnie

Na Węgrzech obowiązkowa renacjonalizacja funduszy emerytalnych spowodowała transfer w drugim kwartale 2011 roku aktywów emerytalnych wartych 1,4 mld euro z Funduszu Emerytalnego Allianz na Węgrzech do budżetu państwa. Stanowiło to dwie trzecie aktywów emerytalnych w zarządzaniu i miało poważny negatywny wpływ na wyniki firmy z tej działalności.

W przypadku pozostałych funduszy emerytalnych w regionie, wartość aktywów wzrosła w 2011 roku o 11% do 70,7 mln euro. Ze wskaźnikiem kosztów do przychodów wynoszącym 54,3 proc wkład segmentu emerytalnego i zarządzania aktywami do wyników CEE wyniósł 32,3 mln euro.

Fundusz Emerytalny Allianz w Czechach po raz kolejny zdobył nagrodę prestiżowego miesięcznika „Banka” dla najlepszego funduszu emerytalnego.

Koncentracja na podstawowych rynkach

Realizacja strategii Grupy Allianz ukierunkowanej na poprawę efektywności i rozwoju na rynkach o wysokim potencjale, spowodowała wiele zmian strukturalnych w regionie CEE w 2011 roku. Grupa zakończyła prowadzenie działalności bankowej w Polsce i wycofała się z Kazachstanu.

- Nasz stabilny biznes stawia nas w dobrej pozycji wobec perspektyw ekonomicznych 2012 roku. Choć wzrost w krajach CEE wyniósł w 2011 roku około 3,8%, w 2012 roku spodziewamy się tempa wzrostu tylko na poziomie 2,7%, biorąc pod uwagę kurczące się gospodarki Chorwacji i Węgier – powiedział Manuel Bauer. – W 2011 roku zanotowaliśmy wzrost liczby klientów w Europie Środkowo-Wschodniej, zwłaszcza w Czechach, Bułgarii, Rumunii i na Węgrzech. Jest to wyraźny znak, że klienci poszukują wiarygodnego i stabilnego partnera w czasach niepewności.

Źródło: informacja prasowa Allianz
Zobacz także
« powrót do działu: Aktualności ubezpieczeniowe
« zapisz się na Newsletter
Wpisz szukane słowo
Losowy termin:
Zwyżka - Wyższa cena jaką osoba wykupująca ... więcej»
Nasze serwisy:
www.ubezpieczeniaonline.pl Ubezpieczenia przez Internet. Kup online ubezpieczenie samochodu, na życie, zdrowotne, nieruchomości, na wakacje, na narty, NNW, dla przedsiębiorców, inwestycyjne, ochrona prawna.
www.ubezpieczenie.com.pl Największy portal ubezpieczeniowy w Polsce. Kompendium wiedzy o ubezpieczeniach. Ubezpieczenie zdrowotne, społeczne, OC i AC, mieszkania, domu, na życie, NNW, inwestycyjne, dla firm, ofe.
www.dlaagenta.pl Pierwszy w Polsce System Formularzy LEAD dla agentów Ubezpieczeniowych wszystkich towarzystw. System LEAD to prosty sposób współpracy agentów ubezpieczeniowych i klientów, którzy chcą nabyć polisę.
www.rankingofe.com.pl Notowania i Wyniki Otwartych Funduszy Emerytalnych. Porównanie OFE online. Fundusze: generali, axa, ing, polsat, nordea, allianz, aig, aegon, pzu, warta, aviva, pekao, pocztylion, bankowy.
www.agent-ubezpieczeniowy.com.pl Największy katalog agentów ubezpieczeniowych w Polsce. Agent ubezpieczeniowy Warszawa, Wrocław, Kraków, Gdańsk, Szczecin, PZU, Aviva, Warta...
www.smsprzypomnienie.pl Zamów bezpłatne przypomnienie SMS informujące o końcu ważności badania technicznego i polisy OC. Przypomnimy Ci o dopełnieniu koniecznych formalności.
www.ubezpieczeniazyciowe.pl Wszystko o ubezpieczeniach na życie. Zamów ubezpieczenie na życie, Korzyści z ubezpieczenia na życie, Ceny ubezpieczeń na życie, Czym jest ubezpieczenie na życie? Oblicz składkę ubezpieczenia na życie.
www.rankingubezpieczennazycie.pl Ranking Ubezpieczeń Ochronnych - zabezpiecz Twoje życie i zdrowie. Ranking Ubezpieczeń Oszczędnościowych - oszczędzaj na emeryturę.Na co zwrócić uwagę wybierając polisę na życie?
www.polisynazycie.com.pl Polisy na życie chronią Ciebie i Twoją rodzinę przede wszystkim od ryzyka nagłej, niespodziewanej śmierci. Ubezpieczenie na życie zagwarantuje spokój finansowy Twojej rodzinie.
www.ubezpieczeniemieszkania.pl Zamów ubezpieczenie nieruchomości u 5 agentów lub kup ubezpieczenie mieszkania online. Wypełnij formularz, oblicz składkę i kup polisę. Polisa na e-maila!
www.ubezpieczenienanarty.pl Ubezpieczenia na narty i snowboard. Poradniki narciarskie. Oblicz składkę ubezpieczenia na narty i snowboard. Kup ubezpieczenie narciarskie online.
www.ubezpieczenienarciarskie.pl Porównaj ubezpieczenia narciarskie online i dopasuj najlepszy wariant ubezpieczenia dla siebie. Ubezpieczenia na narty dają Ci komfort spokojnych i bezpiecznych wojaży po stokach narciarskich.
www.ubezpieczenieturystyczne.com.pl Porównaj ubezpieczenia podróży online, dopasuj najlepszy wariant ubezpieczenia dla siebie i kup polisę turystyczną online. Ubezpieczenia na wakacje - podróżne, ubezpieczenie na wyjazd.
www.polisaturystyczna.pl Porównaj ubezpieczenia turystyczne online, wybierz najlepszy wariant ubezpieczenia dla siebie i kup polisę turystycznš online. Ubezpieczenia na wakacje - dla Ciebie i Twojej rodziny.
www.ubezpieczenierolnicze.pl Ubezpieczenia dla rolników: KRUS, obowiązkowe, dobrowolne, z dopłatą skarbu państwa. Zamów ubezpieczenie.