X
Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszego serwisu. Jeśli nie chcesz, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku,
zmień ustawienia swojej przeglądarki. Więcej na temat naszej polityki prywatności znajdziesz tutaj.
Poleć znajomemu| Forum
drukuj skomentuj artykuďż˝ forum poleďż˝ artykuďż˝ znajomemu A A A

Ubezpieczenie odpowiedzialności cywilnej w życiu prywatnym dla każdego

2013-05-07 22:11 wtorek
Polisa na wszelki wypadek
Ubezpieczenie odpowiedzialności cywilnej było dotychczas najbardziej popularne przy zawieraniu polisy na pojazd mechaniczny. Niewątpliwie związane jest to z regulacjami prawnymi, które wymagają od właścicieli posiadania obowiązkowej umowy OC.

Wraz ze zwiększającą się świadomością ubezpieczeniową Polaków na rynek weszły polisy ubezpieczenia odpowiedzialności cywilnej w życiu prywatnym. Działają one analogicznie do ochrony zawieranej na pojazdy.

Dla kogo ubezpieczenie OC w życiu prywatnym

OC w życiu prywatnym – do niedawna gadżet dodawany do polis mieszkaniowych lub na życie, obecnie jako niezależne ubezpieczenie znajduje uznanie w każdych kręgach. Nie da się jednak ukryć, że najczęściej młodzi ludzie sięgają po tego typu ochronę.

Najistotniejszym faktem jest to, że polisa ma nieograniczony zakres działania i chroni ubezpieczonych od wszystkich zdarzeń (z wyłączeniem pozostawania pod wpływem alkoholu), które nie są spowodowane umyślnie.

Warto dodać, iż ochroną objęte są najbliższe osoby ubezpieczonego, nie tylko on sam. Zatem zawierając umowę ubezpieczenia chronimy najbliższą rodzinę – żonę, dzieci, osoby z którymi dzielimy wspólne gospodarstwo domowe, dotyczy to również osób żyjących w konkubinacie.

Zakres odpowiedzialności ubezpieczyciela

Towarzystwo ubezpieczeniowe odpowiada za szkody wyrządzone na osobach i w mieniu. Kwota, do której udzielana jest ochrona to suma ubezpieczenia ustalana podczas podpisywania umowy.

Coraz częściej zdarza się, że zakres polisy można rozszerzać. Takie klauzule mają zastosowanie w zakresie terytorialnym – standardowo jest to Polska – jednakże można również wybrać taką opcję, aby ubezpieczenie obowiązywało na terenie Europy i Świata.

Ubezpieczam się!

« powrďż˝t do dziaďż˝u: Ubezpieczenia inne
« zapisz siďż˝ na Newsletter
Nasze serwisy:
www.ubezpieczeniaonline.pl Ubezpieczenia przez Internet. Kup online ubezpieczenie samochodu, na życie, zdrowotne, nieruchomości, na wakacje, na narty, NNW, dla przedsiębiorców, inwestycyjne, ochrona prawna.
www.ubezpieczeniazyciowe.pl Wszystko o ubezpieczeniach na życie. Zamów ubezpieczenie na życie, Korzyści z ubezpieczenia na życie, Ceny ubezpieczeń na życie, Czym jest ubezpieczenie na życie? Oblicz składką ubezpieczenia na życie.
www.rankingubezpieczennazycie.pl Ranking Ubezpieczeń Ochronnych - zabezpiecz Twoje życie i zdrowie. Ranking Ubezpieczeń Oszczędnościowych - oszczędzaj na emeryturę. Na co zwrócić uwagę wybierając polisę na życie?
www.ubezpieczeniemieszkania.pl Zamów ubezpieczenie nieruchomości u 5 agentów lub kup ubezpieczenie mieszkania online. Wypełnij formularz, oblicz składkę i kup polisę. Polisa na e-maila!
www.ubezpieczenienanarty.pl Ubezpieczenia na narty i snowboard. Poradniki narciarskie. Oblicz składkę ubezpieczenia na narty i snowboard. Kup ubezpieczenie narciarskie online.
www.ubezpieczenienarciarskie.pl Porównaj ubezpieczenia narciarskie online i dopasuj najlepszy wariant ubezpieczenia dla siebie. Ubezpieczenia na narty daję Ci komfort spokojnych i bezpiecznych wojaży po stokach narciarskich.
www.ubezpieczenieturystyczne.com.pl Porównaj ubezpieczenia podróży online, dopasuj najlepszy wariant ubezpieczenia dla siebie i kup polisę turystyczną online. Ubezpieczenia na wakacje - podróżne, ubezpieczenie na wyjazd.
www.polisaturystyczna.pl Porównaj ubezpieczenia turystyczne online, wybierz najlepszy wariant ubezpieczenia dla siebie i kup polisę turystyczną online. Ubezpieczenia na wakacje - dla Ciebie i Twojej rodziny.
finanse.rankomat.pl Porównaj produkty bankowe i sprawdź ranking kredytów gotówkowych oraz ranking kredytów hipotecznych. Najlepsze produkty bankowe w internecie.