X
Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszego serwisu. Jeśli nie chcesz, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku,
zmień ustawienia swojej przeglądarki. Więcej na temat naszej polityki prywatności znajdziesz tutaj.
Poleć znajomemu| Forum
drukuj skomentuj artykuďż˝ forum poleďż˝ artykuďż˝ znajomemu A A A

Kilka słów o osobach uposażonych

2011-03-15 09:11 wtorek
Kilka słów o osobach uposażonych
Kupując ubezpieczenie na życie, powinniśmy wybrać osoby uposażone, czyli te, które w przypadku naszej śmierci otrzymają świadczenie. Czym powinniśmy kierować się przy ich wyborze? Czy osoba uposażona musi należeć do rodziny?

Wybór osoby bądź osób uposażonych powinien być decyzją dokonaną z rozwagą i odpowiedzialnością, nie przypadkowo. Uposażeni nie muszą być członkami naszej rodziny, więc jeśli tylko chcemy, możemy zabezpieczyć finansowo osobę niespokrewnioną, wybraną firmę, organizację charytatywną bądź nawet schronisko.

Jakie dane są potrzebne, aby wskazać osobę jako uposażoną?

Aby poprawnie wskazać osobę uposażoną, wystarczy podać jej dane osobowe, numer PESEL, określić stopień pokrewieństwa oraz procentowy udział uposażonego w świadczeniu.

Czy można uposażyć niepełnoletnie dziecko?

Uposażenie dziecka, osoby niepełnoletniej jest dopuszczalne, jednak jeśli śmierć Ubezpieczonego nastąpi przed osiągnięciem przez dziecko 18 roku życia, procedura wypłaty świadczenia może być utrudniona. Dlatego warto uczynić swoim uposażonym kogoś dorosłego, a gdy dziecko dorośnie – wówczas je uposażyć.
Kup ubezpieczenie
Zobacz tak�e
« powrďż˝t do dziaďż˝u: Poradniki
« zapisz siďż˝ na Newsletter
Wpisz szukane słowo
Losowy termin:
Udział własny - Udział własny jest to określona ... więcej»
Nasze serwisy:
www.ubezpieczeniaonline.pl Ubezpieczenia przez Internet. Kup online ubezpieczenie samochodu, na życie, zdrowotne, nieruchomości, na wakacje, na narty, NNW, dla przedsiębiorców, inwestycyjne, ochrona prawna.
www.ubezpieczeniazyciowe.pl Wszystko o ubezpieczeniach na życie. Zamów ubezpieczenie na życie, Korzyści z ubezpieczenia na życie, Ceny ubezpieczeń na życie, Czym jest ubezpieczenie na życie? Oblicz składką ubezpieczenia na życie.
www.rankingubezpieczennazycie.pl Ranking Ubezpieczeń Ochronnych - zabezpiecz Twoje życie i zdrowie. Ranking Ubezpieczeń Oszczędnościowych - oszczędzaj na emeryturę. Na co zwrócić uwagę wybierając polisę na życie?
www.ubezpieczeniemieszkania.pl Zamów ubezpieczenie nieruchomości u 5 agentów lub kup ubezpieczenie mieszkania online. Wypełnij formularz, oblicz składkę i kup polisę. Polisa na e-maila!
www.ubezpieczenienanarty.pl Ubezpieczenia na narty i snowboard. Poradniki narciarskie. Oblicz składkę ubezpieczenia na narty i snowboard. Kup ubezpieczenie narciarskie online.
www.ubezpieczenienarciarskie.pl Porównaj ubezpieczenia narciarskie online i dopasuj najlepszy wariant ubezpieczenia dla siebie. Ubezpieczenia na narty daję Ci komfort spokojnych i bezpiecznych wojaży po stokach narciarskich.
www.ubezpieczenieturystyczne.com.pl Porównaj ubezpieczenia podróży online, dopasuj najlepszy wariant ubezpieczenia dla siebie i kup polisę turystyczną online. Ubezpieczenia na wakacje - podróżne, ubezpieczenie na wyjazd.
www.polisaturystyczna.pl Porównaj ubezpieczenia turystyczne online, wybierz najlepszy wariant ubezpieczenia dla siebie i kup polisę turystyczną online. Ubezpieczenia na wakacje - dla Ciebie i Twojej rodziny.
finanse.rankomat.pl Porównaj produkty bankowe i sprawdź ranking kredytów gotówkowych oraz ranking kredytów hipotecznych. Najlepsze produkty bankowe w internecie.