X
Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszego serwisu. Jeśli nie chcesz, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku,
zmień ustawienia swojej przeglądarki. Więcej na temat naszej polityki prywatności znajdziesz tutaj.
Poleć znajomemu| Forum
drukuj skomentuj artykuł forum poleć artykuł znajomemu A A A

Czy wyjeżdżając na długi weekend w Polsce potrzebujemy ubezpieczenia?

2013-08-13 12:10 wtorek
Mariusz Górski - TU Europa
Jak wynika z ostatnich badań ARC Rynek i Opinia aż 73 proc. Polaków zamierza w trakcie trwających wakacji, spędzić weekendy podróżując głównie po Polsce. Wśród najchętniej odwiedzanych rejonów Polski wskazują nasze góry, które oprócz malowniczych widoków cieszą się też złą sławą w postaci częstych wypadków.

Tylko w 2012 roku ratownicy z Górskiego Ochotniczego Pogotowia Ratunkowego interweniowali prawie 2 tys. razy ratując blisko 6 tys. osób, z czego niemal 1 tys. odniosło poważne obrażenia. Wiele z tych wypadków było efektem ludzkiej bezmyślności i brawury. Mając to na uwadze warto zatem odpowiednio wcześniej pomyśleć o ubezpieczeniu zarówno siebie, jak i bliskich. 

Obecnie mamy szczyt sezonu urlopowego, co widać po zatłoczonych nadmorskich plażach czy na szlakach turystycznych podczas górskich wędrówek. Polacy coraz chętniej udają się na wypoczynek odkrywając nowe i malownicze zakątki Polski, ale też wspólnie z rodziną odwiedzają swoje stałe ulubione miejsca. Dotyczy to nie tylko długich urlopów w trakcie wakacji, ale również krótkich wyjazdów weekendowych – najbliższy długi weekend rozpocznie się już 15 sierpnia (badanie ARC Rynek i Opinia na zlecenie serwisu HRC.pl, 2013). Jak się okazuje, wśród najchętniej wybieranych przez Polaków kierunków znajdują się: polskie wybrzeże, które zamierza odwiedzić blisko 21 proc. ankietowanych, góry, dokąd chce pojechać prawie 15 proc. oraz Mazury, gdzie planuje wybrać się 14 proc. rodaków. A pomyśleć, że jeszcze jakiś czas temu długie weekendy i okres wakacyjny były wykorzystywane przez Polaków do przeprowadzenia drobnych remontów mieszkań, zakupów czy generalnych porządków.

Z pewnością to, gdzie zamierzamy spędzić wolny czas stanowi istotny element planowania rodzinnego wypoczynku. Dlatego też dobrze byłoby, aby podejmując decyzję o wyborze miejsca, pamiętać również o zapewnieniu zarówno sobie, jak i najbliższym odpowiedniego ubezpieczenia. Dotyczyć powinno to nie tylko wyjazdów zagranicznych, ale również długiego weekendu, który zamierzamy spędzić na terenie Polski.

Kosztowny ratunek
Szczególnie pamiętać powinni o tym miłośnicy górskich wycieczek, podczas których nietrudno o nieszczęśliwy wypadek. Często pomijanym, a niezwykle ważnym elementem podczas przygotowań do górskich wypraw jest zakup odpowiedniego ubezpieczenia. Niewiele osób zdaje sobie sprawę z tego, że za akcję ratunkową, która zostanie przeprowadzona w górach na Słowacji lub w Czechach zapłacimy z własnej kieszeni. Za pomoc ratowników w odległości do trzech kilometrów od ich bazy możemy zapłacić ok. 750 zł. Z kolei koszt pieszej akcji w wysokich partiach gór może sięgnąć 10 tys. zł, a jeśli na ratunek wyruszy śmigłowiec – osiągną mogę one kwotę nawet 30 tys. zł.

Statystyki wypadków w górach powinny zatem uczyć pokory, a co za tym idzie rozwagi i rozsądnego podejścia w trosce o bezpieczeństwo swoje i bliskich. Dlatego tak ważne jest posiadanie dodatkowego ubezpieczenia. Zdarza się, że Polacy wykupując dodatkowe ubezpieczenia od kosztów leczenia i nieszczęśliwych wypadków, wybierają zazwyczaj najtańsze pakiety, które nie dają im gwarancji kompleksowej ochrony. Tymczasem warto bliżej przyjrzeć się oferowanym przez ubezpieczycieli polisom i wybrać tę, która spełni nasze wymagania.

« powrót do działu: Porady eksperta
« zapisz się na Newsletter
Nasze serwisy:
www.ubezpieczeniaonline.pl Ubezpieczenia przez Internet. Kup online ubezpieczenie samochodu, na życie, zdrowotne, nieruchomości, na wakacje, na narty, NNW, dla przedsiębiorców, inwestycyjne, ochrona prawna.
www.ubezpieczeniazyciowe.pl Wszystko o ubezpieczeniach na życie. Zamów ubezpieczenie na życie, Korzyści z ubezpieczenia na życie, Ceny ubezpieczeń na życie, Czym jest ubezpieczenie na życie? Oblicz składkę ubezpieczenia na życie.
www.rankingubezpieczennazycie.pl Ranking Ubezpieczeń Ochronnych - zabezpiecz Twoje życie i zdrowie. Ranking Ubezpieczeń Oszczędnościowych - oszczędzaj na emeryturę.Na co zwrócić uwagę wybierając polisę na życie?
www.ubezpieczeniemieszkania.pl Zamów ubezpieczenie nieruchomości u 5 agentów lub kup ubezpieczenie mieszkania online. Wypełnij formularz, oblicz składkę i kup polisę. Polisa na e-maila!
www.ubezpieczenienanarty.pl Ubezpieczenia na narty i snowboard. Poradniki narciarskie. Oblicz składkę ubezpieczenia na narty i snowboard. Kup ubezpieczenie narciarskie online.
www.ubezpieczenienarciarskie.pl Porównaj ubezpieczenia narciarskie online i dopasuj najlepszy wariant ubezpieczenia dla siebie. Ubezpieczenia na narty dają Ci komfort spokojnych i bezpiecznych wojaży po stokach narciarskich.
www.ubezpieczenieturystyczne.com.pl Porównaj ubezpieczenia podróży online, dopasuj najlepszy wariant ubezpieczenia dla siebie i kup polisę turystyczną online. Ubezpieczenia na wakacje - podróżne, ubezpieczenie na wyjazd.
www.polisaturystyczna.pl Porównaj ubezpieczenia turystyczne online, wybierz najlepszy wariant ubezpieczenia dla siebie i kup polisę turystycznš online. Ubezpieczenia na wakacje - dla Ciebie i Twojej rodziny.