X
Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszego serwisu. Jeśli nie chcesz, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku,
zmień ustawienia swojej przeglądarki. Więcej na temat naszej polityki prywatności znajdziesz tutaj.
Poleć znajomemu| Forum
drukuj forum poleďż˝ artykuďż˝ znajomemu A A A

Auto w abonamencie - na czym to polega?

2023-11-06 09:57 poniedziałek
Auto w abonamencie - na czym to polega?
Auto w abonamencie to popularna usługa, która cieszy się największym zainteresowaniem w gronie przedsiębiorców. Chętnie wybierają ją firmy poszukujące elastycznego, transparentnego pod względem kosztów i nowoczesnego sposobu budowania floty samochodowej. Auto w abonamencie to obecnie dużo korzystniejsza i bardziej opłacalna alternatywa dla chociażby leasingu, w której firma nie ma obowiązku wykupywać użytkowanych pojazdów na własność. Sprawdźmy, na czym polega usługa auto w abonamencie i jakie korzyści wiążą się z jej wyborem.

Auto w abonamencie, czyli wynajem długoterminowy w nowoczesnym wydaniu

Auto w abonamencie to usługa wprost stworzona dla firm, które w swojej codziennej pracy wykorzystują samochody różnego rodzaju – od aut osobowych po samochody dostawcze i ciężarowe. Pozwala szybko, sprawnie i bez ponoszenia wysokich kosztów początkowych zbudować idealnie dopasowaną do aktualnych potrzeb firmy flotę samochodową i korzystać z jej dobrodziejstw przez uzgodniony w umowie czas. Pod pojęciem auta w abonamencie kryje się jeden z rodzajów wynajmu samochodów, dostępny w ofercie dużych wypożyczalni aut.

Mowa tu o wynajmie długoterminowym, w ramach którego klienci biznesowi mogą wypożyczyć samochód na okres od 1 roku do 3 lat. W ramach usługi auto w abonamencie możliwe jest wynajęcie dowolnej liczby pojazdów, które dołączą do posiadanej przez firmę floty samochodowej lub zbudowanie od podstaw kompletnego taboru pojazdów wyłącznie w oparciu o wynajem długoterminowy. Usługa auto w abonamencie jest realizowana w oparciu o pisemną umowę z wypożyczalnią i wiąże się z jednym, określonym z góry kosztem – miesięcznym abonamentem.

Sprawdź szczegóły oferty aut w abonamencie: www.interfleet.pl/pl/auto-na-abonament
 

Ile kosztuje auto w abonamencie? Za co właściwie płacimy?

Podpisując umowę wynajmu długoterminowego, firma od samego początku wie, ile będzie kosztowało ją utrzymanie pozyskanych w jej ramach pojazdów. Przez cały okres obowiązywania umowy, wypożyczone pojazdy pozostają własnością wypożyczalni. To na niej jako właścicielu aut, ciąży większość związanych z ich eksploatacją wydatków. Użytkująca je firma nie płaci więc we własnym zakresie za ubezpieczenie, przeglądy techniczne, naprawy, części zamienne i wymianę opon – wszystkie opłaty związane z korzystaniem z pojazdu są bowiem ujęte w jednej stałej i niezmiennej przez cały okres obowiązywania umowy opłacie, którą stanowi abonament.

Taki sposób rozliczenia za korzystanie z wypożyczonego samochodu jest dla firmy bardzo korzystny. Jest ona bowiem w stanie z dużą dokładnością ustalić, ile w danym okresie czasu będzie kosztowało ją utrzymanie floty samochodowej. Nie zaskoczą ją także nieprzewidziane wydatki związane np. z naprawą auta czy zapewnieniem pojazdu zastępczego – wszystkie te koszty ponosi bowiem wypożyczalnia. Kiedy umowa dobiegnie końca, nie ma także mowy o obowiązku wykupienia użytkowanych do tej pory pojazdów – firma zwraca je do wypożyczalni i może wypożyczyć kolejne, nowsze i lepiej dostosowane do jej aktualnych potrzeb samochody.
 

Kiedy opłaca się wziąć auto w abonamencie? 

Wynajem długoterminowy to usługa skierowana głównie do firm, które planują stworzenie od podstaw lub rozbudowę swojej floty samochodowej. Szczególnie chętnie wybierają ją firmy, które cenią sobie transparentność kosztów związanych z korzystaniem z pojazdów, elastyczność w doborze aut, a także nie chcą tracić czasu i pieniędzy na samodzielne zarządzanie flotą samochodową. Nowoczesne wypożyczalnie oferujące usługę auto w abonamencie nie tylko udostępniają bowiem swoim klientom pojazdy, lecz także pomagają im w odpowiednim zarządzaniu zbudowaną w oparciu o nie flotą. 

Auto w abonamencie okaże się trafionym wyborem zarówno dla firm o ugruntowanej pozycji, jak i młodych przedsiębiorstw, które dopiero rozwijają swoją działalność. Wynajęcie pojazdów nie wiąże się bowiem z koniecznością posiadania wysokiej zdolności kredytowej, która jest wymagana np. w przypadku pożyczki i leasingu, nie jest także dodatkowym zobowiązaniem, które ograniczy dostęp firmy do kredytów i pożyczek w przyszłości. To usługa, którą szczególnie doceniają firmy pragnące skupić się na rozwijaniu swojej działalności i robieniu tego, co potrafią najlepiej – zarządzanie flotą samochodową oraz związane z tym wyzwania pozostawiając profesjonalistom z wypożyczalni.
« powrďż˝t do dziaďż˝u: Wiadomości
« zapisz siďż˝ na Newsletter
Nasze serwisy:
www.ubezpieczeniaonline.pl Ubezpieczenia przez Internet. Kup online ubezpieczenie samochodu, na życie, zdrowotne, nieruchomości, na wakacje, na narty, NNW, dla przedsiębiorców, inwestycyjne, ochrona prawna.
www.ubezpieczeniazyciowe.pl Wszystko o ubezpieczeniach na życie. Zamów ubezpieczenie na życie, Korzyści z ubezpieczenia na życie, Ceny ubezpieczeń na życie, Czym jest ubezpieczenie na życie? Oblicz składką ubezpieczenia na życie.
www.rankingubezpieczennazycie.pl Ranking Ubezpieczeń Ochronnych - zabezpiecz Twoje życie i zdrowie. Ranking Ubezpieczeń Oszczędnościowych - oszczędzaj na emeryturę. Na co zwrócić uwagę wybierając polisę na życie?
www.ubezpieczeniemieszkania.pl Zamów ubezpieczenie nieruchomości u 5 agentów lub kup ubezpieczenie mieszkania online. Wypełnij formularz, oblicz składkę i kup polisę. Polisa na e-maila!
www.ubezpieczenienanarty.pl Ubezpieczenia na narty i snowboard. Poradniki narciarskie. Oblicz składkę ubezpieczenia na narty i snowboard. Kup ubezpieczenie narciarskie online.
www.ubezpieczenienarciarskie.pl Porównaj ubezpieczenia narciarskie online i dopasuj najlepszy wariant ubezpieczenia dla siebie. Ubezpieczenia na narty daję Ci komfort spokojnych i bezpiecznych wojaży po stokach narciarskich.
www.ubezpieczenieturystyczne.com.pl Porównaj ubezpieczenia podróży online, dopasuj najlepszy wariant ubezpieczenia dla siebie i kup polisę turystyczną online. Ubezpieczenia na wakacje - podróżne, ubezpieczenie na wyjazd.
www.polisaturystyczna.pl Porównaj ubezpieczenia turystyczne online, wybierz najlepszy wariant ubezpieczenia dla siebie i kup polisę turystyczną online. Ubezpieczenia na wakacje - dla Ciebie i Twojej rodziny.
finanse.rankomat.pl Porównaj produkty bankowe i sprawdź ranking kredytów gotówkowych oraz ranking kredytów hipotecznych. Najlepsze produkty bankowe w internecie.