X
Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszego serwisu. Jeśli nie chcesz, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku,
zmień ustawienia swojej przeglądarki. Więcej na temat naszej polityki prywatności znajdziesz tutaj.
Poleć znajomemu| Forum
drukuj forum poleć artykuł znajomemu A A A

AXA Direct podsumowuje I półrocze 2014 roku

2014-08-08 13:01 piątek
W pierwszym półroczu br. AXA DIRECT odnotowała 3% wzrostu przypisu składki brutto oraz 4% wzrostu sprzedaży polis w stosunku do analogicznego okresu 2013 r. Spółka osiągnęła przypis składki brutto w wysokości 151 mln zł. Zysk netto wyniósł 6,2 mln zł.

- W pierwszej połowie 2014 r. rynek ubezpieczeń komunikacyjnych nadal wykazywał tzw. negatywną dynamikę przyrostu. Tendencja ta utrzymuje się nieprzerwanie od IV kwartału 2012 r. Nic nie wskazuje na to, by trend ten miał ulec zmianie. W obecnej sytuacji strategia AXA DIRECT skupia się na rozwoju sprzedaży przy wykorzystaniu kilku kanałów dystrybucji, takich jak: call centre, internet, wybrane sieci multiagencyjne oraz porównywarki ubezpieczeń. Spółka dąży do zachowania rentowności biznesu i wypracowania zysku, co zostało osiągnięte w pierwszym półroczu. Stanowi to potwierdzenie systematyczności działań, które dają efekt w postaci dobrych wyników od przeszło trzech lat (zgodnie z danymi PZR) – komentuje Ryszard Bociong, Dyrektor Generalny AXA DIRECT.

- Przywiązujemy dużą wagę do rozwoju rozmaitych aplikacji IT, których podstawowymi celami są: uproszczenie procesu sprzedaży polis, poprawy procesu obsługi klientów oraz partnerów zewnętrznych. Warto przypomnieć, że jesteśmy pierwszą firmą z sektora ubezpieczeń komunikacyjnych w Polsce, która wdrożyła system szkodowy firmy Guidewire. Już w I półroczu 2014 r. przyniosło to znakomity efekt w procesie likwidacji szkód i wpłynęło na skrócenie średniego czasu ich likwidacji. AXA DIRECT jest zwolennikiem wdrożenia rynkowego systemu tzw. bezpośredniej likwidacji szkód, ale tylko rozwiązanie powszechne, akceptowalne dla wszystkich uczestników rynku, odniesie zamierzone skutki w stosunku do naszych klientów - podkreśla Ryszard Bociong.

Źródło: AXA Direct
« powrót do działu: Wiadomości
« zapisz się na Newsletter
Nasze serwisy:
www.ubezpieczeniaonline.pl Ubezpieczenia przez Internet. Kup online ubezpieczenie samochodu, na życie, zdrowotne, nieruchomości, na wakacje, na narty, NNW, dla przedsiębiorców, inwestycyjne, ochrona prawna.
www.ubezpieczeniazyciowe.pl Wszystko o ubezpieczeniach na życie. Zamów ubezpieczenie na życie, Korzyści z ubezpieczenia na życie, Ceny ubezpieczeń na życie, Czym jest ubezpieczenie na życie? Oblicz składkę ubezpieczenia na życie.
www.rankingubezpieczennazycie.pl Ranking Ubezpieczeń Ochronnych - zabezpiecz Twoje życie i zdrowie. Ranking Ubezpieczeń Oszczędnościowych - oszczędzaj na emeryturę.Na co zwrócić uwagę wybierając polisę na życie?
www.ubezpieczeniemieszkania.pl Zamów ubezpieczenie nieruchomości u 5 agentów lub kup ubezpieczenie mieszkania online. Wypełnij formularz, oblicz składkę i kup polisę. Polisa na e-maila!
www.ubezpieczenienanarty.pl Ubezpieczenia na narty i snowboard. Poradniki narciarskie. Oblicz składkę ubezpieczenia na narty i snowboard. Kup ubezpieczenie narciarskie online.
www.ubezpieczenienarciarskie.pl Porównaj ubezpieczenia narciarskie online i dopasuj najlepszy wariant ubezpieczenia dla siebie. Ubezpieczenia na narty dają Ci komfort spokojnych i bezpiecznych wojaży po stokach narciarskich.
www.ubezpieczenieturystyczne.com.pl Porównaj ubezpieczenia podróży online, dopasuj najlepszy wariant ubezpieczenia dla siebie i kup polisę turystyczną online. Ubezpieczenia na wakacje - podróżne, ubezpieczenie na wyjazd.
www.polisaturystyczna.pl Porównaj ubezpieczenia turystyczne online, wybierz najlepszy wariant ubezpieczenia dla siebie i kup polisę turystycznš online. Ubezpieczenia na wakacje - dla Ciebie i Twojej rodziny.