X
Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszego serwisu. Jeśli nie chcesz, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku,
zmień ustawienia swojej przeglądarki. Więcej na temat naszej polityki prywatności znajdziesz tutaj.
Poleć znajomemu| Forum
drukuj skomentuj artykuł forum poleć artykuł znajomemu A A A

Czas na ferie

2016-01-08 13:17 piątek
Ubezpieczenie narciarskie
Już od 18 stycznia pierwsi uczniowie udadzą się na tegoroczne ferie zimowe. Większość z wypoczywających aktywnie z pewnością wybierze góry. Aby pobyt na nartach był udany zarówno dla dzieci, jak i rodziców, warto przestrzegać kilku podstawowych zasad bezpieczeństwa i zapewnić sobie ochronę jeszcze przed wyjazdem.

Terminarz ferii zimowych jest tak pomyślany, by ruch turystyczny w górskich miejscowościach rozkładał się równomiernie. Konkretne daty dla uczniów szkół w Polsce określa rozporządzenie Ministra Edukacji Narodowej i Sportu z 18 kwietnia 2002 roku.

Dwa tygodnie wolnego

Tegoroczna przerwa zimowa trwa w okresie od 18 stycznia do 28 lutego. Jako pierwsi z przerwy między semestrami będą mogli cieszyć się uczniowie szkół podstawowych, gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych z województw: małopolskiego, świętokrzyskiego, lubuskiego, wielkopolskiego i kujawsko-pomorskiego.

    Dopasowane polisy na zimę


Uczniowie z Dolnego Śląska, Opolszczyzny, Pomorza Zachodniego i Mazowsza będą mogli wyjechać na narty czy snowboard już na początku lutego. Na kolejnym turnusie pojawią się uczniowie z województwa pomorskiego, lubelskiego, podkarpackiego, łódzkiego i śląskiego.

Wyjątek stanowią jedynie Warmia i Mazury oraz Podlasie. Ferie uczniów z tych regionów pokryją się częściowo z dwoma innymi turnusami.Fot. Materiały własne


Gwarancja udanego wypoczynku

Aby wyjazd w góry nie był przykrym wspomnieniem, należy wyposażyć dziecko – bez względu czy jedzie z rodzicami, czy w ramach wycieczki – w odpowiednio dobraną polisę narciarską. Jej numer oraz numer Centrum Alarmowego do towarzystwa, z którego została wykupiona polisa, warto zapisać w telefonie komórkowym użytkownika stoku lub na kartce i trzymać przy sobie. W razie wypadku dane te ułatwią załatwienie formalności, a posiadacz polisy lub uczestnik wypadku uzyska informacje na temat lokalizacji najbliższego punktu medycznego czy adresu szpitala.

Polisa turystyczna na wyjazd zimowy jest ubezpieczeniem krótkoterminowym, więc nie powinna być żadnym obciążeniem dla domowego budżetu. W pakiecie standardowym ubezpieczenie dotyczy następstw nieszczęśliwych wypadków na terenie kraju, jednak podniesienie progu składki o jeden czy dwa poziomy zagwarantuje uzyskanie korzystnej finansowo ochrony podczas zimowego wypoczynku. Wysokość odszkodowania jest naliczana procentowo od kwoty ubezpieczenia, np. złamanie ręki podczas zjazdu na nartach jest traktowane jako ok. 8% uszczerbek na zdrowiu, co przy sumie ubezpieczenia na kwotę 20 tys. zł pozwoli uzyskać odszkodowanie w wysokości nawet 1600 złotych.

Michał Ratajczak

    Porównaj ubezpieczenia turystyczne

« powrót do działu: Wiadomości
« zapisz się na Newsletter
Nasze serwisy:
www.ubezpieczeniaonline.pl Ubezpieczenia przez Internet. Kup online ubezpieczenie samochodu, na życie, zdrowotne, nieruchomości, na wakacje, na narty, NNW, dla przedsiębiorców, inwestycyjne, ochrona prawna.
www.ubezpieczeniazyciowe.pl Wszystko o ubezpieczeniach na życie. Zamów ubezpieczenie na życie, Korzyści z ubezpieczenia na życie, Ceny ubezpieczeń na życie, Czym jest ubezpieczenie na życie? Oblicz składkę ubezpieczenia na życie.
www.rankingubezpieczennazycie.pl Ranking Ubezpieczeń Ochronnych - zabezpiecz Twoje życie i zdrowie. Ranking Ubezpieczeń Oszczędnościowych - oszczędzaj na emeryturę.Na co zwrócić uwagę wybierając polisę na życie?
www.ubezpieczeniemieszkania.pl Zamów ubezpieczenie nieruchomości u 5 agentów lub kup ubezpieczenie mieszkania online. Wypełnij formularz, oblicz składkę i kup polisę. Polisa na e-maila!
www.ubezpieczenienanarty.pl Ubezpieczenia na narty i snowboard. Poradniki narciarskie. Oblicz składkę ubezpieczenia na narty i snowboard. Kup ubezpieczenie narciarskie online.
www.ubezpieczenienarciarskie.pl Porównaj ubezpieczenia narciarskie online i dopasuj najlepszy wariant ubezpieczenia dla siebie. Ubezpieczenia na narty dają Ci komfort spokojnych i bezpiecznych wojaży po stokach narciarskich.
www.ubezpieczenieturystyczne.com.pl Porównaj ubezpieczenia podróży online, dopasuj najlepszy wariant ubezpieczenia dla siebie i kup polisę turystyczną online. Ubezpieczenia na wakacje - podróżne, ubezpieczenie na wyjazd.
www.polisaturystyczna.pl Porównaj ubezpieczenia turystyczne online, wybierz najlepszy wariant ubezpieczenia dla siebie i kup polisę turystycznš online. Ubezpieczenia na wakacje - dla Ciebie i Twojej rodziny.