X
Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszego serwisu. Jeśli nie chcesz, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku,
zmień ustawienia swojej przeglądarki. Więcej na temat naszej polityki prywatności znajdziesz tutaj.
Poleć znajomemu| Forum
drukuj skomentuj artykuł forum poleć artykuł znajomemu A A A

Do ZUSu przez Internet

2008-09-10 10:14 środa
Informacje o danych zawartych w imiennych raportach sporządzonych co miesiąc do ZUS  płatnik składek będzie mógł przekazywać ubezpieczonemu ( w celu ich weryfikacji) w formie elektronicznej. Warunkiem jest wyrażenie przez niego zgody.

Jest to zmiana w przepisach proponowana przez Sejmową Komisję Przyjazne Państwo. Każdy płatnik składek ma obowiązek przekazać informacje o danych zawartych w imiennych raportach miesięcznych sporządzanych i przekazywanych do ZUS, w celu ich weryfikacji. Oprócz danych identyfikacyjnych płatnika i ubezpieczonego w informacji tej powinno się znaleźć m.in. zestawienie należnych składek na ubezpieczenia społeczne ( z podziałem na poszczególne rodzaje ubezpieczeń) oraz ubezpieczenie zdrowotne, podstawy wymiaru tych składek, przerwy w opłacaniu składek, kwoty wypłaconych zasiłków. Najczęściej wykorzystywany w tym celu jest formularz ZUS RMUA. Czasami pracodawcy wykorzystują formularze stworzone we własnym zakresie. Musza one jednak zwierać te same dane co formularz ZUS RMUA.

Obecnie obowiązuje tylko forma pisemna dostarczania takich informacji oprócz wyjątkowej sytuacji dla członków służby zagranicznej wykonujących obowiązki służbowe w placówce zagranicznej. Proponowana zmiana ma usprawnić działanie jednostek odpowiedzialnych za przekazywanie informacji oraz obniżyć koszty związane z drukiem i wysyłaniem tych dokumentów.

Źródło: Gazeta Podatkowa

JT
« powrót do działu: Wiadomości
« zapisz się na Newsletter
Nasze serwisy:
www.ubezpieczeniaonline.pl Ubezpieczenia przez Internet. Kup online ubezpieczenie samochodu, na życie, zdrowotne, nieruchomości, na wakacje, na narty, NNW, dla przedsiębiorców, inwestycyjne, ochrona prawna.
www.ubezpieczeniazyciowe.pl Wszystko o ubezpieczeniach na życie. Zamów ubezpieczenie na życie, Korzyści z ubezpieczenia na życie, Ceny ubezpieczeń na życie, Czym jest ubezpieczenie na życie? Oblicz składkę ubezpieczenia na życie.
www.rankingubezpieczennazycie.pl Ranking Ubezpieczeń Ochronnych - zabezpiecz Twoje życie i zdrowie. Ranking Ubezpieczeń Oszczędnościowych - oszczędzaj na emeryturę.Na co zwrócić uwagę wybierając polisę na życie?
www.ubezpieczeniemieszkania.pl Zamów ubezpieczenie nieruchomości u 5 agentów lub kup ubezpieczenie mieszkania online. Wypełnij formularz, oblicz składkę i kup polisę. Polisa na e-maila!
www.ubezpieczenienanarty.pl Ubezpieczenia na narty i snowboard. Poradniki narciarskie. Oblicz składkę ubezpieczenia na narty i snowboard. Kup ubezpieczenie narciarskie online.
www.ubezpieczenienarciarskie.pl Porównaj ubezpieczenia narciarskie online i dopasuj najlepszy wariant ubezpieczenia dla siebie. Ubezpieczenia na narty dają Ci komfort spokojnych i bezpiecznych wojaży po stokach narciarskich.
www.ubezpieczenieturystyczne.com.pl Porównaj ubezpieczenia podróży online, dopasuj najlepszy wariant ubezpieczenia dla siebie i kup polisę turystyczną online. Ubezpieczenia na wakacje - podróżne, ubezpieczenie na wyjazd.
www.polisaturystyczna.pl Porównaj ubezpieczenia turystyczne online, wybierz najlepszy wariant ubezpieczenia dla siebie i kup polisę turystycznš online. Ubezpieczenia na wakacje - dla Ciebie i Twojej rodziny.