X
Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszego serwisu. Jeśli nie chcesz, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku,
zmień ustawienia swojej przeglądarki. Więcej na temat naszej polityki prywatności znajdziesz tutaj.
Poleć znajomemu| Forum
drukuj skomentuj artykuł forum poleć artykuł znajomemu A A A

Faktoring Citi Handlowy – pierwsza taka usługa dla firm

2008-09-10 16:58 środa
Citi Handlowy wprowadził innowacyjne rozwiązanie dla firm stosujących odroczone terminy płatności wobec swoich odbiorców – faktoring z wydłużonym okresem finansowania i ochroną ubezpieczeniową. Produkt powstał dzięki współpracy z PZU SA, największym ubezpieczycielem na krajowym rynku.

Oferta faktoringowa Citi Handlowy jest skierowana do przedsiębiorstw handlowych poszukujących możliwości szybkiego pozyskania środków finansowych oraz rozwiązań optymalizujących przepływy kapitałowe w transakcjach handlowych o odroczonych terminach płatności.

„Najnowszy produkt Citi Handlowy to kompleksowe narzędzie, które nie tylko finansuje, ale i zabezpiecza bieżącą działalność przedsiębiorstwa -  powiedziała Magdalena Laskowska, Dyrektor Biura Produktów Finansowania Handlu w Citi Handlowy. Dużą zaletą wprowadzonego rozwiązania są usługi dodane - zarządzanie należnościami, weryfikacja kontrahentów, miękka windykacja prowadzona przez PZU SA”.

Do głównych atutów tego rozwiązania należą: obsługa operacyjna poprzez system elektroniczny, która nie wymaga prezentowania papierowych dokumentów (są niezbędne dopiero przy dochodzeniu odszkodowania w PZU) oraz krótki okres uzyskiwania odszkodowania od PZU (90 dni po terminie wymagalności i braku płatności przez dłużnika ma miejsce szkoda i można rozpocząć proces odszkodowawczy). Usługa obejmuje dłużników z wszystkich krajów UE oraz Szwajcarii i Norwegii. Ponadto, do faktoringu nie trzeba przedstawiać całego obrotu klienta - tylko wybranych dłużników i wierzytelności, dzięki czemu firma może zoptymalizować swoje koszty.


Dodatkowych informacji udziela:

Paweł Zegarłowicz, Dyrektor Biura Prasowego, tel. (0-22) 657 72 97
E-mail: pawel.zegarlowicz@citi.com

Agata Charuba–Chadryś, Specjalista ds. Kontaktów z Mediami, tel. (0-22) 692 90 52
E-mail: agata.charubachadrys@citi.com


Informacja prasowa Citi Handlowy
Warszawa, 10 września 2008 r.
« powrót do działu: Wiadomości
« zapisz się na Newsletter
Nasze serwisy:
www.ubezpieczeniaonline.pl Ubezpieczenia przez Internet. Kup online ubezpieczenie samochodu, na życie, zdrowotne, nieruchomości, na wakacje, na narty, NNW, dla przedsiębiorców, inwestycyjne, ochrona prawna.
www.ubezpieczeniazyciowe.pl Wszystko o ubezpieczeniach na życie. Zamów ubezpieczenie na życie, Korzyści z ubezpieczenia na życie, Ceny ubezpieczeń na życie, Czym jest ubezpieczenie na życie? Oblicz składkę ubezpieczenia na życie.
www.rankingubezpieczennazycie.pl Ranking Ubezpieczeń Ochronnych - zabezpiecz Twoje życie i zdrowie. Ranking Ubezpieczeń Oszczędnościowych - oszczędzaj na emeryturę.Na co zwrócić uwagę wybierając polisę na życie?
www.ubezpieczeniemieszkania.pl Zamów ubezpieczenie nieruchomości u 5 agentów lub kup ubezpieczenie mieszkania online. Wypełnij formularz, oblicz składkę i kup polisę. Polisa na e-maila!
www.ubezpieczenienanarty.pl Ubezpieczenia na narty i snowboard. Poradniki narciarskie. Oblicz składkę ubezpieczenia na narty i snowboard. Kup ubezpieczenie narciarskie online.
www.ubezpieczenienarciarskie.pl Porównaj ubezpieczenia narciarskie online i dopasuj najlepszy wariant ubezpieczenia dla siebie. Ubezpieczenia na narty dają Ci komfort spokojnych i bezpiecznych wojaży po stokach narciarskich.
www.ubezpieczenieturystyczne.com.pl Porównaj ubezpieczenia podróży online, dopasuj najlepszy wariant ubezpieczenia dla siebie i kup polisę turystyczną online. Ubezpieczenia na wakacje - podróżne, ubezpieczenie na wyjazd.
www.polisaturystyczna.pl Porównaj ubezpieczenia turystyczne online, wybierz najlepszy wariant ubezpieczenia dla siebie i kup polisę turystycznš online. Ubezpieczenia na wakacje - dla Ciebie i Twojej rodziny.