X
Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszego serwisu. Jeśli nie chcesz, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku,
zmień ustawienia swojej przeglądarki. Więcej na temat naszej polityki prywatności znajdziesz tutaj.
Poleć znajomemu| Forum
« powrót do listy pytań

Rozmyśliłem się i nie chcę już polisy, którą opłaciłem. Czy mam prawo zrezygnować i czy odzyskam swoje pieniądze?

 Rezygnacja z polisy ubezpieczeniowej jest możliwa gdy:
  • towarzystwo ubezpieczeń ponosi już odpowiedzialność, ale nie otrzymało należnej składki ubezpieczeniowej - wówczas w trybie natychmiastowym umowa rozwiązuje się z mocy prawa z końcem okresu, na który przypada nieopłacona składka (art. 814 § 2 k.c.);
  • towarzystwo ubezpieczeń otrzymuje informacje o okolicznościach, które powodują, że nie wyraziłoby zgody na zawarcie takiego ubezpieczenia; zakład ubezpieczeń ma od momentu uzyskania takiej informacji 30 dni na wypowiedzenie umowy (art. 816 § 2 k.c.);
  • ubezpieczający zawiera polisę na okres dłuższy niż sześć miesięcy; jeżeli jest osobą fizyczną, ma na rezygnację z umowy 30 dni, a gdy jest przedsiębiorcą - siedem dni licząc od daty zawarcia ubezpieczenia; wypłata składki jest pomniejszona o okres ochrony.(art. 812 § 4 k.c.).
Przed zawarciem umowy ubezpieczeniowej należy bardzo dokładnie zaznajomić się z ogólnymi warunkami oraz zakresem ubezpieczenia.
Wpisz szukane słowo
Losowy termin:
Ochrona ubezpieczeniowa - zobowiązanie zakładu ubezpieczeniowego do wypłaty ... więcej»
Nasze serwisy:
www.ubezpieczeniaonline.pl Ubezpieczenia przez Internet. Kup online ubezpieczenie samochodu, na życie, zdrowotne, nieruchomości, na wakacje, na narty, NNW, dla przedsiębiorców, inwestycyjne, ochrona prawna.
www.ubezpieczeniazyciowe.pl Wszystko o ubezpieczeniach na życie. Zamów ubezpieczenie na życie, Korzyści z ubezpieczenia na życie, Ceny ubezpieczeń na życie, Czym jest ubezpieczenie na życie? Oblicz składkę ubezpieczenia na życie.
www.rankingubezpieczennazycie.pl Ranking Ubezpieczeń Ochronnych - zabezpiecz Twoje życie i zdrowie. Ranking Ubezpieczeń Oszczędnościowych - oszczędzaj na emeryturę.Na co zwrócić uwagę wybierając polisę na życie?
www.ubezpieczeniemieszkania.pl Zamów ubezpieczenie nieruchomości u 5 agentów lub kup ubezpieczenie mieszkania online. Wypełnij formularz, oblicz składkę i kup polisę. Polisa na e-maila!
www.ubezpieczenienanarty.pl Ubezpieczenia na narty i snowboard. Poradniki narciarskie. Oblicz składkę ubezpieczenia na narty i snowboard. Kup ubezpieczenie narciarskie online.
www.ubezpieczenienarciarskie.pl Porównaj ubezpieczenia narciarskie online i dopasuj najlepszy wariant ubezpieczenia dla siebie. Ubezpieczenia na narty dają Ci komfort spokojnych i bezpiecznych wojaży po stokach narciarskich.
www.ubezpieczenieturystyczne.com.pl Porównaj ubezpieczenia podróży online, dopasuj najlepszy wariant ubezpieczenia dla siebie i kup polisę turystyczną online. Ubezpieczenia na wakacje - podróżne, ubezpieczenie na wyjazd.
www.polisaturystyczna.pl Porównaj ubezpieczenia turystyczne online, wybierz najlepszy wariant ubezpieczenia dla siebie i kup polisę turystycznš online. Ubezpieczenia na wakacje - dla Ciebie i Twojej rodziny.