X
Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszego serwisu. Jeśli nie chcesz, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku,
zmień ustawienia swojej przeglądarki. Więcej na temat naszej polityki prywatności znajdziesz tutaj.
Poleć znajomemu| Forum
« powrót do listy pytań

Jak działa ubezpieczenie na życie z ubezpieczeniowym funduszem kapitałowym?

Ubezpieczenie na życie z ubezpieczeniowym funduszem kapitałowym to umowa, na mocy której towarzystwo zobowiązuje się do wypłaty umówionej sumy ubezpieczenia w razie śmierci ubezpieczonego oraz innych zdarzeń objętych umowami dodatkowymi. Polisa może być zawarta na czas nieokreślony (tzn. do momentu opłacania składki, albo zajścia zdarzenia ubezpieczeniowego) bądź określony(gdy mamy do czynienia z tzw. polisami „na dożycie”).

W ubezpieczeniu z funduszem kapitałowym sami decydujemy, jaka część składki będzie inwestowana w jednostki funduszu, a jaka przeznaczana na ochronę życia. W ubezpieczeniu tym mamy do wyboru kilka wariantów (rodzajów) funduszy. W zależności od tego, czy jesteśmy skłonni do ryzyka, czy też nie, wybieramy fundusz bezpieczniejszy lub bardziej agresywny, lub też inwestujemy w kilka funduszy jednocześnie. Sami również określamy sumę ubezpieczenia – w ramach limitów stosowanych przez dane towarzystwo.

Polisę może zawrzeć każdy, kto nie przekracza określonego wieku – zwykle jest to 65 lat. Towarzystwo wypłaci należną kwotę pieniędzy zgromadzonych przez lata w funduszu po dożyciu do określonego wieku lub w przypadku innych zdarzeń określonych w umowie. W przypadku śmierci podczas trwania umowy, pieniądze otrzyma osoba wskazana przez nas w polisie (uposażony).
Nasze serwisy:
www.ubezpieczeniaonline.pl Ubezpieczenia przez Internet. Kup online ubezpieczenie samochodu, na życie, zdrowotne, nieruchomości, na wakacje, na narty, NNW, dla przedsiębiorców, inwestycyjne, ochrona prawna.
www.ubezpieczeniazyciowe.pl Wszystko o ubezpieczeniach na życie. Zamów ubezpieczenie na życie, Korzyści z ubezpieczenia na życie, Ceny ubezpieczeń na życie, Czym jest ubezpieczenie na życie? Oblicz składkę ubezpieczenia na życie.
www.rankingubezpieczennazycie.pl Ranking Ubezpieczeń Ochronnych - zabezpiecz Twoje życie i zdrowie. Ranking Ubezpieczeń Oszczędnościowych - oszczędzaj na emeryturę.Na co zwrócić uwagę wybierając polisę na życie?
www.ubezpieczeniemieszkania.pl Zamów ubezpieczenie nieruchomości u 5 agentów lub kup ubezpieczenie mieszkania online. Wypełnij formularz, oblicz składkę i kup polisę. Polisa na e-maila!
www.ubezpieczenienanarty.pl Ubezpieczenia na narty i snowboard. Poradniki narciarskie. Oblicz składkę ubezpieczenia na narty i snowboard. Kup ubezpieczenie narciarskie online.
www.ubezpieczenienarciarskie.pl Porównaj ubezpieczenia narciarskie online i dopasuj najlepszy wariant ubezpieczenia dla siebie. Ubezpieczenia na narty dają Ci komfort spokojnych i bezpiecznych wojaży po stokach narciarskich.
www.ubezpieczenieturystyczne.com.pl Porównaj ubezpieczenia podróży online, dopasuj najlepszy wariant ubezpieczenia dla siebie i kup polisę turystyczną online. Ubezpieczenia na wakacje - podróżne, ubezpieczenie na wyjazd.
www.polisaturystyczna.pl Porównaj ubezpieczenia turystyczne online, wybierz najlepszy wariant ubezpieczenia dla siebie i kup polisę turystycznš online. Ubezpieczenia na wakacje - dla Ciebie i Twojej rodziny.