X
Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszego serwisu. Jeśli nie chcesz, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku,
zmień ustawienia swojej przeglądarki. Więcej na temat naszej polityki prywatności znajdziesz tutaj.
Poleć znajomemu| Forum
« powrót do działu: Opinie o towarzystwach ubezpieczeń

Opinie o towarzystwie:

Proama Ceska pojistovna Spółka Akcyjna Oddział w Polsce

Czas oczekiwania na zwrot pieniędzy z oc sprawcy Proama

2014-10-27 12:23 poniedziałek ~m.
Chciałbym przedstawić Wam mój przypadek, otóż 28.08.2014 miałem wypadek (co by nie być gołosłownym nr szkody 20700080978_1) z ubezpieczonym w Proama. Sprawca nie ustąpił pierwszeństwa przejazdy na skrzyżowaniu prostopadłym, został uderzony przez prawidłowo jadący pojazd a ja dostałem rykoszetem od sprawcy. Jako osoba poszkodowana zgłosiłem szkodę na nr 815 815 815 . Po krótkim czasie skompletowałem potrzebne dokumenty i dostarczyłem drogą mail'ową do Poramy. Kontakt z początku rokował na szybkie załatwienie mojej sprawy. Po kilku dniach zjawił się rzeczoznawca, porobił fotografie i opis wraku. Po kolejnych dniach dostałem wycenę auta przed szkodą jak i wycenę pozostałości (wraku). Okazało się że jest to szkoda całkowita. Wycena auta przed szkodą została prze zemnie zakwestionowana (nie uwzględnili kilku poz. wyposażenia). Zmieniona wycena wróciła do mnie po kolejnych dwóch dniach, zatwierdziłem ją i zgodziłem się na wypłatę kwoty bezspornej. Wrak udało mi się w miarę szybko sprzedać - więc pozostało mi poczekać, jak sądziłem niedługi okres do wypłacenia kwoty bezspornej - nic bardziej mylnego. 27.09.2014 r. minęło trzydzieści dni - które ubezpieczyciel ma na wypłatę odszkodowania bądź poinformowanie poszkodowanego dlaczego tego nie zrobił.Żadnej takiej informacji nie otrzymałem. Pieniędzy na koncie dalej brak- myślę nie będę nadgorliwy więc poczekam jeszcze... Z początkiem października lekko zirytowany sytuacją dzwonię na ten nieszczęsny nr - miła Pani informuję mnie że 3 października dopiero otrzymali notatkę policyjną z miejsca wypadku - więc de facto mają już komplet dokumentów ale sugerują że należy jeszcze poczekać do 14 dni, więc czekam ..... czekam, i nic pieniędzy jak nie było tak nie ma. Kolejny telefon po 14 dniach i dalej żadnych konkretów - po raz kolejny Pani zapewnia że przekaże monit do likwidatora albo jeżeli chce mogę się z nim sam skontaktować (grzegorz.sikora@proama.pl). 22.10.2014 skontaktowałem się z wyż. wym. likwidatorem - zapytałem kiedy mogę się spodziewać pieniędzy na koncie. Odzewu żadnego , w między czasie wysłałem listem poleconym wezwanie do zapłaty. Dziwi mnie postawa ubezpieczalni, użytkuję od początku pojazd zastępczy powinno im zależeć na jak najszybszym załatwieniu sprawy. Dzisiaj tj. 27.10.2014 mija 60 dzień i dalej nic nie wiadomo. Nie życzę nikomu kolizji - wypadku z osoba która będzie miała ubezpieczenie oc z Proamy.
  • 2014-10-28 17:28 wtorek ~m. | [+] odpowiedz
    Witam ponownie takie oto pismo dotarło w dniu dzisiejszym do mnie. Dodam że moim zdaniem wykonałem 3/4 roboty za Proamę, gromadząc materiały video , zdjęcia i inne dokumenty o których oni nie mieli... czytaj dalej »
  • 2014-10-27 16:40 poniedziałek ~m. | [+] odpowiedz
    Powiem tak, ruszyło się. Napisałem mail'a do rzecznika prasowego opisując sytuację. W treści zawarłem informację że jestem umówiony z redaktorem z gazety lokalnej- i tak rzeczywiście było. Po dwóch go... czytaj dalej »
« powrót do działu: Opinie o towarzystwach ubezpieczeń
Nasze serwisy:
www.ubezpieczeniaonline.pl Ubezpieczenia przez Internet. Kup online ubezpieczenie samochodu, na życie, zdrowotne, nieruchomości, na wakacje, na narty, NNW, dla przedsiębiorców, inwestycyjne, ochrona prawna.
www.ubezpieczeniazyciowe.pl Wszystko o ubezpieczeniach na życie. Zamów ubezpieczenie na życie, Korzyści z ubezpieczenia na życie, Ceny ubezpieczeń na życie, Czym jest ubezpieczenie na życie? Oblicz składkę ubezpieczenia na życie.
www.rankingubezpieczennazycie.pl Ranking Ubezpieczeń Ochronnych - zabezpiecz Twoje życie i zdrowie. Ranking Ubezpieczeń Oszczędnościowych - oszczędzaj na emeryturę.Na co zwrócić uwagę wybierając polisę na życie?
www.ubezpieczeniemieszkania.pl Zamów ubezpieczenie nieruchomości u 5 agentów lub kup ubezpieczenie mieszkania online. Wypełnij formularz, oblicz składkę i kup polisę. Polisa na e-maila!
www.ubezpieczenienanarty.pl Ubezpieczenia na narty i snowboard. Poradniki narciarskie. Oblicz składkę ubezpieczenia na narty i snowboard. Kup ubezpieczenie narciarskie online.
www.ubezpieczenienarciarskie.pl Porównaj ubezpieczenia narciarskie online i dopasuj najlepszy wariant ubezpieczenia dla siebie. Ubezpieczenia na narty dają Ci komfort spokojnych i bezpiecznych wojaży po stokach narciarskich.
www.ubezpieczenieturystyczne.com.pl Porównaj ubezpieczenia podróży online, dopasuj najlepszy wariant ubezpieczenia dla siebie i kup polisę turystyczną online. Ubezpieczenia na wakacje - podróżne, ubezpieczenie na wyjazd.
www.polisaturystyczna.pl Porównaj ubezpieczenia turystyczne online, wybierz najlepszy wariant ubezpieczenia dla siebie i kup polisę turystycznš online. Ubezpieczenia na wakacje - dla Ciebie i Twojej rodziny.