X
Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszego serwisu. Jeśli nie chcesz, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku,
zmień ustawienia swojej przeglądarki. Więcej na temat naszej polityki prywatności znajdziesz tutaj.
Poleć znajomemu| Forum
Forum opiekują się:
Ekspert AXA Życie i AXA TUiR
Aleksandra Leszczyńska

Maciej Lichoński
Ekspert VOTUM S.A.
Odszkodowania
Anna Woś
Regulamin
 
Sonda
Czy kupisz NNW dla dziecka?
Tak, kupię NNW oferowane przez szkołę
Tak, kupię mu indywidualną polisę NNW
Tak, kupię NNW w ramach ubezpieczenia mieszkania
Nie
« powrót do działu: Opinie o towarzystwach ubezpieczeń

Opinie o towarzystwie:

Gothaer
Ocena: 2.53 (522 głosy)
Firma Gothaer jest na polskim rynku już od kilku lat. Specjalizuje się przede wszystkim w ubezpieczeniach komunikacyjnych. Można ją kojarzyć z dość znanej kampanii reklamowej, w której prezentowała się jako dość konkurencyjna firma. Czy rzeczywiście jest taka konkurencyjna, szczególnie pod względem obsługi klientów?
 
Rzecznik Finansowy na swojej stronie przedstawił raport, z którego wynika, że liczba wniosków kierowanych do niego w związku z działalnością Gothaer TU S.A. w roku 2018 wyniosła 202, co daje 2,4% wszystkich składanych na ubezpieczycieli skarg.
 
Wybór odpowiedniego ubezpieczenia to splot różnorodnych czynników. Z jednej strony jest to jakość oferty, a z drugiej jest to sposób obsługiwania klientów. Właśnie dlatego warto porównać ofertę ubezpieczeniową Gothaer TU S.A. z ofertą innych ubezpieczycieli. Warto również zapoznać się z opiniami dotychczasowych klientów firmy.
 
Opinie klientów to najlepsze źródło informacji na temat tego, jak firma realizuje swoje usługi. Jeżeli więc mieliście jakieś doświadczenia z firmą Gothaer, to zachęcamy do pozostawienia swojej opinii. Bezpośrednie relacje klientów są najlepsze. Napiszcie, jak wspominacie współpracę z tą firmą. 

PTU - moja przygoda (tym razem PTU się"wyrolowało", ale miałem trochę szczęscia)

2011-06-30 08:54 czwartek ~Zygmunt
Już raz zamieściłem ten wpis, ale postanowiłem powtórzyć w innym miejscu W 2010 na mój stojący na światłach samochód wjechał kierowca ubezpieczony w PTU. Szkoda była niewielka. Podjechałem do ubezpieczyciela w celu wyceny szkody. Po zostawieniu wszystkich dokumentów czekałem na odpowiedź i wycenę. Ponieważ załatwianie sprawy się przedłużało zadzwoniłem do agenta i zapytałem o powód zwłoki. Uzyskałem odpowiedź że zginęły dokumenty i mam przedstawić kserokopie. Niestety nie zrobiłem kserokopii dokumentów które dostarczyłem do PTU. Całe szczęście że w momencie zdarzenia miałem ze sobą aparat fotograficzny i zrobiłem zdjęcia. Po poinformowaniu agenta , że mam dowody w postaci zdjęć i sprawę skieruje do sądu dokumenty się odnalazły. Została zrobiona wycena. Miałem dostać 350zł odszkodowania. Ponieważ najtańszy warsztat żądał 700zł, czując kolejne problemy wybrałem bezgotówkowy sposób zapłaty na podstawie faktury wystawionej przez autoryzowany warsztat . Złożyłem stosowne oświadczenie, oraz dokumenty które dostałem z warsztatu. Ku mojemu zdziwieniu dostałem przekaz pocztowy na kwotę 350zł. Pieniądze przyszły przekazem ponieważ wybierając bezgotówkową naprawę nie podałem konta bankowego do przelewu. Pieniędzy nie odebrałem . Dostałem telefon od agenta z pytaniem dlaczego nie odbieram pieniędzy i żądaniem odbioru przekazu. Warsztat wycenił naprawę na prawie 1000zł (przypominam że najtańszy który znalazłem chciał 700zł). Zderzak naprawiłem i o sprawie zapomniałem. Ku mojemu zdziwieniu w tym roku przyszło z PTU zawiadomienie o wypłacie. Okazało się że PTU zwlekał kilka miesięcy z wypłatą pełnej kwoty odszkodowania. Pewnie gdybym przyjął 350 zł to pozostałe 350zł musiał bym zapłacić z własnej kieszeni i sądownie dochodzić pełnej kwoty odszkodowania. Liczyli na to że 350zł to mała kwota i nie będę dochodził roszczeń na drodze sądowej. Pomylili się gdyż samochód był naprawiany przez ogólnopolską sieć usługową która posiada prawników i większą siłę przebicia niż przeciętny Kowalski. Zamiast 700zł odszkodowania zapłacili prawie 1000zł. Na wszystkie podane fakty mam dowody gdyż często kontaktowałem się mailem które mam jeszcze w komputerze
« powrót do działu: Opinie o towarzystwach ubezpieczeń
Nasze serwisy:
www.ubezpieczeniaonline.pl Ubezpieczenia przez Internet. Kup online ubezpieczenie samochodu, na życie, zdrowotne, nieruchomości, na wakacje, na narty, NNW, dla przedsiębiorców, inwestycyjne, ochrona prawna.
www.ubezpieczeniazyciowe.pl Wszystko o ubezpieczeniach na życie. Zamów ubezpieczenie na życie, Korzyści z ubezpieczenia na życie, Ceny ubezpieczeń na życie, Czym jest ubezpieczenie na życie? Oblicz składkę ubezpieczenia na życie.
www.rankingubezpieczennazycie.pl Ranking Ubezpieczeń Ochronnych - zabezpiecz Twoje życie i zdrowie. Ranking Ubezpieczeń Oszczędnościowych - oszczędzaj na emeryturę.Na co zwrócić uwagę wybierając polisę na życie?
www.ubezpieczeniemieszkania.pl Zamów ubezpieczenie nieruchomości u 5 agentów lub kup ubezpieczenie mieszkania online. Wypełnij formularz, oblicz składkę i kup polisę. Polisa na e-maila!
www.ubezpieczenienanarty.pl Ubezpieczenia na narty i snowboard. Poradniki narciarskie. Oblicz składkę ubezpieczenia na narty i snowboard. Kup ubezpieczenie narciarskie online.
www.ubezpieczenienarciarskie.pl Porównaj ubezpieczenia narciarskie online i dopasuj najlepszy wariant ubezpieczenia dla siebie. Ubezpieczenia na narty dają Ci komfort spokojnych i bezpiecznych wojaży po stokach narciarskich.
www.ubezpieczenieturystyczne.com.pl Porównaj ubezpieczenia podróży online, dopasuj najlepszy wariant ubezpieczenia dla siebie i kup polisę turystyczną online. Ubezpieczenia na wakacje - podróżne, ubezpieczenie na wyjazd.
www.polisaturystyczna.pl Porównaj ubezpieczenia turystyczne online, wybierz najlepszy wariant ubezpieczenia dla siebie i kup polisę turystycznš online. Ubezpieczenia na wakacje - dla Ciebie i Twojej rodziny.