X
Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszego serwisu. Jeśli nie chcesz, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku,
zmień ustawienia swojej przeglądarki. Więcej na temat naszej polityki prywatności znajdziesz tutaj.
Poleć znajomemu| Forum
drukuj skomentuj artykuł forum poleć artykuł znajomemu A A A

Generali i Uniqa kupią PTU?

2008-09-10 10:18 środa
Zdaniem „Parkietu” najbliżej przejęcia PTU są dwie firmy – Uniqa i Generali.

Pakiet kontrolny Polskiego Towarzystwa Ubezpieczeń został wystawiony na sprzedaż już prawie dwa miesiące temu. Po nieudanej emisji akcji na giełdzie Polskie Towarzystwo Reasekuracyjne zrezygnowało z planów przejęcia PTU i porozumiało się z Ciechem, największym udziałowcem PTU, żeby wspólnie sprzedać swoje akcje i tym samym osiągnąć korzystniejszą cenę. PTR posiada 22,71 procent akcji PTU, a Ciech aż 45,4 procent akcji. Trzecim największym udziałowcem jest Techwell który nie wystawił swoich akcji na sprzedaż. Przedstawiciele Techwellu tłumaczyli to brakiem przedstawiciela ich firmy w zarządzie PTU i tym samym niedostatecznej kontroli nad sprzedażą akcji.

Źródło zbliżone do kierownictwa resortu skarbu, który  posiada większościowe udziały zarówno  w Ciechu jak i PTR, twierdzi że Generali najbardziej zainteresowane kupnem ubezpieczyciela oferuje 340 milionów złotych za wykup akcji. Ani Generali ani resort skarbu nie chcą komentować tych doniesień. Także Uniqa nie chce komentować doniesień o przejecu PTU. Jednak analitycy wskazują, że zarówno Uniqa jak i Generali maja już doświadczenie w przejmowaniu firm. Generali w 2002 roku kupiła biznes ubezpieczeniowy grupy Zurych, a Uniqa rok później pozyskała spółki z grupy Filar.

Eksperci wskazują też możliwe powody przejęcia PTU.  Generali dzięki zakupowi PTU może realizować program skutecznego docierania do klientów z prowincji. Wskazuje na to także niedawno nawiązana przez towarzystwo współpraca z bankami spółdzielczymi. Z kolei dla Uniqy jest to okazja do przejęcia firmy niemial bliźniaczo zorganizowanej i nastawionej na ten sam typ klienta.

PTU po pierwszym półroczu tego roku zebrało 202 milionów złotych składek, czyli o 2 procent mniej niż przed rokiem i zarobiło na czysto 6,3 milionów złotych.

Źródło: Parkiet

JT
« powrót do działu: Wiadomości
« zapisz się na Newsletter
Nasze serwisy:
www.ubezpieczeniaonline.pl Ubezpieczenia przez Internet. Kup online ubezpieczenie samochodu, na życie, zdrowotne, nieruchomości, na wakacje, na narty, NNW, dla przedsiębiorców, inwestycyjne, ochrona prawna.
www.ubezpieczeniazyciowe.pl Wszystko o ubezpieczeniach na życie. Zamów ubezpieczenie na życie, Korzyści z ubezpieczenia na życie, Ceny ubezpieczeń na życie, Czym jest ubezpieczenie na życie? Oblicz składkę ubezpieczenia na życie.
www.rankingubezpieczennazycie.pl Ranking Ubezpieczeń Ochronnych - zabezpiecz Twoje życie i zdrowie. Ranking Ubezpieczeń Oszczędnościowych - oszczędzaj na emeryturę.Na co zwrócić uwagę wybierając polisę na życie?
www.ubezpieczeniemieszkania.pl Zamów ubezpieczenie nieruchomości u 5 agentów lub kup ubezpieczenie mieszkania online. Wypełnij formularz, oblicz składkę i kup polisę. Polisa na e-maila!
www.ubezpieczenienanarty.pl Ubezpieczenia na narty i snowboard. Poradniki narciarskie. Oblicz składkę ubezpieczenia na narty i snowboard. Kup ubezpieczenie narciarskie online.
www.ubezpieczenienarciarskie.pl Porównaj ubezpieczenia narciarskie online i dopasuj najlepszy wariant ubezpieczenia dla siebie. Ubezpieczenia na narty dają Ci komfort spokojnych i bezpiecznych wojaży po stokach narciarskich.
www.ubezpieczenieturystyczne.com.pl Porównaj ubezpieczenia podróży online, dopasuj najlepszy wariant ubezpieczenia dla siebie i kup polisę turystyczną online. Ubezpieczenia na wakacje - podróżne, ubezpieczenie na wyjazd.
www.polisaturystyczna.pl Porównaj ubezpieczenia turystyczne online, wybierz najlepszy wariant ubezpieczenia dla siebie i kup polisę turystycznš online. Ubezpieczenia na wakacje - dla Ciebie i Twojej rodziny.