X
Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszego serwisu. Jeśli nie chcesz, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku,
zmień ustawienia swojej przeglądarki. Więcej na temat naszej polityki prywatności znajdziesz tutaj.
Poleć znajomemu| Forum
drukuj skomentuj artykuł forum poleć artykuł znajomemu A A A

Inwestuj na plus z Pekao

2010-07-14 08:19 środa
W ofercie Banku Pekao SA pojawił się nowy produkt łączący cechy innowacyjnej inwestycji o podwyższonym poziomie ochrony kapitału oraz atrakcyjnej ochrony ubezpieczeniowej -  Platforma Inwestycyjno- Ubezpieczeniowa „Inwestycja  na Plus".

Platforma Inwestycyjno-Ubezpieczeniowa to nowy, unikalny  program, który w przyszłości pozwoli rozbudowywać ofertę o nowe strategie lub produkty -  tłumaczy Mateusz Gołąb, Dyrektor Departamentu Klienta Zamożnego Banku Pekao SA, nadzorujący rozwój produktów inwestycyjno - ubezpieczeniowych w  Banku - „Inwestycja na Plus" stwarza możliwości inwestowania na rynkach z dużym potencjałem wzrostu, a jednocześnie pozwala korzystać z szerokiego zakresu ochrony ubezpieczeniowej, niespotykanego na rynku przy konstrukcji tego typu produktów."

„Inwestycja na Plus" umożliwia wybór jednej z czterech strategii inwestycyjnych. Trzy z nich, tzw. strategie zabezpieczone, zostały wyposażone w mechanizm dążący do zabezpieczenia 90% wartości maksymalnej jednostki uczestnictwa osiągniętej w 12-miesięcznym okresie rozliczeniowym. Czwarta strategia oferuje potencjalnie  wyższy zysk, jednak w jej przypadku nie występuje ochrona kapitału - aktywa są lokowane w jednostki uczestnictwa funduszy inwestycyjnych o charakterze akcyjnym.

Strategie zabezpieczone składają się z funduszy pieniężnych i akcyjnych, przy czym udział funduszy akcyjnych (Rynku Polskiego, Europy Wschodniej i Dalekiego Wschodu) może stanowić maksymalnie 50%. Klienci, którzy akceptują wyższe ryzyko mogą wybrać strategię, która nie jest zabezpieczona, ale może zapewnić potencjalnie wyższe zyski  - wówczas portfel inwestycyjny może składać się w 100% z funduszy akcyjnych (Rynek Surowców i Nowych Gospodarek). Klient może dowolnie kształtować swój portfel inwestycyjny, przenosząc bezpłatnie środki pomiędzy strategiami w ramach polisy.

Istotną zaletą produktu jest pakiet ubezpieczeń obejmujący wypłatę osobom uposażonym 100% wpłaconych składek w przypadku śmierci ubezpieczonego. Jeśli chodzi o zyski, wypłacana jest bieżąca wartość inwestycji, a w przypadku śmierci ubezpieczonego wskutek nieszczęśliwego wypadku dodatkowo 25% wartości zgromadzonych środków. Ponadto ochrona ubezpieczeniowa obejmuje wypłatę rekompensaty za każdy dzień pobytu w szpitalu, jeśli hospitalizacja nastąpi wskutek nieszczęśliwego wypadku, oraz opłacenie rachunków ubezpieczonego w przypadku niezdolności do pracy spowodowanej nieszczęśliwym wypadkiem i pobytem  w szpitalu. Do ubezpieczenia może przystąpić, bez badań lekarskich, osoba w wieku od 18 do 76 lat. Świadczenia ubezpieczeniowe są zwolnione z podatku  od spadku, nie wchodzą do masy spadkowej i są zwolnione z ewentualnych egzekucji sądowych do wysokości 75%.

Środki pochodzące ze składek lokowane są na dwóch odrębnych rachunkach: rachunku podstawowym, gdzie trafia pierwsza wpłata w wysokości minimum 5 000 zł i rachunku swobodnego dostępu, gdzie trafiają kolejne wpłaty w wysokości minimum 1 000 zł. Z tego ostatniego rachunku klient może wypłacać pieniądze bezpłatnie, w  dowolnym momencie. Natomiast wypłata częściowa  z rachunku podstawowego może być zrealizowana bezpłatnie raz w roku. Swobodny dostęp do lokowanych środków w trakcie trwania inwestycji to dodatkowy atut produktu zapewniający klientom płynność finansową. 

„Inwestycję na Plus" przygotowano we współpracy z TU Allianz Życie Polska S.A. Strategie inwestycyjne są zarządzane przez specjalistów z Pioneer Pekao Investment Management SA.  Rekomendowany okres Inwestycji na Plus wynosi minimum 5 lat.

Kontakt:

Magdalena Załubska-Król
Z-ca Rzecznika Prasowego ds. Produktowych
tel. 667 018 029
E-mail: magdalena.zalubska-krol@pekao.com.pl

Informacja prasowa Banku Pekao z dnia 13.07.2010 r.
« powrót do działu: Wiadomości
« zapisz się na Newsletter
Nasze serwisy:
www.ubezpieczeniaonline.pl Ubezpieczenia przez Internet. Kup online ubezpieczenie samochodu, na życie, zdrowotne, nieruchomości, na wakacje, na narty, NNW, dla przedsiębiorców, inwestycyjne, ochrona prawna.
www.ubezpieczeniazyciowe.pl Wszystko o ubezpieczeniach na życie. Zamów ubezpieczenie na życie, Korzyści z ubezpieczenia na życie, Ceny ubezpieczeń na życie, Czym jest ubezpieczenie na życie? Oblicz składkę ubezpieczenia na życie.
www.rankingubezpieczennazycie.pl Ranking Ubezpieczeń Ochronnych - zabezpiecz Twoje życie i zdrowie. Ranking Ubezpieczeń Oszczędnościowych - oszczędzaj na emeryturę.Na co zwrócić uwagę wybierając polisę na życie?
www.ubezpieczeniemieszkania.pl Zamów ubezpieczenie nieruchomości u 5 agentów lub kup ubezpieczenie mieszkania online. Wypełnij formularz, oblicz składkę i kup polisę. Polisa na e-maila!
www.ubezpieczenienanarty.pl Ubezpieczenia na narty i snowboard. Poradniki narciarskie. Oblicz składkę ubezpieczenia na narty i snowboard. Kup ubezpieczenie narciarskie online.
www.ubezpieczenienarciarskie.pl Porównaj ubezpieczenia narciarskie online i dopasuj najlepszy wariant ubezpieczenia dla siebie. Ubezpieczenia na narty dają Ci komfort spokojnych i bezpiecznych wojaży po stokach narciarskich.
www.ubezpieczenieturystyczne.com.pl Porównaj ubezpieczenia podróży online, dopasuj najlepszy wariant ubezpieczenia dla siebie i kup polisę turystyczną online. Ubezpieczenia na wakacje - podróżne, ubezpieczenie na wyjazd.
www.polisaturystyczna.pl Porównaj ubezpieczenia turystyczne online, wybierz najlepszy wariant ubezpieczenia dla siebie i kup polisę turystycznš online. Ubezpieczenia na wakacje - dla Ciebie i Twojej rodziny.