X
Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszego serwisu. Jeśli nie chcesz, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku,
zmień ustawienia swojej przeglądarki. Więcej na temat naszej polityki prywatności znajdziesz tutaj.
Poleć znajomemu| Forum
drukuj skomentuj artykuďż˝ forum poleďż˝ artykuďż˝ znajomemu A A A

AEGON PrO - oszczędzanie i ochrona w jednym

2008-11-10 13:16 poniedziałek
Wyliczenia ministerstwa pracy i polityki społecznej pokazują, że emerytury wypłacane przez ZUS będą śmiesznie niskie w porównaniu z osiąganymi przez nas zarobkami. Po przejściu na emeryturę zmuszeni zostaniemy do ograniczenia konsumpcji, a tym samym obniży się nasza stopa życiowa. Konieczne stanie się uzupełnienie pomiędzy naszą ostatnią wypłatą a przyszłą emeryturą. Sposobem na to może być Program oszczędnościowo - ochronny AEGON PrO. Wpłacana przez nas składka lokowana jest w fundusze inwestycyjne, oprócz tego uzyskujemy ochronę ubezpieczeniową na wypadek śmierci, pobytu w szpitalu lub niezdolności do pracy na skutek nieszczęśliwego wypadku.

Zalety AEGON PrO

Polisa oszczędnościowo - ochronna ma dwie poważne zalety: w razie naszej śmierci świadczenie ubezpieczeniowe nie będzie podlegało opodatkowaniu podatkiem od spadków i darowizn, jeśli natomiast chodzi o zyski wypracowane przez część inwestycyjną to podatek od zysków kapitałowych zapłacimy tylko raz - wypłacając środki. Plan AEGON PrO ma charakter bezterminowy, nie musimy przenosić środków między funduszami - oszczędza nam to opłacania podatku od zysków kapitałowych. Raz wpłacone pieniądze pracują np. na naszą emeryturę.

Czas trwania Programu

Program oszczędnościowo - ochronny AEGON PrO ma charakter bezterminowy.

Sam wybierasz regularność opłacania składek

Plan możemy dopasować do naszych możliwości finansowych. Umożliwia nam to częstotliwość opłacania składki. Wybierać możemy pomiędzy:
  • Miesięcznym wpłacaniem składki, w tym przypadku jej wysokość musi wynosić minimum 100 zł,
  • Rocznym wpłacaniem składki, w tym przypadku jej wysokość musi wynosić minimum 1000 zł
Część inwestycyjna

Składka części oszczędnościowej inwestowana jest w fundusze złotówkowe. Wybierać możemy w 4 rodzajach funduszy. Osoby skłonne do większego ryzyka, ale też osiągnięcia większych zysków mogą wybrać fundusze akcyjne, osoby lubiące umiarkowane ryzyko wybiorą fundusze rynku pieniężnego, natomiast ci z Państwo, którzy wolą pewny zysk mogą wybrać fundusze obligacyjne. Możemy również wybrać tzw. fundusze funduszy - czyli inwestowanie w jednostki uczestnictwa różnych funduszy inwestycyjnych.

A jeśli giełda spada?

Zadaniem części inwestycyjnej jest wypracowanie w długim okresie czasu solidnych zysków. Nie powinniśmy zrażać się spadkami na giełdzie (jeśli inwestujemy w fundusze akcji), w dłuższej perspektywie indeksy giełdowe odbiją do góry. Jest to wszak inwestycja długoterminowa. Jeśli popatrzymy na historyczne wykresy giełd doskonale widać na nich sinusoidę z tendencją wzrostową.

Część ochronna

Wielu z nas, niestety po fakcie, przekonuje się o pożytkach płynących z posiadania polisy ubezpieczeniowej. Myślimy: po co mi ubezpieczenie, mam w życiu szczęście, więc nic złego nie powinno mnie spotkać, szkoda mi pieniędzy na takie rzeczy. Okazuje się, że jest to myślenie krótkowzroczne. W razie nieszczęśliwego wypadku nasze straty będą zdecydowanie większe, niż suma składek ubezpieczenia, które musielibyśmy opłacić. Jeśli wypadkowi ulegnie osoba, na zarobkach której konstruowany jest budżet domowy, stan rodzinnych finansów może być naprawdę katastrofalny. Wypadek zwykle wyłącza nas z działalności zawodowej, przez pewien czas nie otrzymamy poborów (lub będą one mniejsze), możemy być zmuszenie częściowo zapłacić za leczenie czy rehabilitację. Prawdziwym dramatem dla rodziny, ale też dla bezpieczeństwa finansowego, jest śmierć takiej osoby, szczególnie wtedy, gdy posiada ona na utrzymaniu uczące się lub studiujące dzieci. Brak naszego zainteresowania polisami ubezpieczeniowymi może mieć w dłuższej perspektywie ogromny wpływ na nas i naszą rodzinę.

Prezentowany przez nas program oszczędnościowo - ochronny pozwala na objecie ochroną ubezpieczeniową kilku zdarzeń:
  • Śmierci osoby ubezpieczonej,
  • Pobytu Ubezpieczonego w szpitalu,
  • Pobytu Ubezpieczonego w OIOM lub Sali Intensywnej Opieki Medycznej,
  • Całkowitej niezdolności Ubezpieczonego do pracy na skutek nieszczęśliwego wypadku
Podsumowując, część ochronna planu AEGON PrO to gwarancja otrzymania odszkodowania w razie naszej śmierci lub wypadku. Wraz z częścią inwestycyjną daje to komfort finansowy dla nas lub dla naszej rodziny.

Sam decydujesz o wysokości ubezpieczenia

Z uwagi na powiązanie wysokości ubezpieczenia z wysokością wpłacanej przez nas składki, mamy dużą dowolność w kształtowaniu sumy ubezpieczenia. Suma ubezpieczenia rośnie wraz ze wzrostem wartości zgromadzonych przez nas środków.


Piotr Puczek
« powrďż˝t do dziaďż˝u: Przegląd ubezpieczeń
« zapisz siďż˝ na Newsletter
Wpisz szukane słowo
Losowy termin:
Pośrednik ubezpieczeniowy - agent ubezpieczeniowy lub broker ubezpieczeniowy. więcej»
Nasze serwisy:
www.ubezpieczeniaonline.pl Ubezpieczenia przez Internet. Kup online ubezpieczenie samochodu, na życie, zdrowotne, nieruchomości, na wakacje, na narty, NNW, dla przedsiębiorców, inwestycyjne, ochrona prawna.
www.ubezpieczeniazyciowe.pl Wszystko o ubezpieczeniach na życie. Zamów ubezpieczenie na życie, Korzyści z ubezpieczenia na życie, Ceny ubezpieczeń na życie, Czym jest ubezpieczenie na życie? Oblicz składką ubezpieczenia na życie.
www.rankingubezpieczennazycie.pl Ranking Ubezpieczeń Ochronnych - zabezpiecz Twoje życie i zdrowie. Ranking Ubezpieczeń Oszczędnościowych - oszczędzaj na emeryturę. Na co zwrócić uwagę wybierając polisę na życie?
www.ubezpieczeniemieszkania.pl Zamów ubezpieczenie nieruchomości u 5 agentów lub kup ubezpieczenie mieszkania online. Wypełnij formularz, oblicz składkę i kup polisę. Polisa na e-maila!
www.ubezpieczenienanarty.pl Ubezpieczenia na narty i snowboard. Poradniki narciarskie. Oblicz składkę ubezpieczenia na narty i snowboard. Kup ubezpieczenie narciarskie online.
www.ubezpieczenienarciarskie.pl Porównaj ubezpieczenia narciarskie online i dopasuj najlepszy wariant ubezpieczenia dla siebie. Ubezpieczenia na narty daję Ci komfort spokojnych i bezpiecznych wojaży po stokach narciarskich.
www.ubezpieczenieturystyczne.com.pl Porównaj ubezpieczenia podróży online, dopasuj najlepszy wariant ubezpieczenia dla siebie i kup polisę turystyczną online. Ubezpieczenia na wakacje - podróżne, ubezpieczenie na wyjazd.
www.polisaturystyczna.pl Porównaj ubezpieczenia turystyczne online, wybierz najlepszy wariant ubezpieczenia dla siebie i kup polisę turystyczną online. Ubezpieczenia na wakacje - dla Ciebie i Twojej rodziny.
finanse.rankomat.pl Porównaj produkty bankowe i sprawdź ranking kredytów gotówkowych oraz ranking kredytów hipotecznych. Najlepsze produkty bankowe w internecie.