X
Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszego serwisu. Jeśli nie chcesz, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku,
zmień ustawienia swojej przeglądarki. Więcej na temat naszej polityki prywatności znajdziesz tutaj.
Poleć znajomemu| Forum
drukuj skomentuj artykuďż˝ forum poleďż˝ artykuďż˝ znajomemu A A A

Co z pieniędzmi z polis inwestycyjnych w razie upadłości zakładu?

2008-12-22 10:50 poniedziałek
Co z pieniędzmi z polis inwestycyjnych w razie upa
Ustawa o ubezpieczeniach obowiązkowych nie jest precyzyjna i w przypadku upadłości towarzystwa życiowego klienci mogliby mieć problemy z odzyskaniem pieniędzy – informuje „Parkiet”.

UFG na ratunek

Gazeta przypomina, że według zapisów ustawy, Ubezpieczeniowy Fundusz Gwarancyjny pokrywa roszczenia osób poszkodowanych w przypadku upadłości zakładu ubezpieczeń na życie do wysokości 50 proc. wierzytelności, ale nie wyższej niż 30 tys. euro.

Jednak zdaniem prezes UFG, Elżbiety Wanat-Połeć, problem polega na tym, że nie do końca wiadomo, co jest wierzytelnością w przypadku polis inwestycyjnych. W produktach powiązanych z Ubezpieczeniowymi Funduszami Kapitałowymi, polisach lokacyjnych i produktach ustrukturyzowanych, które są de facto umowami na życie, brak precyzyjnych zasad określających poziomy gwarancji dla poszczególnych produktów. Szefowa Funduszu mówi, że praktycznie nie spotyka się umów, w których dosłownie określone byłoby, jaką część wpłaconych na polisę składek w przypadku bankructwa zakład życiowy musi zwrócić.

Katarzyna Biela z biura prasowego nadzoru Komisji Nadzoru Finansowego wyjaśnia, że w praktyce może się zdarzyć, iż ustalenie przedmiotu wierzytelności będzie trudne z uwagi na niejasności w zakresie brzmienia danej umowy. Kwestia ta nie wynika jednak z niejasnych przepisów, tylko z brzmienia umów.
« powrďż˝t do dziaďż˝u: Wiadomości
« zapisz siďż˝ na Newsletter
Wpisz szukane słowo
Losowy termin:
Lekarz specjalista - lekarz medycyny, który uzyskał tytuł ... więcej»
Nasze serwisy:
www.ubezpieczeniaonline.pl Ubezpieczenia przez Internet. Kup online ubezpieczenie samochodu, na życie, zdrowotne, nieruchomości, na wakacje, na narty, NNW, dla przedsiębiorców, inwestycyjne, ochrona prawna.
www.ubezpieczeniazyciowe.pl Wszystko o ubezpieczeniach na życie. Zamów ubezpieczenie na życie, Korzyści z ubezpieczenia na życie, Ceny ubezpieczeń na życie, Czym jest ubezpieczenie na życie? Oblicz składką ubezpieczenia na życie.
www.rankingubezpieczennazycie.pl Ranking Ubezpieczeń Ochronnych - zabezpiecz Twoje życie i zdrowie. Ranking Ubezpieczeń Oszczędnościowych - oszczędzaj na emeryturę. Na co zwrócić uwagę wybierając polisę na życie?
www.ubezpieczeniemieszkania.pl Zamów ubezpieczenie nieruchomości u 5 agentów lub kup ubezpieczenie mieszkania online. Wypełnij formularz, oblicz składkę i kup polisę. Polisa na e-maila!
www.ubezpieczenienanarty.pl Ubezpieczenia na narty i snowboard. Poradniki narciarskie. Oblicz składkę ubezpieczenia na narty i snowboard. Kup ubezpieczenie narciarskie online.
www.ubezpieczenienarciarskie.pl Porównaj ubezpieczenia narciarskie online i dopasuj najlepszy wariant ubezpieczenia dla siebie. Ubezpieczenia na narty daję Ci komfort spokojnych i bezpiecznych wojaży po stokach narciarskich.
www.ubezpieczenieturystyczne.com.pl Porównaj ubezpieczenia podróży online, dopasuj najlepszy wariant ubezpieczenia dla siebie i kup polisę turystyczną online. Ubezpieczenia na wakacje - podróżne, ubezpieczenie na wyjazd.
www.polisaturystyczna.pl Porównaj ubezpieczenia turystyczne online, wybierz najlepszy wariant ubezpieczenia dla siebie i kup polisę turystyczną online. Ubezpieczenia na wakacje - dla Ciebie i Twojej rodziny.
finanse.rankomat.pl Porównaj produkty bankowe i sprawdź ranking kredytów gotówkowych oraz ranking kredytów hipotecznych. Najlepsze produkty bankowe w internecie.