X
Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszego serwisu. Jeśli nie chcesz, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku,
zmień ustawienia swojej przeglądarki. Więcej na temat naszej polityki prywatności znajdziesz tutaj.
Poleć znajomemu| Forum
drukuj skomentuj artykuďż˝ forum poleďż˝ artykuďż˝ znajomemu A A A

Dlaczego warto kupować polisy dzieciom i ludziom młodym?

Lichoński
Odpowiedź na tak postawione pytanie nie jest łatwa. Przekonałem się o tym chcąc wytłumaczyć rodzicom nastolatków przewagę długoletniego (ponad 50 letniego okresu) oszczędzania w formie taniej polisy ubezpieczenia na życie z funduszem kapitałowym nad innymi formami budowania dziecku kapitału na przyszłość.

Polisę Ubezpieczenia Uniwersalnego można wystawić już dwunastolatkowi. Czy jest to opłacalne finansowo?

Przed przystąpieniem do analizy tej kwestii należy pamiętać, że koszt ubezpieczenia na życie, czyli relacja pomiędzy wysokością Gwarantowanej Sumy Ubezpieczenia a wysokością składki zależy przede wszystkim od wieku i płci osoby ubezpieczonej.
 
Przypomnijmy na wstępie, jak jest skonstruowana polisa Ubezpieczenia Uniwersalnego.

Za składkę miesięczną, np. w wysokości 90 zł kupujemy dla dziecka 12 letniego polisę na życie w wersji standard z Gwarantowaną Sumą Ubezpieczenia (GSU) w wysokości 37 800 zł.

Z tej składki pobierane są opłaty związane z obsługą polisy oraz tzw. opłata „za ryzyko”.

Co to jest „ryzyko”?

Jest to różnica pomiędzy wartością polisy (funduszem zgromadzonym na polisie) a GSU. Im mniejsza jest nominalna różnica pomiędzy GSU i  wartością poliy tym niższe jest ryzyko towarzystwa.


Co to jest opłata za ryzyko?

Jest to część składki lokowana na specjalnym koncie Towarzystwa, na którym lokowane są opłaty „za ryzyko” od wszystkich polis, i z którego to konta Towarzystwo wypłaca wszystkie świadczenia ubezpieczeniowe.

Część inwestycyjna składki pozostająca po pobraniu opłat za obsługę polisy i „opłaty za ryzyko” zostaje wpłacona na indywidualny rachunek polisy. Zostaje ona przeliczona każdorazowo na jednostki wybranego/ych przez ubezpieczającego Ubezpieczeniowego/ych Funduszu/y Kapitałowego/ych (UFK). Ta część składki jest źródłem kapitału gromadzonego na rachunku polisy.

« powrďż˝t do dziaďż˝u: Porady eksperta
« zapisz siďż˝ na Newsletter
  • 2009-06-29 17:33 poniedziałek ~Maciej Lichoński Doradca ubezpieczeniowy | [+] odpowiedz
    Założyłem wzrost 7% rocznie? CO będzie jak będą spadki na giełdzie? Przy tak długim okresie inwestowania może się to okazać tak złe jak i dobre dla inwestującego. Odsyłam do moich dwóch artykułów na m... czytaj dalej »
  • 2009-06-29 12:30 poniedziałek ~yarnes | [+] odpowiedz
    piękne założenia wzrostów corocznych. a dlaczego w perspektywie 65 lat oszczędzania nie założono spadków z inwestycji o kilkadziesiąt % jak chociażby się działo w ostatnich 2 latach. te wyliczenia to ... czytaj dalej »
Wpisz szukane słowo
Losowy termin:
Beneficjant - Beneficjent to inaczej uposażony, ... więcej»
Nasze serwisy:
www.ubezpieczeniaonline.pl Ubezpieczenia przez Internet. Kup online ubezpieczenie samochodu, na życie, zdrowotne, nieruchomości, na wakacje, na narty, NNW, dla przedsiębiorców, inwestycyjne, ochrona prawna.
www.ubezpieczeniazyciowe.pl Wszystko o ubezpieczeniach na życie. Zamów ubezpieczenie na życie, Korzyści z ubezpieczenia na życie, Ceny ubezpieczeń na życie, Czym jest ubezpieczenie na życie? Oblicz składką ubezpieczenia na życie.
www.rankingubezpieczennazycie.pl Ranking Ubezpieczeń Ochronnych - zabezpiecz Twoje życie i zdrowie. Ranking Ubezpieczeń Oszczędnościowych - oszczędzaj na emeryturę. Na co zwrócić uwagę wybierając polisę na życie?
www.ubezpieczeniemieszkania.pl Zamów ubezpieczenie nieruchomości u 5 agentów lub kup ubezpieczenie mieszkania online. Wypełnij formularz, oblicz składkę i kup polisę. Polisa na e-maila!
www.ubezpieczenienanarty.pl Ubezpieczenia na narty i snowboard. Poradniki narciarskie. Oblicz składkę ubezpieczenia na narty i snowboard. Kup ubezpieczenie narciarskie online.
www.ubezpieczenienarciarskie.pl Porównaj ubezpieczenia narciarskie online i dopasuj najlepszy wariant ubezpieczenia dla siebie. Ubezpieczenia na narty daję Ci komfort spokojnych i bezpiecznych wojaży po stokach narciarskich.
www.ubezpieczenieturystyczne.com.pl Porównaj ubezpieczenia podróży online, dopasuj najlepszy wariant ubezpieczenia dla siebie i kup polisę turystyczną online. Ubezpieczenia na wakacje - podróżne, ubezpieczenie na wyjazd.
www.polisaturystyczna.pl Porównaj ubezpieczenia turystyczne online, wybierz najlepszy wariant ubezpieczenia dla siebie i kup polisę turystyczną online. Ubezpieczenia na wakacje - dla Ciebie i Twojej rodziny.
finanse.rankomat.pl Porównaj produkty bankowe i sprawdź ranking kredytów gotówkowych oraz ranking kredytów hipotecznych. Najlepsze produkty bankowe w internecie.