X
Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszego serwisu. Jeśli nie chcesz, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku,
zmień ustawienia swojej przeglądarki. Więcej na temat naszej polityki prywatności znajdziesz tutaj.
Poleć znajomemu| Forum
drukuj skomentuj artykuďż˝ forum poleďż˝ artykuďż˝ znajomemu A A A

Polisolokaty: klienci walczą z sądzie

2014-02-18 12:07 wtorek
doradca a polisolokaty
Niedozwolone „zbyt wysokie” opłaty likwidacyjne
Impuls i podstawę prawną do działań dało uznanie przez Sąd Ochrony Konkurencji i Konsumentów za niedozwolony i sprzeczny z dobrymi obyczajami zapis, wskazujący na wysokość opłaty likwidacyjnej pobieranej w związku z likwidacją polisy na życie. Niejednokrotnie opłaty te wynosiły w pierwszych latach umowy nawet 100 proc. zgromadzonych oszczędności. Pierwsze wyroki w tej sprawie pojawiły się już w połowie 2012 roku.

Dodatkowo większość ubezpieczycieli zadeklarowała, że do końca 2014 roku zacznie przedstawiać klientom kartę produktu zawierającą informację o opłatach i ryzyku inwestycyjnym, a także symulacje różnych wariantów przebiegu ubezpieczenia. Regulator chce w ten sposób ograniczyć brak wiedzy konsumentów o produkcie, który nabywają i zmniejszyć ilość pojawiających się w związku z tym skarg.

Z pewnością działania Stowarzyszenia oraz współpraca w tym zakresie rzeczników konsumentów, przyczynią się do nagłośnienia sprawy i uczulenia klientów na to jak ważne jest zapoznanie się z warunkami zawieranej umowy przed jej podpisaniem. Ślepa wiara w zapewnienia doradców prezentujących wykresy i słupki idące tylko w górę, jako zobrazowanie możliwego do uzyskania zysku z wpłaconych pieniędzy, z pewnością nie powinny być podstawą ulokowania oszczędności, nierzadko całego życia w produkt, o którym tak naprawdę nie mamy zielonego pojęcia. Być może zmieni się również podejście instytucji finansowych, widząc aktywność i walkę konsumentów o swoje prawa, poprawią jakość informacji przedstawianych przy oferowaniu tego rodzaju produktów.  

Sylwia Krukowska
« powrďż˝t do dziaďż˝u: Poradniki
« zapisz siďż˝ na Newsletter
Nasze serwisy:
www.ubezpieczeniaonline.pl Ubezpieczenia przez Internet. Kup online ubezpieczenie samochodu, na życie, zdrowotne, nieruchomości, na wakacje, na narty, NNW, dla przedsiębiorców, inwestycyjne, ochrona prawna.
www.ubezpieczeniazyciowe.pl Wszystko o ubezpieczeniach na życie. Zamów ubezpieczenie na życie, Korzyści z ubezpieczenia na życie, Ceny ubezpieczeń na życie, Czym jest ubezpieczenie na życie? Oblicz składką ubezpieczenia na życie.
www.rankingubezpieczennazycie.pl Ranking Ubezpieczeń Ochronnych - zabezpiecz Twoje życie i zdrowie. Ranking Ubezpieczeń Oszczędnościowych - oszczędzaj na emeryturę. Na co zwrócić uwagę wybierając polisę na życie?
www.ubezpieczeniemieszkania.pl Zamów ubezpieczenie nieruchomości u 5 agentów lub kup ubezpieczenie mieszkania online. Wypełnij formularz, oblicz składkę i kup polisę. Polisa na e-maila!
www.ubezpieczenienanarty.pl Ubezpieczenia na narty i snowboard. Poradniki narciarskie. Oblicz składkę ubezpieczenia na narty i snowboard. Kup ubezpieczenie narciarskie online.
www.ubezpieczenienarciarskie.pl Porównaj ubezpieczenia narciarskie online i dopasuj najlepszy wariant ubezpieczenia dla siebie. Ubezpieczenia na narty daję Ci komfort spokojnych i bezpiecznych wojaży po stokach narciarskich.
www.ubezpieczenieturystyczne.com.pl Porównaj ubezpieczenia podróży online, dopasuj najlepszy wariant ubezpieczenia dla siebie i kup polisę turystyczną online. Ubezpieczenia na wakacje - podróżne, ubezpieczenie na wyjazd.
www.polisaturystyczna.pl Porównaj ubezpieczenia turystyczne online, wybierz najlepszy wariant ubezpieczenia dla siebie i kup polisę turystyczną online. Ubezpieczenia na wakacje - dla Ciebie i Twojej rodziny.
finanse.rankomat.pl Porównaj produkty bankowe i sprawdź ranking kredytów gotówkowych oraz ranking kredytów hipotecznych. Najlepsze produkty bankowe w internecie.