X
Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszego serwisu. Jeśli nie chcesz, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku,
zmień ustawienia swojej przeglądarki. Więcej na temat naszej polityki prywatności znajdziesz tutaj.
Poleć znajomemu| Forum
drukuj skomentuj artykuďż˝ forum poleďż˝ artykuďż˝ znajomemu A A A

TFI PZU wyprzedzi Pioneer Pekao TFI

2008-12-22 10:25 poniedziałek
Najstarsze i największe TFI na polskim rynku funduszy inwestycyjnych Pioneer Pekao wkrótce przestanie być liderem pod względem zarządzanych aktywów – informuje „Puls Biznesu”.

Pierwsze miejsce zajmie TFI PZU, które obecnie plasuje się na 12. miejscu. Gazeta podkreśla, że zmiana na pozycji lidera nie będzie efektem rekordowej sprzedaży TFI PZU, lecz przeniesienia do spółki zarządzanych przez PZU Asset Management aktywów towarzystw ubezpieczeniowych o wartości przekraczającej 25 mld zł. „PB” informuje dla porównania, że obecnie w Pioneer jest zgromadzone 12,6 mld zł, a w rekordowym miesiącu firma dobiła do 31 mld zł.Informacje o przymiarkach potentata do transferu wewnętrznego krążyły po branży już od kilku tygodni, jednak  firma oficjalnie  tego nie potwierdza.

Michał Witkowski, rzecznik Grupy PZU mówi, że zarząd rozważa podjęcie decyzji o przeniesieniu środków zarządzanych w tej chwili przez trzy podmioty: PZU Asset Management, TFI PZU i Biuro Skarbnika do jednego miejsca. Decyzja co do szczegółów tej operacji nie została jeszcze podjęta.Według informacji „Pulsu Biznesu”, decyzja zapadła i trwają już prace przygotowawcze. Tymczasem szefowie Pioneer Pekao nie martwią się zbytnio perspektywą utraty pozycji lidera.
Zbigniew Jagiełło, prezes Pioneer Pekao TFI mówi, że jest to zmiana administracyjna, wynikająca z przesunięć pieniędzy wewnątrz grupy. Prezes podkreśla, że PZU nie jest rywalem z kategorii jego firmy, w której są towarzystwa należące do największych banków.
Gazeta zaznacza, że również w gronie ekspertów ruch PZU nie wywołuje emocji.

Źródło: Puls Biznesu

JT
« powrďż˝t do dziaďż˝u: Wiadomości
« zapisz siďż˝ na Newsletter
Wpisz szukane słowo
Losowy termin:
Ubezpieczenie na życie i dożycie - rodzaj ubezpieczenia na życie przewidujący ... więcej»
Nasze serwisy:
www.ubezpieczeniaonline.pl Ubezpieczenia przez Internet. Kup online ubezpieczenie samochodu, na życie, zdrowotne, nieruchomości, na wakacje, na narty, NNW, dla przedsiębiorców, inwestycyjne, ochrona prawna.
www.ubezpieczeniazyciowe.pl Wszystko o ubezpieczeniach na życie. Zamów ubezpieczenie na życie, Korzyści z ubezpieczenia na życie, Ceny ubezpieczeń na życie, Czym jest ubezpieczenie na życie? Oblicz składką ubezpieczenia na życie.
www.rankingubezpieczennazycie.pl Ranking Ubezpieczeń Ochronnych - zabezpiecz Twoje życie i zdrowie. Ranking Ubezpieczeń Oszczędnościowych - oszczędzaj na emeryturę. Na co zwrócić uwagę wybierając polisę na życie?
www.ubezpieczeniemieszkania.pl Zamów ubezpieczenie nieruchomości u 5 agentów lub kup ubezpieczenie mieszkania online. Wypełnij formularz, oblicz składkę i kup polisę. Polisa na e-maila!
www.ubezpieczenienanarty.pl Ubezpieczenia na narty i snowboard. Poradniki narciarskie. Oblicz składkę ubezpieczenia na narty i snowboard. Kup ubezpieczenie narciarskie online.
www.ubezpieczenienarciarskie.pl Porównaj ubezpieczenia narciarskie online i dopasuj najlepszy wariant ubezpieczenia dla siebie. Ubezpieczenia na narty daję Ci komfort spokojnych i bezpiecznych wojaży po stokach narciarskich.
www.ubezpieczenieturystyczne.com.pl Porównaj ubezpieczenia podróży online, dopasuj najlepszy wariant ubezpieczenia dla siebie i kup polisę turystyczną online. Ubezpieczenia na wakacje - podróżne, ubezpieczenie na wyjazd.
www.polisaturystyczna.pl Porównaj ubezpieczenia turystyczne online, wybierz najlepszy wariant ubezpieczenia dla siebie i kup polisę turystyczną online. Ubezpieczenia na wakacje - dla Ciebie i Twojej rodziny.
finanse.rankomat.pl Porównaj produkty bankowe i sprawdź ranking kredytów gotówkowych oraz ranking kredytów hipotecznych. Najlepsze produkty bankowe w internecie.