X
Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszego serwisu. Jeśli nie chcesz, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku,
zmień ustawienia swojej przeglądarki. Więcej na temat naszej polityki prywatności znajdziesz tutaj.
Poleć znajomemu| Forum

Chcesz żebyśmy znaleźli dla Twojego
samochodu najtańsze OC?

Przejdź do kalkulatora:

Porównaj ceny

Dzisiaj 26 użytkowników wybrało polisę za pomocą porównywarki.

Oblicz składkę ubezpieczenia w 2 minuty.
Koszt polisy zaczyna się już od 348 zł rocznie.

Dane przekazywane na stronie www są zabezpieczone dzięki szyfrowaniu protokołem SSL.

drukuj skomentuj artykuďż˝ forum poleďż˝ artykuďż˝ znajomemu A A A

Co oferują ubezpieczyciele w ramach Mini AC?

2010-09-10 09:26 piątek
Co oferują ubezpieczyciele w ramach Mini AC?
Kierowca, który chce zawrzeć ubezpieczenie Auto Casco, ale nie miał go nigdy wcześniej, musi liczyć się z bardzo wysoką stawką za tę polisę. Uszczuplenie portfela o kilka tysięcy złotych to niezbyt miła perspektywa. Rozwiązaniem może być AC w wersji mini, które daje pewną dozę ochrony, nie rujnując przy tym budżetu kierowcy.

Takiego typu produkt oferują PZU, MTU i Warta. Przed wyborem oferty konkretnego ubezpieczyciela należy szczegółowo zapoznać się z propozycjami pozostałych towarzystw, bowiem zakres i warunki ochrony w mini AC są w poszczególnych firmach bardzo zróżnicowane.

Prezentowane w kalkulacji ceny wyliczono na podstawie poniższych danych:

Kierowca:
 • data urodzenia: 12.02.1972 r.
 • zniżka w OC: 60%,
 • zniżka w AC: brak,
 • prawo jazdy powyżej 3 lat,
 • kod pocztowy miejsca zamieszkania 55-120 (Oborniki Śląskie).
Pojazd:
 • Peugeot 206 1,4 HDI X-Line,
 • rok produkcji: 2004,
 • data I rejestracji: 26.04.2004 r.,
 • rodzaj nadwozia: sedan,
 • przebieg: 140 000 km,
 • liczba drzwi: 3,
 • wartość pojazdu: 13 300 zł.

Zakres AC w wersji mini – porównanie ofert

Minicasco PZU MINI AC MTU MINI AC WARTA
Szkody całkowite Tak, ale nie szkody z innymi pojazdami Tak Tak, ale nie szkody z innymi pojazdami
Szkody częściowe Tak, ale nie szkody z innymi pojazdami    Nie Tak, ale nie szkody z innymi pojazdami   
Szkody w ruchu i postoju Tak, ale nie szkody z innymi pojazdami    Tak Tak, ale nie szkody z innymi pojazdami   
Szkody powstałe wskutek: nagłego działania siły mechanicznej w chwili zetknięcia pojazdu z osobami lub zwierzętami pochodzącymi z zewnątrz (czyli wypadki/ kolizje z udziałem ludzi i zwierząt);
działania osób trzecich;
powodzi, zatopienia, uderzenie pioruna, pożaru, itp.   
Świadczenia wypłacane w każdym przypadku, bez wyłączeń wskazanych w PZU czy Warcie nagłego działania siły mechanicznej w chwili zetknięcia pojazdu z osobami lub zwierzętami pochodzącymi z zewnątrz (czyli wypadki/ kolizje z udziałem ludzi i zwierząt)
działania osób trzecich;
powodzi, zatopienia, uderzenie pioruna, pożaru, itp.
Wyłączenia odpowiedzialności ubezpieczyciela Szkody z innymi pojazdami    Brak Szkody z innymi pojazdami
Kradzież Tak Tak Tak
Odszkodowanie za szkody parkingowe wyrządzone przez inny pojazd Nie Tak Tak
Wariant likwidacji szkody Kosztorysowy    Kosztorysowy Kosztorysowy
Franszyza integralna 500 zł 300 zł lub 1% sumy ubezpieczenia (w zależności od tego, która z tych wartości jest wyższa) Brak
Udział własny Brak Brak 15% w szkodzie (jest możliwość wykupienia go)
Limit wiekowy auta    Brak Brak Brak
Określona wartość pojazdu Minimum 3 000zł, maksimum 30 000 zł Minimum 8 000 zł Brak
System zniżek Bonus Malus Brak, ale dzięki Minicasco wypracowuje się Bonus Malus dla przyszłego AC Tak Tak, ale wg tabeli Warty*
Cena AC mini w pakiecie z OC, NNW 187 zł 324 zł 352 zł
Cena OC + NNW w kalkulowanym przypadku 465 zł + 66 zł 305 zł + 30 zł    610 zł +71 zł
Łączny koszt (z OC i NNW) 718 zł 677 zł 1 033 zł
Cena poza pakietem 187 zł 381 zł 422 zł
Rabat za pakiet Nie ma zniżki za zakup Minicasco w pakiecie z OC+NNW Przy kupnie w pakiecie jest zniżka na Mini AC Przy kupnie w pakiecie jest zniżka na Mini AC

Szczegółowe porównanie prezentowanych produktów pozwala zauważyć, że więcej elementów je dzieli, niż łączy. AC w wersji mini różnią się od siebie zarówno zakresem ochrony ubezpieczeniowej i jej wyłączeniami, jak i warunkami przystąpienia do ubezpieczenia.

Do wspólnych elementów można zaliczyć w zasadzie jedynie:
 • ubezpieczenie od ryzyka kradzieży,
 • ochronę na terenie RP,
 • kosztorysowy wariant likwidacji szkody.
Kierowca zainteresowany mini AC powinien zwrócić uwagę na koszty, jakie w przypadku szkody będzie musiał ponieść – franszyza integralna i udział własny pomniejszą wysokość wypłacanego odszkodowania.

AC w wersji mini można dokupić do posiadanego ubezpieczenia komunikacyjnego także wtedy, gdy polisę OC ma się zawartą z innym towarzystwem.


Uwagi:

Składki zostały wyliczone przy płatności jednorazowej.

Sumy ubezpieczenia NNW w prezentowanych towarzystwach wynoszą 10 000 zł.

Należy pamiętać, że zakres ochrony (AC mini, NNW) u poszczególnych ubezpieczycieli jest różny, a ostateczna cena polisy zależy również od aktualnie proponowanych przez ubezpieczycieli promocji.

* Warta ma całkowicie inny system naliczania zniżek i zwyżek. W tym momencie nie liczy się, ile właściciel lub współwłaściciel posiada zniżek w OC i AC. Przy OC liczy się ilość lat posiadania ubezpieczenia OC, wiek właściciela, ilość szkód w ciągu ostatnich 3 lat, a zniżki w AC ustala się na podstawie zniżek w OC. Oświadczenia na temat szkód klienta są przez Wartę sprawdzane w Ubezpieczeniowym Funduszu Gwarancyjnym.

Magdalena Lis, Olga Żarnowiecka
Zobacz tak�e
« powrďż˝t do dziaďż˝u: Przegląd ubezpieczeń
« zapisz siďż˝ na Newsletter
 • 2013-05-22 10:46 środa ~Katarzyna | [+] odpowiedz
  "franszyza integralna i udział własny pomniejszą wysokość wypłacanego odszkodowania." Nie do końca prawda. Franszyza REDUKCYJNA pomniejsza wartość odszkodowania. Franszyza INTEGRALNA oznacza... czytaj dalej »
Najczęściej kradzione
 • VOLKSWAGEN PASSAT
 • VOLKSWAGEN GOLF
 • AUDI A4
Wpisz szukane słowo
Losowy termin:
Franszyza redukcyjna - zastrzeżona w warunkach ubezpieczenia kwota, ... więcej»
Nasze serwisy:
www.ubezpieczeniaonline.pl Ubezpieczenia przez Internet. Kup online ubezpieczenie samochodu, na życie, zdrowotne, nieruchomości, na wakacje, na narty, NNW, dla przedsiębiorców, inwestycyjne, ochrona prawna.
www.ubezpieczeniazyciowe.pl Wszystko o ubezpieczeniach na życie. Zamów ubezpieczenie na życie, Korzyści z ubezpieczenia na życie, Ceny ubezpieczeń na życie, Czym jest ubezpieczenie na życie? Oblicz składką ubezpieczenia na życie.
www.rankingubezpieczennazycie.pl Ranking Ubezpieczeń Ochronnych - zabezpiecz Twoje życie i zdrowie. Ranking Ubezpieczeń Oszczędnościowych - oszczędzaj na emeryturę. Na co zwrócić uwagę wybierając polisę na życie?
www.ubezpieczeniemieszkania.pl Zamów ubezpieczenie nieruchomości u 5 agentów lub kup ubezpieczenie mieszkania online. Wypełnij formularz, oblicz składkę i kup polisę. Polisa na e-maila!
www.ubezpieczenienanarty.pl Ubezpieczenia na narty i snowboard. Poradniki narciarskie. Oblicz składkę ubezpieczenia na narty i snowboard. Kup ubezpieczenie narciarskie online.
www.ubezpieczenienarciarskie.pl Porównaj ubezpieczenia narciarskie online i dopasuj najlepszy wariant ubezpieczenia dla siebie. Ubezpieczenia na narty daję Ci komfort spokojnych i bezpiecznych wojaży po stokach narciarskich.
www.ubezpieczenieturystyczne.com.pl Porównaj ubezpieczenia podróży online, dopasuj najlepszy wariant ubezpieczenia dla siebie i kup polisę turystyczną online. Ubezpieczenia na wakacje - podróżne, ubezpieczenie na wyjazd.
www.polisaturystyczna.pl Porównaj ubezpieczenia turystyczne online, wybierz najlepszy wariant ubezpieczenia dla siebie i kup polisę turystyczną online. Ubezpieczenia na wakacje - dla Ciebie i Twojej rodziny.
finanse.rankomat.pl Porównaj produkty bankowe i sprawdź ranking kredytów gotówkowych oraz ranking kredytów hipotecznych. Najlepsze produkty bankowe w internecie.