X
Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszego serwisu. Jeśli nie chcesz, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku,
zmień ustawienia swojej przeglądarki. Więcej na temat naszej polityki prywatności znajdziesz tutaj.
Poleć znajomemu| Forum

Chcesz żebyśmy znaleźli dla Twojego
samochodu najtańsze OC?

Przejdź do kalkulatora:

Porównaj ceny

Dzisiaj 3 użytkowników wybrało polisę za pomocą porównywarki.

Oblicz składkę ubezpieczenia w 2 minuty.
Koszt polisy zaczyna się już od 348 zł rocznie.

Dane przekazywane na stronie www są zabezpieczone dzięki szyfrowaniu protokołem SSL.

drukuj forum poleďż˝ artykuďż˝ znajomemu A A A

Obalamy stereotypy – ubezpieczenie assistance dobre nie tylko dla nowych samochodów

2014-07-17 09:32 czwartek
Wśród kierowców istnieje przekonanie, że ubezpieczenie assistance warto wykupić jedynie dla nowego lub kilkuletniego pojazdu. Klienci posiadający samochody starsze, np. w wieku powyżej 10 lat, często nie są zainteresowani dodatkowym ubezpieczeniem, a to właśnie oni mogą zyskać najwięcej na odpowiednio dobranym wariancie ubezpieczenia assistance.

Wraz z wiekiem pojazdu i częstotliwością jego eksploatacji rośnie ryzyko wystąpienia awarii. Ubezpieczenie assistance, gwarantujące pomoc w razie nieprzewidzianych zdarzeń, jak m.in.: awaria akumulatora, skrzyni biegów, silnika, układu elektronicznego czy hamulcowego, to skuteczne zabezpieczenie dla właścicieli starszych pojazdów. Kilkadziesiąt złotych rocznie na ubezpieczenie assistance nie tylko zapewni nam spokój, ale również pozwoli zaoszczędzić niepotrzebnych wydatków związanych z naprawą, holowaniem i zapewnieniem kontynuacji podróży kierowcy i pasażerów.

W zależności od wybranego wariantu, ubezpieczenie assistance może gwarantować niezbędną pomoc w razie:
 • wypadku,
 • awarii,
 • kradzieży,
 • innych nieprzewidzianych zdarzeń.
Niezbędną pomoc po wypadku ubezpieczyciele gwarantują najczęściej bez dodatkowej składki. Wystarczy wykupić ubezpieczenie OC lub Pakiet OC+AC. Możemy wówczas liczyć na holowanie naszego pojazdu, jeżeli zostanie uszkodzony w wyniku kolizji.

Bogatsze pakiety assistance, za które płacimy dodatkową składkę, oferują szerszy zakres pomocy, w którego skład często wchodzą takie usługi jak:
 • organizacja i pokrycie kosztów transportu podróżnych,
 • noclegu w hotelu,
 • wynajmu samochodu zastępczego,
 • pomoc w razie zatankowania niewłaściwego paliwa,
 • zamarznięcia paliwa czy awarii akumulatora. 
Przy ich wyborze warto jednak zwrócić uwagę na zakres i ograniczenia, jakie zostały zawarte w umowie z ubezpieczycielem:

Zakres ubezpieczenia – przy wyborze ubezpieczenia assistance konieczne jest dokładne przeanalizowanie zakresu, jaki obejmuje. Należy się upewnić, czy ubezpieczyciel udzieli pomocy zarówno w razie awarii pojazdu jak i kolizji drogowej.

Minimalny limit odległości – im mniejsza wymagana odległość pomiędzy miejscem zamieszkania kierowcy, a miejscem gdzie doszło do zdarzenia, tym lepsze ubezpieczenie assistance. W przypadku ubezpieczenia w AXA DIRECT, jeśli nasz samochód ulegnie awarii pod domem, kierowca również otrzyma gwarantowaną pomoc w ramach ubezpieczenia.

Ograniczenie liczby wykorzystanych świadczeń – niektórzy ubezpieczyciele wprowadzają ograniczenia. Klient, może skorzystać z danego świadczenia 1 lub 2 razy w ciągu roku.

Rodzaje świadczeń, limity i sumy ubezpieczenia – najpopularniejszymi świadczeniami na rynku są naprawa na miejscu awarii lub holowanie do warsztatu. Ubezpieczając starszy samochód należy zwrócić uwagę czy ubezpieczyciel nie zastrzega sobie prawa do holowania wyłącznie do najbliższego autoryzowanego warsztatu, tzw. ASO. Jest to bardzo istotnie w przypadku starszych samochodów, których właściciele rzadko decydują się naprawę w ASO. Warto wówczas wybrać ofertę, w której to Klient decyduje o miejscu, do którego pojazd ma być odholowany (do domu czy dowolnie wybranego warsztatu, w tym nieautoryzowanego).

Ograniczona dostępność – niektórzy ubezpieczyciele zmniejszają możliwość skorzystania z ubezpieczenia assistance dla Klientów poprzez uniemożliwianie zawarcia umowy dla samochodów starszych niż 15-letnie. Na szczęście na rynku są również obecni ubezpieczyciele, którzy nie stosują takich ograniczeń. W AXA DIRECT możemy wykupić ubezpieczenie assistance, również dla samochodów starszych niż 15-letnie. 

Źródło: AXA Direct
Zobacz tak�e
« powrďż˝t do dziaďż˝u: Wiadomości
« zapisz siďż˝ na Newsletter
Najczęściej kradzione
 • VOLKSWAGEN PASSAT
 • VOLKSWAGEN GOLF
 • AUDI A4
Wpisz szukane słowo
Losowy termin:
Eksperyment leczniczy - wprowadzenie przez lekarza nowych lub ... więcej»
Nasze serwisy:
www.ubezpieczeniaonline.pl Ubezpieczenia przez Internet. Kup online ubezpieczenie samochodu, na życie, zdrowotne, nieruchomości, na wakacje, na narty, NNW, dla przedsiębiorców, inwestycyjne, ochrona prawna.
www.ubezpieczeniazyciowe.pl Wszystko o ubezpieczeniach na życie. Zamów ubezpieczenie na życie, Korzyści z ubezpieczenia na życie, Ceny ubezpieczeń na życie, Czym jest ubezpieczenie na życie? Oblicz składką ubezpieczenia na życie.
www.rankingubezpieczennazycie.pl Ranking Ubezpieczeń Ochronnych - zabezpiecz Twoje życie i zdrowie. Ranking Ubezpieczeń Oszczędnościowych - oszczędzaj na emeryturę. Na co zwrócić uwagę wybierając polisę na życie?
www.ubezpieczeniemieszkania.pl Zamów ubezpieczenie nieruchomości u 5 agentów lub kup ubezpieczenie mieszkania online. Wypełnij formularz, oblicz składkę i kup polisę. Polisa na e-maila!
www.ubezpieczenienanarty.pl Ubezpieczenia na narty i snowboard. Poradniki narciarskie. Oblicz składkę ubezpieczenia na narty i snowboard. Kup ubezpieczenie narciarskie online.
www.ubezpieczenienarciarskie.pl Porównaj ubezpieczenia narciarskie online i dopasuj najlepszy wariant ubezpieczenia dla siebie. Ubezpieczenia na narty daję Ci komfort spokojnych i bezpiecznych wojaży po stokach narciarskich.
www.ubezpieczenieturystyczne.com.pl Porównaj ubezpieczenia podróży online, dopasuj najlepszy wariant ubezpieczenia dla siebie i kup polisę turystyczną online. Ubezpieczenia na wakacje - podróżne, ubezpieczenie na wyjazd.
www.polisaturystyczna.pl Porównaj ubezpieczenia turystyczne online, wybierz najlepszy wariant ubezpieczenia dla siebie i kup polisę turystyczną online. Ubezpieczenia na wakacje - dla Ciebie i Twojej rodziny.
finanse.rankomat.pl Porównaj produkty bankowe i sprawdź ranking kredytów gotówkowych oraz ranking kredytów hipotecznych. Najlepsze produkty bankowe w internecie.