X
Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszego serwisu. Jeśli nie chcesz, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku,
zmień ustawienia swojej przeglądarki. Więcej na temat naszej polityki prywatności znajdziesz tutaj.
Poleć znajomemu| Forum

Chcesz żebyśmy znaleźli dla Twojego
samochodu najtańsze OC?

Przejdź do kalkulatora:

Porównaj ceny

Dzisiaj 17 użytkowników wybrało polisę za pomocą porównywarki.

Oblicz składkę ubezpieczenia w 2 minuty.
Koszt polisy zaczyna się już od 348 zł rocznie.

Dane przekazywane na stronie www są zabezpieczone dzięki szyfrowaniu protokołem SSL.

drukuj skomentuj artykuďż˝ forum poleďż˝ artykuďż˝ znajomemu A A A

Raport: Co z tymi podwyżkami OC – direct?

2011-07-19 12:46 wtorek
Przyglądamy się ubezpieczeniom

Media donoszą o radykalnych zwyżkach w cenie składek za ubezpieczenie OC kierowców. Czy trzeba wydać więcej niż w 2010 roku, kupując polisę komunikacyjną przez Internet? A może ubezpieczyciele directowi są dla kierowców łaskawi i nie podwyższyli swoich stawek?

Dla doświadczonego kierowcy cena za OC w towarzystwie direct nie wzrosła bardziej niż o wskaźnik inflacji, a więc średnio ok. 5%. O wiele więcej rozbieżności w kwotach ubezpieczenia OC w stosunku do ubiegłego roku odnotowaliśmy w przypadku polis dla młodego kierowcy, który nie wypracował jeszcze żadnych własnych zniżek, korzysta więc z 60-procentowej ulgi bezszkodowo jeżdżącego rodzica.

Przyjrzeliśmy się uważnie dwóm profilom klientów:

  1. 55-letni mężczyzna, posiadający 60% zniżki na OC, zamieszkały w Kielcach (kod pocztowy: 25-564). Jego samochód to Audi A4 Avant z silnikiem 1.8T z 2001 roku, 5-drzwiowy sedan.

  1. 23-latek, posiadający prawo jazdy od 2 lat, korzystający ze zniżek rodzica, 51-latka, który wypracował 60% zniżek na OC. Jeździ Toyotą Yaris 1.3 Luna z 2001 roku. Obydwaj mieszkają we Wrocławiu (kod pocztowy: 53-659).

Sprawdziliśmy, ile zapłacą za OC w trzech najpopularniejszych towarzystwach działających w systemie direct: AXA, Liberty Direct, LINK4.

Wszystkie składki wyliczono przy płatności jednorazowej. Forma płatności: przelew bankowy.

 

Kierowca doświadczony: OC (60% zniżki) + NNW*
  Różnica w zł
Rok 2010 2011
AXA 474 zł 508 zł +34 zł
Liberty Direct 359 zł 385 zł +26 zł
LINK4 526 zł 530 zł +4 zł

Nie wprowadzono radykalnej zmiany cen w LINK4, w którym koszty polisy OC dla doświadczonego kierowcy wzrosły zaledwie o niespełna 4 zł. Różnica rzędu 34 zł (AXA) czy 26 zł (Liberty Direct) również nie jest kwotą poważnie nadszarpującą domowy budżet.
 

           
Kierowca młody: OC (60% zniżki rodzica) + NNW*
  Różnica w zł
Rok 2010 2011
AXA 650 zł

795 zł
(2.084 zł)**

+145 zł
Liberty Direct 769 zł 752 zł +17 zł
LINK4 649 zł 578 zł
(1.545 zł)**
-71 zł
Zobacz tak�e
« powrďż˝t do dziaďż˝u: Przegląd ubezpieczeń
« zapisz siďż˝ na Newsletter
Najczęściej kradzione
  • VOLKSWAGEN PASSAT
  • VOLKSWAGEN GOLF
  • AUDI A4
Wpisz szukane słowo
Losowy termin:
Ubezpieczenie bezskładkowe - umowa ubezpieczenia, dla której Ubezpieczający ... więcej»
Nasze serwisy:
www.ubezpieczeniaonline.pl Ubezpieczenia przez Internet. Kup online ubezpieczenie samochodu, na życie, zdrowotne, nieruchomości, na wakacje, na narty, NNW, dla przedsiębiorców, inwestycyjne, ochrona prawna.
www.ubezpieczeniazyciowe.pl Wszystko o ubezpieczeniach na życie. Zamów ubezpieczenie na życie, Korzyści z ubezpieczenia na życie, Ceny ubezpieczeń na życie, Czym jest ubezpieczenie na życie? Oblicz składką ubezpieczenia na życie.
www.rankingubezpieczennazycie.pl Ranking Ubezpieczeń Ochronnych - zabezpiecz Twoje życie i zdrowie. Ranking Ubezpieczeń Oszczędnościowych - oszczędzaj na emeryturę. Na co zwrócić uwagę wybierając polisę na życie?
www.ubezpieczeniemieszkania.pl Zamów ubezpieczenie nieruchomości u 5 agentów lub kup ubezpieczenie mieszkania online. Wypełnij formularz, oblicz składkę i kup polisę. Polisa na e-maila!
www.ubezpieczenienanarty.pl Ubezpieczenia na narty i snowboard. Poradniki narciarskie. Oblicz składkę ubezpieczenia na narty i snowboard. Kup ubezpieczenie narciarskie online.
www.ubezpieczenienarciarskie.pl Porównaj ubezpieczenia narciarskie online i dopasuj najlepszy wariant ubezpieczenia dla siebie. Ubezpieczenia na narty daję Ci komfort spokojnych i bezpiecznych wojaży po stokach narciarskich.
www.ubezpieczenieturystyczne.com.pl Porównaj ubezpieczenia podróży online, dopasuj najlepszy wariant ubezpieczenia dla siebie i kup polisę turystyczną online. Ubezpieczenia na wakacje - podróżne, ubezpieczenie na wyjazd.
www.polisaturystyczna.pl Porównaj ubezpieczenia turystyczne online, wybierz najlepszy wariant ubezpieczenia dla siebie i kup polisę turystyczną online. Ubezpieczenia na wakacje - dla Ciebie i Twojej rodziny.
finanse.rankomat.pl Porównaj produkty bankowe i sprawdź ranking kredytów gotówkowych oraz ranking kredytów hipotecznych. Najlepsze produkty bankowe w internecie.