X
Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszego serwisu. Jeśli nie chcesz, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku,
zmień ustawienia swojej przeglądarki. Więcej na temat naszej polityki prywatności znajdziesz tutaj.
Poleć znajomemu| Forum

Chcesz żebyśmy znaleźli dla Twojego
samochodu najtańsze OC?

Przejdź do kalkulatora:

Porównaj ceny

Dzisiaj 17 użytkowników wybrało polisę za pomocą porównywarki.

Oblicz składkę ubezpieczenia w 2 minuty.
Koszt polisy zaczyna się już od 348 zł rocznie.

Dane przekazywane na stronie www są zabezpieczone dzięki szyfrowaniu protokołem SSL.

drukuj skomentuj artykuďż˝ forum poleďż˝ artykuďż˝ znajomemu A A A

Raport: Co z tymi podwyżkami OC? Część 2

2011-07-12 09:23 wtorek
Przyglądamy się ubezpieczeniom

W drugiej części raportu dotyczącego podwyżek cen za obowiązkowe ubezpieczenie OC sprawdzamy, jak rynek obszedł się z doświadczonymi kierowcami, którzy zebrali już pokaźną pulę zniżek za bezszkodową jazdę. Czy podwyżki mocno uderzyły tych kierowców po kieszeni?

Wyniki raportu znów są zaskakujące – okazuje się, że niektórzy ubezpieczyciele wprowadzili podwyżki zaledwie symboliczne (do 10%), a jedno z towarzystw wróciło nawet do stawki sprzed roku

Tym razem do kalkulacji wykorzystaliśmy dane pana Piotra, 41-letniego kierowcy, mieszkańca Lublina, który ubezpiecza samochód wraz z żoną (współwłaścicielką auta). Pan Piotr ma prawo jazdy od 1989 roku i zebrał 60% zniżek za bezszkodową jazdę. Ubezpieczany przez małżeństwo samochód to Renault Laguna 1,8 RXT Evolution z 2000 roku – hatchback z silnikiem na benzynę. Przebieg wynosi niewiele ponad 160 000 km

Ile obecnie zapłaci za OC pan Piotr, a ile wydał na ubezpieczenie rok temu? Czy któryś ubezpieczyciel radykalnie zmienił swoje nastawienie do tej grupy klientów i zaskoczył ich dużymi podwyżkami?

Szczegóły przedstawia tabela:

OC  Allianz   Generali   HDI   Hestia   PZU Warta
Cena w I kwartale 2010 roku 435 zł 472 zł 536 zł 418 zł 624 zł 657 zł
Cena w IV kwartale 2010 roku 489 zł 517 zł 440 zł 420 zł 561 zł 657 zł
Obecna cena 597 zł 616 zł 536 zł 434 zł 686 zł 774 zł
Wzrost/spadek cen w stosunku do I kwartału 2010 roku: +162 zł +144 zł 0 zł +16 zł +62 zł +177 zł
W stosunku do 2010 roku stawka zmalała/wzrosła o: +37,2% +30,5% 0% +3,8% +9,9% +26,9%

Jak widać, wśród analizowanych towarzystw tylko HDI wykonało ukłon w stronę klientów, najpierw obniżając cenę o prawie 100 zł, a następnie podwyższając ją tylko do poprzedniego poziomu.

Zobacz tak�e
« powrďż˝t do dziaďż˝u: Przegląd ubezpieczeń
« zapisz siďż˝ na Newsletter
Najczęściej kradzione
  • VOLKSWAGEN PASSAT
  • VOLKSWAGEN GOLF
  • AUDI A4
Wpisz szukane słowo
Losowy termin:
Zakład ubezpieczeń - inaczej towarzystwo ubezpieczeń, ubezpieczyciel, asekurator podmiot ... więcej»
Nasze serwisy:
www.ubezpieczeniaonline.pl Ubezpieczenia przez Internet. Kup online ubezpieczenie samochodu, na życie, zdrowotne, nieruchomości, na wakacje, na narty, NNW, dla przedsiębiorców, inwestycyjne, ochrona prawna.
www.ubezpieczeniazyciowe.pl Wszystko o ubezpieczeniach na życie. Zamów ubezpieczenie na życie, Korzyści z ubezpieczenia na życie, Ceny ubezpieczeń na życie, Czym jest ubezpieczenie na życie? Oblicz składką ubezpieczenia na życie.
www.rankingubezpieczennazycie.pl Ranking Ubezpieczeń Ochronnych - zabezpiecz Twoje życie i zdrowie. Ranking Ubezpieczeń Oszczędnościowych - oszczędzaj na emeryturę. Na co zwrócić uwagę wybierając polisę na życie?
www.ubezpieczeniemieszkania.pl Zamów ubezpieczenie nieruchomości u 5 agentów lub kup ubezpieczenie mieszkania online. Wypełnij formularz, oblicz składkę i kup polisę. Polisa na e-maila!
www.ubezpieczenienanarty.pl Ubezpieczenia na narty i snowboard. Poradniki narciarskie. Oblicz składkę ubezpieczenia na narty i snowboard. Kup ubezpieczenie narciarskie online.
www.ubezpieczenienarciarskie.pl Porównaj ubezpieczenia narciarskie online i dopasuj najlepszy wariant ubezpieczenia dla siebie. Ubezpieczenia na narty daję Ci komfort spokojnych i bezpiecznych wojaży po stokach narciarskich.
www.ubezpieczenieturystyczne.com.pl Porównaj ubezpieczenia podróży online, dopasuj najlepszy wariant ubezpieczenia dla siebie i kup polisę turystyczną online. Ubezpieczenia na wakacje - podróżne, ubezpieczenie na wyjazd.
www.polisaturystyczna.pl Porównaj ubezpieczenia turystyczne online, wybierz najlepszy wariant ubezpieczenia dla siebie i kup polisę turystyczną online. Ubezpieczenia na wakacje - dla Ciebie i Twojej rodziny.
finanse.rankomat.pl Porównaj produkty bankowe i sprawdź ranking kredytów gotówkowych oraz ranking kredytów hipotecznych. Najlepsze produkty bankowe w internecie.