X
Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszego serwisu. Jeśli nie chcesz, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku,
zmień ustawienia swojej przeglądarki. Więcej na temat naszej polityki prywatności znajdziesz tutaj.
Poleć znajomemu| Forum
drukuj forum poleć artykuł znajomemu A A A

Kredyt na motocykl - jak sfinansować zakup motocykla?

2021-08-16 12:34 poniedziałek
wartość polisy
Nie wszyscy mają odłożoną pełną kwotę, która pozwala na zakupienie motocykla. Wówczas trzeba zdecydować się na kredyt. Poszczególne banki oferują różne opcje takiej pomocy finansowej. Która z nich okazuje się najbardziej opłacalna? Jak działają poszczególne formy kredytów na motocykl?

Kredyt na motocykl, czyli kredyt samochodowy

Zdecydowanie najtańszym rozwiązaniem jest wzięcie kredytu samochodowego. W jego skład wchodzą nie tylko auta osobowe, lecz także ciężarówki, quady, skutery, traktory, maszyny rolnicze, łodzie motorowe czy właśnie motocykle. Jest to tzw. kredyt celowy. Oznacza to, że przyznana pomoc finansowa musi zostać spożytkowana właśnie na zakup pojazdu. Trzeba to dokładnie udokumentować, a uzyskanie kredytu wiąże się z koniecznością przedstawienia nieco większej liczby dokumentów.

Przed otrzymaniem kredytu na motocykl trzeba przedstawić dokumenty dotyczące wybranego pojazdu. Dzięki temu bank będzie wiedział, ile pieniędzy potrzebujesz i czy dany pojazd zgadza się z jego wymaganiami. Taki kredyt jest
zdecydowanie najtańszy niż inne opcje, jednak trzeba liczyć się z większą liczbą formalności.

Rodzaje kredytów celowych na motocykl

Warto wiedzieć, że kredyt samochodowy jest dostępny w kilku wariantach. Poszczególne opcje różnią się od siebie głównie pod względem rozłożenia kolejnych rat oraz konieczności dysponowania wkładem własnym. Wyróżnia się następujące rodzaje takich kredytów:
  • standardowy,
  • balonowy,
  • jednoratowy.
Jeśli masz wkład własny, możesz zastanowić się nad kredytem jednoratowym i balonowym. Drugi wariant polega na rozłożeniu płatności na wiele małych rat, ale ostatnia z nich obejmuje nawet 20% całej wartości pojazdu, więc jest zdecydowanie największa. W sytuacji, gdy nie masz odłożonych pieniędzy, jedyną opcją pozostaje kredyt standardowy. Składa się on z wielu rat o nieco wyższej wartości niż w przypadku wariantu balonowego.

Do przyznania kredytu konieczne jest także dysponowanie odpowiednią zdolnością kredytową. Tak ważne jest więc przedstawienie potwierdzenia otrzymywanych dochodów. Zdecydowanie najprzychylniej patrzy się na osoby, które są zatrudnione na umowę o pracę. Istnieją jednak banki otwarte na przedstawianie umów cywilnoprawnych czy pożyczanie pieniędzy freelancerom. Warto sprawdzić to odpowiednio wcześnie.

Kredyt gotówkowy na kupno motocykla

Znacznie łatwiejszą i wygodniejszą opcją jest kredyt gotówkowy. Dzięki niemu można szybciej kupić motocykl bez konieczności przedstawiania licznych dokumentów. Z wykorzystaniem takich środków nabędziesz również pojazd, który nie jest zgodny z wymaganiami banku (np. przez wiek). Kredyt gotówkowy ma jednak ogromną wadę. W jego przypadku raty i oprocentowanie są znacznie wyższe, więc jest on droższy.

Kredyt gotówkowy można wydać w dowolny sposób.

To od Ciebie zależy, czy za otrzymane środki kupisz motocykl, czy może sfinansujesz remont lub wakacje. Na rynku pojawia się coraz więcej propozycji takiej usługi. Możesz znaleźć wiele ofert kredytów gotówkowych na finanse.rankomat.pl. W ten sposób nie tylko wybierzesz odpowiednią opcję, lecz także załatwisz liczne formalności bez konieczności wychodzenia z domu.

Porównywanie dostępnych kredytów na motocykl
Korzystanie z porównywarek kredytów na motocykl jest bardzo dobrą praktyką. W ten sposób możesz sprawdzić, gdzie oprocentowanie i prowizja są najniższe. Czasem odpowiedni wybór pozwala na zaoszczędzenie nawet kilku tysięcy złotych. Znaczenie ma również czas, na jaki chcesz wziąć kredyt, oraz wysokość poszczególnych rat. Internetowe porównywarki pozwalają na szybkie zestawienie takich danych bez konieczności samodzielnego przeglądania stron poszczególnych banków.

W kalkulator online wystarczy wpisać wymagane informacje, a na stronie internetowej pojawią się wszystkie oferty najpopularniejszych banków. W ten sposób można zestawić ze sobą poszczególne propozycje i sprawdzić, które są najkorzystniejsze. Warto korzystać z porównywarek https://finanse.rankomat.pl/ zawsze, gdy chcesz wziąć kredyt, nie tylko w związku z kupnem motocykla.
« powrót do działu: Wiadomości
« zapisz się na Newsletter
Nasze serwisy:
www.ubezpieczeniaonline.pl Ubezpieczenia przez Internet. Kup online ubezpieczenie samochodu, na życie, zdrowotne, nieruchomości, na wakacje, na narty, NNW, dla przedsiębiorców, inwestycyjne, ochrona prawna.
www.ubezpieczeniazyciowe.pl Wszystko o ubezpieczeniach na życie. Zamów ubezpieczenie na życie, Korzyści z ubezpieczenia na życie, Ceny ubezpieczeń na życie, Czym jest ubezpieczenie na życie? Oblicz składkę ubezpieczenia na życie.
www.rankingubezpieczennazycie.pl Ranking Ubezpieczeń Ochronnych - zabezpiecz Twoje życie i zdrowie. Ranking Ubezpieczeń Oszczędnościowych - oszczędzaj na emeryturę.Na co zwrócić uwagę wybierając polisę na życie?
www.ubezpieczeniemieszkania.pl Zamów ubezpieczenie nieruchomości u 5 agentów lub kup ubezpieczenie mieszkania online. Wypełnij formularz, oblicz składkę i kup polisę. Polisa na e-maila!
www.ubezpieczenienanarty.pl Ubezpieczenia na narty i snowboard. Poradniki narciarskie. Oblicz składkę ubezpieczenia na narty i snowboard. Kup ubezpieczenie narciarskie online.
www.ubezpieczenienarciarskie.pl Porównaj ubezpieczenia narciarskie online i dopasuj najlepszy wariant ubezpieczenia dla siebie. Ubezpieczenia na narty dają Ci komfort spokojnych i bezpiecznych wojaży po stokach narciarskich.
www.ubezpieczenieturystyczne.com.pl Porównaj ubezpieczenia podróży online, dopasuj najlepszy wariant ubezpieczenia dla siebie i kup polisę turystyczną online. Ubezpieczenia na wakacje - podróżne, ubezpieczenie na wyjazd.
www.polisaturystyczna.pl Porównaj ubezpieczenia turystyczne online, wybierz najlepszy wariant ubezpieczenia dla siebie i kup polisę turystycznš online. Ubezpieczenia na wakacje - dla Ciebie i Twojej rodziny.