X
Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszego serwisu. Jeśli nie chcesz, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku,
zmień ustawienia swojej przeglądarki. Więcej na temat naszej polityki prywatności znajdziesz tutaj.
Poleć znajomemu| Forum
drukuj skomentuj artykuł forum poleć artykuł znajomemu A A A

Lloyds w Polsce

2009-02-26 10:30 czwartek
Wczoraj zostało uroczyście otwarte biuro Lloyds w Warszawie. W spotkaniu wzięli udział m.in. przedstawiciele syndykatów, managing agents oraz brokerzy działający na rynku londyńskim, a także przedstawiciele polskiego rynku ubezpieczeniowego.

Jose Ribeiro członek zarządu odpowiedzialny za rozwój rynków międzynarodowych Lloyd’s prezentował na spotkaniu główne założenia strategii Lloyds. Jego zdaniem światowy kryzys finansowy nie wpłynął znacząco na kondycję finansową londyńskiej spółki. Llloyds zawsze inwestował w bezpieczne obligacje rządowe i inne bezpieczne instrumenty. Dzięki temu firma ma obecnie całkiem dobre wyniki.

Ribeiro upatruje w rynku polskim możliwość dynamicznego rozwoju Lloyds. Polska ma stabilną i dobrze rozwijającą się gospodarkę, jest członkiem UE, a sektor ubezpieczeniowy ma przed sobą mnóstwo możliwości. Nowy oddział w Warszawie ma zapewnić promocję angielskiego rynku ubezpieczeniowego w Polsce polskiego w Anglii. Lloyds liczy na to, że w ciągu 5 lat Polska będzie jednym z najszybciej rozwijających się rynków Lloyds w Europie. Oznacza to składkę na poziomie 50 milionów funtów, obecnie wartość składki wynosi 10 milionów funtów.

Ribeiro dodaje, że Lloyds nie zamierza konkurować z polskimi firmami ubezpieczeniowymi o najbardziej popularne produkty. Zamiast tego firma chce zająć się rozwojem ubezpieczeń D&O , ubezpieczeniami rolnymi oraz wszystkimi dużymi ryzykami, jak ubezpieczenia sektora energetycznego i paliwowego. Lloyds będzie pracować też nad ofertą dla małych i średnich przedsiębiorstw.

Źródło: Parkiet

Jakub Tabisz
« powrót do działu: Wiadomości
« zapisz się na Newsletter
Nasze serwisy:
www.ubezpieczeniaonline.pl Ubezpieczenia przez Internet. Kup online ubezpieczenie samochodu, na życie, zdrowotne, nieruchomości, na wakacje, na narty, NNW, dla przedsiębiorców, inwestycyjne, ochrona prawna.
www.ubezpieczeniazyciowe.pl Wszystko o ubezpieczeniach na życie. Zamów ubezpieczenie na życie, Korzyści z ubezpieczenia na życie, Ceny ubezpieczeń na życie, Czym jest ubezpieczenie na życie? Oblicz składkę ubezpieczenia na życie.
www.rankingubezpieczennazycie.pl Ranking Ubezpieczeń Ochronnych - zabezpiecz Twoje życie i zdrowie. Ranking Ubezpieczeń Oszczędnościowych - oszczędzaj na emeryturę.Na co zwrócić uwagę wybierając polisę na życie?
www.ubezpieczeniemieszkania.pl Zamów ubezpieczenie nieruchomości u 5 agentów lub kup ubezpieczenie mieszkania online. Wypełnij formularz, oblicz składkę i kup polisę. Polisa na e-maila!
www.ubezpieczenienanarty.pl Ubezpieczenia na narty i snowboard. Poradniki narciarskie. Oblicz składkę ubezpieczenia na narty i snowboard. Kup ubezpieczenie narciarskie online.
www.ubezpieczenienarciarskie.pl Porównaj ubezpieczenia narciarskie online i dopasuj najlepszy wariant ubezpieczenia dla siebie. Ubezpieczenia na narty dają Ci komfort spokojnych i bezpiecznych wojaży po stokach narciarskich.
www.ubezpieczenieturystyczne.com.pl Porównaj ubezpieczenia podróży online, dopasuj najlepszy wariant ubezpieczenia dla siebie i kup polisę turystyczną online. Ubezpieczenia na wakacje - podróżne, ubezpieczenie na wyjazd.
www.polisaturystyczna.pl Porównaj ubezpieczenia turystyczne online, wybierz najlepszy wariant ubezpieczenia dla siebie i kup polisę turystycznš online. Ubezpieczenia na wakacje - dla Ciebie i Twojej rodziny.