X
Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszego serwisu. Jeśli nie chcesz, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku,
zmień ustawienia swojej przeglądarki. Więcej na temat naszej polityki prywatności znajdziesz tutaj.
Poleć znajomemu| Forum
drukuj skomentuj artykuł forum poleć artykuł znajomemu A A A

MetLife dba o zdrowie i dobre samopoczucie pracowników, i przyłącza się do Global Corporate Challenge

2016-06-07 15:04 wtorek
MetLife rozszerza program Wellness dla pracowników i przyłącza się do konkursu Global Corporate Challenge (GCC) - organizacji, która zajmuje się programami sportowymi
i zdrowotnymi w miejscu pracy.

 
Ponad 1 200 pracowników MetLife w Europie, na Bliskim Wschodzie i Azji bierze udział w programie GCC 2016, w ramach którego siedmioosobowe zespoły przez 100 dni będą rywalizować z 340 tys. pracownikami firm na całym świecie.
 
Każdy uczestnik programu dostał krokomierz GCC Pulse rejestrujący aktywność fizyczną w ciągu dnia oraz dostęp do platformy online umożliwiającej śledzenie własnych wyników, liczby wykonanych kroków wszystkich zespołów z MetLife, jak również osiągnięć uczestników z innych firm. Dzienna minimalna norma aktywności to 10 000 kroków.
 
Przystąpienie do programu GCC stanowi element realizowanego przez MetLife programu Wellness for Life, którego celem jest promowanie zdrowego stylu życia wśród pracowników firmy na całym świecie.
 
– Wiemy, że dla naszych pracowników dobre samopoczucie w miejscu pracy jest czymś bardzo ważnym – powiedział Michel Khalaf, Prezes MetLife w Regionie EMEA (Europa, Bliski Wschód i Azja). GCC jest wspaniałą okazją, aby osiągnąć znaczące rezultaty w tym obszarze poprzez udział w tak ciekawym i nowatorskim programie. W całym regionie EMEA staramy się zachęcać pracowników do działań promujących aktywność fizyczną, zdrowe odżywianie, pozytywne myślenie
i lepszy sen.
 
MetLife realizuje program badań, innowacji i edukacji, którego celem jest współpraca z organizacjami poszukującymi praktycznych sposobów poprawy stanu zdrowia i odporności oraz radzenia sobie ze stresem – dzięki czemu wzrasta zaangażowanie i wydajność pracy. Jak wynika z danych zebranych przez MetLife*, ponad połowa (56 procent) pracowników uważa, że poprawa stanu zdrowia, kondycji
i ogólnego samopoczucia przyczyniłaby się do wzrostu wydajności pracy w ich jednostkach. Tylko 28 procent respondentów uważa jednak, że takie programy są realizowane w ich firmie. Około 57 procent pracowników przyznało, że poprawa stanu zdrowia, kondycji i ogólnego samopoczucia przyczyniłaby się do wzrostu produktywności.
 
*Badanie internetowe przeprowadzone w sierpniu 2015 roku w Wielkiej Brytanii przez niezależną agencję badawczą Consumer Intelligence; w badaniu wzięło udział 1 002 pracowników.

Źródło: Informacja prasowa MetLife z 06.06.2016
« powrót do działu: Wiadomości
« zapisz się na Newsletter
Nasze serwisy:
www.ubezpieczeniaonline.pl Ubezpieczenia przez Internet. Kup online ubezpieczenie samochodu, na życie, zdrowotne, nieruchomości, na wakacje, na narty, NNW, dla przedsiębiorców, inwestycyjne, ochrona prawna.
www.ubezpieczeniazyciowe.pl Wszystko o ubezpieczeniach na życie. Zamów ubezpieczenie na życie, Korzyści z ubezpieczenia na życie, Ceny ubezpieczeń na życie, Czym jest ubezpieczenie na życie? Oblicz składkę ubezpieczenia na życie.
www.rankingubezpieczennazycie.pl Ranking Ubezpieczeń Ochronnych - zabezpiecz Twoje życie i zdrowie. Ranking Ubezpieczeń Oszczędnościowych - oszczędzaj na emeryturę.Na co zwrócić uwagę wybierając polisę na życie?
www.ubezpieczeniemieszkania.pl Zamów ubezpieczenie nieruchomości u 5 agentów lub kup ubezpieczenie mieszkania online. Wypełnij formularz, oblicz składkę i kup polisę. Polisa na e-maila!
www.ubezpieczenienanarty.pl Ubezpieczenia na narty i snowboard. Poradniki narciarskie. Oblicz składkę ubezpieczenia na narty i snowboard. Kup ubezpieczenie narciarskie online.
www.ubezpieczenienarciarskie.pl Porównaj ubezpieczenia narciarskie online i dopasuj najlepszy wariant ubezpieczenia dla siebie. Ubezpieczenia na narty dają Ci komfort spokojnych i bezpiecznych wojaży po stokach narciarskich.
www.ubezpieczenieturystyczne.com.pl Porównaj ubezpieczenia podróży online, dopasuj najlepszy wariant ubezpieczenia dla siebie i kup polisę turystyczną online. Ubezpieczenia na wakacje - podróżne, ubezpieczenie na wyjazd.
www.polisaturystyczna.pl Porównaj ubezpieczenia turystyczne online, wybierz najlepszy wariant ubezpieczenia dla siebie i kup polisę turystycznš online. Ubezpieczenia na wakacje - dla Ciebie i Twojej rodziny.