X
Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszego serwisu. Jeśli nie chcesz, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku,
zmień ustawienia swojej przeglądarki. Więcej na temat naszej polityki prywatności znajdziesz tutaj.
Poleć znajomemu| Forum
drukuj skomentuj artykuďż˝ forum poleďż˝ artykuďż˝ znajomemu A A A

10 przykazań kupującego ubezpieczenie na życie

2010-06-16 09:32 środa
250 tys. obywateli jest zainteresowanych akcjami P
Zakup ubezpieczenia nie może być działaniem spontanicznym. Nie możesz go nabyć tak, jak kupujesz chleb, kosmetyki czy buty. Nie możesz tego zrobić ot tak, po prostu, pod wpływem chwili. Polisa ubezpieczeniowa dotyczy zbyt poważnych dziedzin życia, dlatego przy jej zakupie musimy kierować się przede wszystkim zdrowym rozsądkiem.

Jeśli chcesz nabyć ubezpieczenie na życie,musisz zdawać sobie sprawę z kilku podstawowych faktów.

Powinieneś przemyśleć poniższe kwestie.

  1. Czy ten sposób oszczędzania i inwestowania jest dla Ciebie? Decyzja o wyborze ubezpieczenia nie może być przypadkowa, jest to bowiem niezwykle istotna sprawa, mająca wpływ na życie Twoje i Twojej rodziny.
  2. są różne typy ubezpieczenia na życie, ale generalnie jest to sposób na zapewnienie ochrony sobie i swojej rodzinie, zabezpieczenie przed spadkiem poziomu życia w razie nieszczęścia (utraty pracy, inwalidztwa, śmierci). Może być to także sposób na zapewnienie sobie dodatkowej emerytury.
  3. Co jest dla Ciebie ważniejsze? Ogólne zabezpieczenie rodziny, dodatkowa emerytura, ochrona na wypadek choroby, a może zabezpieczenie spłaty kredytu? Zanim zdecydujesz się na konkretne towarzystwo, zastanów się jakie są Twoje potrzeby.
  4. Im później się ubezpieczysz, tym mniej zyskasz, bo suma ubezpieczenia oraz wysokość składki zależą głównie od Twojego wieku i stanu zdrowia oraz od czasu trwania polisy. Najlepiej więc ubezpieczyć się najszybciej jak to tylko możliwe.
  5. Jeżeli wykonujesz niebezpieczny zawód lub uprawiasz sport ekstremalny, licz się z tym, że Twoje składki ubezpieczeniowe będą wyższe. W przypadkach skrajnych towarzystwo może nawet odmówić Ci ubezpieczenia.
  6. Musisz pamiętać, że polisę wykupuje się na kilka, kilkanaście lub kilkadziesiąt lat. Licz się więc z tym, że opłacanie składki ubezpieczeniowej na wiele lat obciąży Twój rodzinny budżet. Wysokość składki musi być określona świadomie, z rozsądkiem.
  7. Jakie sumy ubezpieczenia oferują towarzystwa za podobne pieniądze. Zanim wybierzesz konkretne ubezpieczenie, porównaj oferty istniejących na rynku zakładów ubezpieczeń, ponieważ może się okazać, że znajdziesz dużo korzystniejszą ofertę, niż myślałeś.
  8. Co zawierają poszczególne OWU? Musisz je czytać bardzo uważnie. Zwróć uwagę przede wszystkim na swoje obowiązki oraz na wyłączenia towarzystwa od odpowiedzialności.
  9. Jakie opłaty pobiera od Ciebie towarzystwo ubezpieczeń na życie? Jeśli nie znajdziesz tego w OWU oraz ulotkach reklamowych, koniecznie zapytaj o to przedstawiciela danego TU.
  10. Twój wniosek o ubezpieczenie musi być zgodny z prawdą. Nie kłam, bo działanie tego typu może odwrócić się przeciwko Tobie. Pamiętaj, aby zgodnie ze stanem faktycznym wypełnić cały wniosek o ubezpieczenie, łącznie z ankietą medyczną. W innym przypadku, jeśli towarzystwo ubezpieczeniowe odmówi Ci wypłaty świadczenia – pretensje będziesz mógł mieć wyłącznie do samego siebie.

ASz

Kup ubezpieczenie
Zobacz tak�e
« powrďż˝t do dziaďż˝u: Poradniki
« zapisz siďż˝ na Newsletter
Wpisz szukane słowo
Losowy termin:
Multiagent - agent, który wykonuje czynności agencyjne ... więcej»
Nasze serwisy:
www.ubezpieczeniaonline.pl Ubezpieczenia przez Internet. Kup online ubezpieczenie samochodu, na życie, zdrowotne, nieruchomości, na wakacje, na narty, NNW, dla przedsiębiorców, inwestycyjne, ochrona prawna.
www.ubezpieczeniazyciowe.pl Wszystko o ubezpieczeniach na życie. Zamów ubezpieczenie na życie, Korzyści z ubezpieczenia na życie, Ceny ubezpieczeń na życie, Czym jest ubezpieczenie na życie? Oblicz składką ubezpieczenia na życie.
www.rankingubezpieczennazycie.pl Ranking Ubezpieczeń Ochronnych - zabezpiecz Twoje życie i zdrowie. Ranking Ubezpieczeń Oszczędnościowych - oszczędzaj na emeryturę. Na co zwrócić uwagę wybierając polisę na życie?
www.ubezpieczeniemieszkania.pl Zamów ubezpieczenie nieruchomości u 5 agentów lub kup ubezpieczenie mieszkania online. Wypełnij formularz, oblicz składkę i kup polisę. Polisa na e-maila!
www.ubezpieczenienanarty.pl Ubezpieczenia na narty i snowboard. Poradniki narciarskie. Oblicz składkę ubezpieczenia na narty i snowboard. Kup ubezpieczenie narciarskie online.
www.ubezpieczenienarciarskie.pl Porównaj ubezpieczenia narciarskie online i dopasuj najlepszy wariant ubezpieczenia dla siebie. Ubezpieczenia na narty daję Ci komfort spokojnych i bezpiecznych wojaży po stokach narciarskich.
www.ubezpieczenieturystyczne.com.pl Porównaj ubezpieczenia podróży online, dopasuj najlepszy wariant ubezpieczenia dla siebie i kup polisę turystyczną online. Ubezpieczenia na wakacje - podróżne, ubezpieczenie na wyjazd.
www.polisaturystyczna.pl Porównaj ubezpieczenia turystyczne online, wybierz najlepszy wariant ubezpieczenia dla siebie i kup polisę turystyczną online. Ubezpieczenia na wakacje - dla Ciebie i Twojej rodziny.
finanse.rankomat.pl Porównaj produkty bankowe i sprawdź ranking kredytów gotówkowych oraz ranking kredytów hipotecznych. Najlepsze produkty bankowe w internecie.