X
Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszego serwisu. Jeśli nie chcesz, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku,
zmień ustawienia swojej przeglądarki. Więcej na temat naszej polityki prywatności znajdziesz tutaj.
Poleć znajomemu| Forum
drukuj skomentuj artykuďż˝ forum poleďż˝ artykuďż˝ znajomemu A A A

Emerytura na własnych warunkach

2022-09-07 10:19 środa
polisa prudential emerytura
O emeryturze młodzi ludzie mówią: „Jakoś to będzie”. My natomiast mówimy „Jakość” - to brzmi dużo lepiej. 
 
W ferworze życiowych wyzwań nie zastanawiamy się specjalnie nad perspektywą emerytury. A jeżeli już, to wizja ta raczej nie sprowadza się do kwestii finansów, ale w większości do przyjemnych wyobrażeń życia wśród bliskich i mnóstwa czasu do wypełnienia przyjemnościami. Odsuwamy od siebie myśl o starości, chorobach czy rychłej śmierci. Przecież emerytura to po prostu kolejny etap życia.  
 

Czas na relacje - nie tylko rodzinne

W końcu nadrobimy ciągły brak czasu, będziemy  spotykać się z przyjaciółmi, pomożemy dzieciom wychowywać wnuki. Tu nie ma czasu na bycie samotnym. Spotkania pokoleniowe, zjazdy czy wypady za miasto z przyjaciółmi – na to wszystko będziemy mieli wreszcie czas. Wreszcie emerytura to moment na realizacje własnych pasji. A realizować się można na wiele sposobów – zajmować się tym, co się lubi, rozpocząć kurs językowy, powrócić do hobby albo rozwijać nowe zainteresowania. Aktywne spędzanie czasu, ale na własnych warunkach, to przyszłe remedium na dzisiejsze zmęczenie i ciągły wyścig z czasem. To tyle w świecie marzeń i planów na przyszłość. 
 

Oczekiwania vs. rzeczywistość

Teraz przejdźmy do konkretów, czyli tego, jak wyobrażamy sobie realizacje wizji emerytalnych od strony finansowej. „Finanse i emerytura” to tandem na co dzień pozostający niestety poza naszą świadomością. Coś, nad czym jeszcze nie chcemy się zastanawiać, bo żyjemy dziś, zarabiamy dziś i dziś chcemy wydawać pieniądze. Nad przyszłością na emeryturze nie zastanawiamy się również z tego prostego względu, że przecież nie umiemy przewidzieć, ile będziemy żyli. Nie wiemy, jakie sumy miesięcznie zagwarantuje nam państwo, czy będziemy mogli liczyć na pomoc dzieci. Nie mamy pewności, że będziemy zdrowi i samodzielni.

Dzisiaj według statystyk GUS Polacy żyją na emeryturze średnio prawie 20 lat. A będą żyć nawet dłużej. To oznacza dużo wolnego czasu do zagospodarowania, a co za tym idzie – duże potrzeby finansowe.

Coś, co na początku będzie czymś w rodzaju miesiąca miodowego, pięknej przygody i upragnionego odpoczynku z mniejszymi, miesięcznymi dochodami stanie jednak trudną rzeczywistością, w której codziennie trzeba będzie mierzyć się z rozmaitymi problemami.
 

O emeryturze pomyśl już dziś

Jeżeli chcemy żyć komfortowo na emeryturze, musimy o tym pomyśleć już dziś.  Jak najszybciej powinniśmy zacząć regularne odkładanie pieniędzy. Rozważmy spotkanie z konsultantem ubezpieczeniowym, by porozmawiać o możliwych rozwiązaniach i wybrać te optymalne, które nie będzie dla nas obciążeniem finansowym, ale z drugiej strony zabezpieczy naszą przyszłość. To tylko 15 min, które warto poświęcić dla 20 lat życia na emeryturze.

Dobry doradca ubezpieczeniowy zapyta o oczekiwania i priorytety. Zacznie od szacunkowego określenia stałych wydatków takich jak mieszkanie, jedzenie, czy opieka medyczna.

    CHCĘ POROZMAWIAĆ


Rozmowa pozwoli na zastanowienie się, czym ma być dla nas emerytura i jakiego oczekujemy komfortu finansowego w tym czasie. Odkładanie nawet niewielkich, lecz regularnych sum już od dziś sprawi, że ten długi okres po zakończeniu regularnej pracy będzie czasem wyczekiwanym bez obaw, a nawet z niecierpliwością. 

Bo wielkie marzenia można spełnić też na emeryturze, ale pod warunkiem że wcześniej przygotowaliśmy się do niej finansowo, zamieniając nasze „jakoś” na „Jakość”.
 
Opracowane na podstawie badania jakościowego IQS Sp. z o.o., „Świat finansów i emerytura” na zlecenie Prudential 2016 r.
Zobacz tak�e
« powrďż˝t do dziaďż˝u: Porady eksperta
« zapisz siďż˝ na Newsletter
 • 2023-11-14 16:46 wtorek ~carlos | [+] odpowiedz
  Cześć przyjaciele, chcę tylko polecić wam dobrą firmę pożyczkową, w której otrzymałem pożyczkę w wysokości 270 000,00 euro za pośrednictwem ich e-maila, kiedy szukałem pożyczki na opłacenie rachunków ... czytaj dalej »
 • 2021-10-28 16:41 czwartek ~mr scott | [+] odpowiedz
  dzień dobry Masz kłopoty finansowe? Potrzebujesz pożyczki na spłatę długów? Czy zamierzasz zwiększyć swoje finanse? Jesteś przedsiębiorcą, który chce rozwijać swoją firmę. Radzimy skontaktować się ... czytaj dalej »
 • 2021-08-24 09:58 wtorek ~Jessy Mark | [+] odpowiedz
  Beware of imposters! I was scammed 3 consecutive times, until I found CYBER CREDIT GURU on a blog with positive reviews and recommendations, with faith, sometime last Month, I decided to give them a t... czytaj dalej »
 • 2020-01-24 16:43 piątek ~ELIZABETH WALTER | [+] odpowiedz
  GRUPA LENDING-TREE GROUP INC Czy pozwoliłeś sobie na uzyskanie pożyczek Pożyczka na spłatę długu? Pożyczka na rozpoczęcie działalności, którą chcesz prowadzić? Pożyczka na cele edukacyjne? ... czytaj dalej »
Wpisz szukane słowo
Losowy termin:
Pakiet Rodzinny - umowa ubezpieczenia zawierana na rzecz ... więcej»
Nasze serwisy:
www.ubezpieczeniaonline.pl Ubezpieczenia przez Internet. Kup online ubezpieczenie samochodu, na życie, zdrowotne, nieruchomości, na wakacje, na narty, NNW, dla przedsiębiorców, inwestycyjne, ochrona prawna.
www.ubezpieczeniazyciowe.pl Wszystko o ubezpieczeniach na życie. Zamów ubezpieczenie na życie, Korzyści z ubezpieczenia na życie, Ceny ubezpieczeń na życie, Czym jest ubezpieczenie na życie? Oblicz składką ubezpieczenia na życie.
www.rankingubezpieczennazycie.pl Ranking Ubezpieczeń Ochronnych - zabezpiecz Twoje życie i zdrowie. Ranking Ubezpieczeń Oszczędnościowych - oszczędzaj na emeryturę. Na co zwrócić uwagę wybierając polisę na życie?
www.ubezpieczeniemieszkania.pl Zamów ubezpieczenie nieruchomości u 5 agentów lub kup ubezpieczenie mieszkania online. Wypełnij formularz, oblicz składkę i kup polisę. Polisa na e-maila!
www.ubezpieczenienanarty.pl Ubezpieczenia na narty i snowboard. Poradniki narciarskie. Oblicz składkę ubezpieczenia na narty i snowboard. Kup ubezpieczenie narciarskie online.
www.ubezpieczenienarciarskie.pl Porównaj ubezpieczenia narciarskie online i dopasuj najlepszy wariant ubezpieczenia dla siebie. Ubezpieczenia na narty daję Ci komfort spokojnych i bezpiecznych wojaży po stokach narciarskich.
www.ubezpieczenieturystyczne.com.pl Porównaj ubezpieczenia podróży online, dopasuj najlepszy wariant ubezpieczenia dla siebie i kup polisę turystyczną online. Ubezpieczenia na wakacje - podróżne, ubezpieczenie na wyjazd.
www.polisaturystyczna.pl Porównaj ubezpieczenia turystyczne online, wybierz najlepszy wariant ubezpieczenia dla siebie i kup polisę turystyczną online. Ubezpieczenia na wakacje - dla Ciebie i Twojej rodziny.
finanse.rankomat.pl Porównaj produkty bankowe i sprawdź ranking kredytów gotówkowych oraz ranking kredytów hipotecznych. Najlepsze produkty bankowe w internecie.