X
Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszego serwisu. Jeśli nie chcesz, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku,
zmień ustawienia swojej przeglądarki. Więcej na temat naszej polityki prywatności znajdziesz tutaj.
Poleć znajomemu| Forum
drukuj forum poleďż˝ artykuďż˝ znajomemu A A A

Ile kosztuje ubezpieczenie na życie do kredytu hipotecznego mBank?

2018-04-20 13:07 piątek
Koszt raty kredytu spędza sen z powiek obecnym i przyszłym klientom banków. Jeśli pożyczka dotyczy zakupu domu czy mieszkania, do miesięcznej raty należy jeszcze doliczyć koszt ubezpieczenia nieruchomości i ubezpieczenia na życie. Sprawdzamy, czy polisa do kredytu to wydatek w zasięgu kieszeni przeciętnego konsumenta.

Kredyt hipoteczny jest specyficznym produktem i wymaga dodatkowych zabezpieczeń ustalanych przez bank. Wystarczy wyobrazić sobie pożar domu, w wyniku którego dochodzi do szkody całkowitej, tj. nieruchomość nie nadaje się do zamieszkania ani nie opłaca się jej odbudowywać. W takiej sytuacji zapożyczony lokator pozostaje bez dachu nad głową, ale z kredytem do spłacenia. I w takiej sytuacji, mając ubezpieczenie domu, resztę zobowiązań wobec banku spłaci towarzystwo.

Przydatne będzie także ubezpieczenie na życie do kredytu hipotecznego, bo we wspomnianym pożarze domu szkody mogą dotyczyć nie tylko mienia, ale także życia i zdrowia lokatorów. Albo gdy na skutek utraty pracy, spłata kredytu o czasie będzie niemożliwa. Wtedy przyda się polisa na życie – z odpowiednimi rozszerzeniami.
 

Koszt polisy na życie w mBanku


Najtańszy wariant polisy na życie to miesięczny koszt w wysokości 9,99 zł. W tej cenie bank, za pośrednictwem towarzystwa ubezpieczeń, proponuje ochronę w razie zdiagnozowania nowotworu złośliwego w ramach produktu mWaleczni. Taka ochrona trwa do ukończenia przez kredytobiorcę 65. roku życia, ale zaczyna się dopiero po 90. dniach od zawarcia umowy polisowej (karencja). Przez pierwsze 3 miesiące polisa mWaleczni obejmuje tylko śmierć w wyniku nieszczęśliwego wypadku.

Poza tym polisa życiowa do kredytu hipotecznego w mBanku nie jest drogim rozwiązaniem – jej koszt zaczyna się już od kilkunastu złotych miesięcznie. Więcej będzie kosztować ubezpieczenie nieruchomości do kredytu hipotecznego, ale i tu miesięczna rata nie powinna przekroczyć 40 zł. W skali roku, bo tak zazwyczaj rozliczana jest polisa mieszkaniowa, to dodatkowy koszt w wysokości 200-300 zł.
 

Co oferuje mBank w ubezpieczeniu na życie?


Kredyt hipoteczny to tylko jedna z propozycji, do której mBank oferuje ubezpieczenie życiowe. Taki produkt można mieć razem z kredytem gotówkowym, kredytem odnawialnym, kredytem samochodowym na www.lowcakredytow.pl czy kartą kredytową. W każdym z tych połączeń ubezpieczenie na życie jako zabezpieczenie kredytu posiada ten sam zakres ochrony:
·         śmierć ubezpieczonego,
·         pobyt w szpitalu,
·         poważne zachorowanie,
·         utratę pracy,
·         utratę pracy za porozumieniem stron.

Ubezpieczenie na życie w mBanku to oferta towarzystwa AXA. Polisa została specjalnie stworzona pod klienta, jakim jest instytucja finansowa jako Ubezpieczenie na życie i od innych zdarzeń dla Klientów mBanku.
Okres ubezpieczenia wynosi 5 lat z możliwością przedłużenia o kolejne 2 lata. Ubezpieczenie na życie do kredytu mieszkaniowego jest możliwe do wykupienia w 3 wariantach:
1)      śmierć ubezpieczonego,
2)      śmierć ubezpieczonego z sumą ubezpieczenia 1000 zł, śmierć ubezpieczonego w wyniku nieszczęśliwego wypadku oraz operacje medyczne,
3)      utrata pracy, poważne zachorowanie i pobyt w szpitalu.

Bank zastrzega, że polisa na życie może być wykupiona w przypadku kredytu hipotecznego, który nie przekracza kwoty 3 mln zł. Wysokość kredytu hipotecznego ma znaczenie dla warunków zawarcia umowy polisowej na życie:
·         kredyt do 700 000 zł – do zawarcia polisy na życie potrzebne jest oświadczenie o stanie zdrowia i wypełnienie ankiety medycznej, w razie negatywnego wyniku AXA wymagać będzie dodatkowych informacji,
·         kredyt od 700 000 zł do 1 200 000 zł – wymagana tylko ankieta medyczna wypełniona przez wszystkich ubezpieczonych,
·         kredyt od 1 200 000 zł do 3 000 000 zł – oprócz ankiety medycznej wszyscy ubezpieczeni muszą poddać się badaniom medycznym wskazanym przez AXA, za wyjątkiem badań genetycznych. Koszty badań pokrywa ubezpieczyciel.
Bez względu na sumę ubezpieczenia w polisie na życie AXA proponuje maksymalne kwoty odszkodowania – 1000 zł za śmierć ubezpieczonego, do 12 000 zł za pobyt w szpitalu i do 72 000 zł za poważne zachorowanie.
 

Bank czy Internet – gdzie kupić polisę na życie?


Propozycja kredytu i polisy w jednym miejscu jest z punktu widzenia klienta bardzo wygodna, ale nie zawsze opłacalna. Kredyt i polisę można zawrzeć niezależnie od siebie, dzięki czemu łatwo zyskać nie tylko porównanie, ale i oszczędności. I wtedy okaże się, że połączenie kredytu w mBanku z polisą na życie w AXA wcale nie jest najbardziej korzystne.
Aby przekonać się czy tak jest rzeczywiście, warto najpierw sprawdzić kilka przydatnych narzędzi. W kwestii pożyczki jest to kalkulator kredytów hipotecznych online na www.lowcakredytow.pl, dla zabezpieczenia nieruchomości polisą warto zajrzeć do kalkulatora polis mieszkaniowych, a najtańsze ubezpieczenie na życie do kredytu można znaleźć przez porównywarkę polis życiowych, gdzie zainteresowany otrzyma do 5 ofert różnych towarzystw. Ofert polis mieszkaniowych będzie nawet 12, a propozycji kredytu hipotecznego aż 23.
Zobacz tak�e
« powrďż˝t do dziaďż˝u: Wiadomości
« zapisz siďż˝ na Newsletter
Wpisz szukane słowo
Losowy termin:
Przejęcie długu - jest operacją w wyniku, ... więcej»
Nasze serwisy:
www.ubezpieczeniaonline.pl Ubezpieczenia przez Internet. Kup online ubezpieczenie samochodu, na życie, zdrowotne, nieruchomości, na wakacje, na narty, NNW, dla przedsiębiorców, inwestycyjne, ochrona prawna.
www.ubezpieczeniazyciowe.pl Wszystko o ubezpieczeniach na życie. Zamów ubezpieczenie na życie, Korzyści z ubezpieczenia na życie, Ceny ubezpieczeń na życie, Czym jest ubezpieczenie na życie? Oblicz składką ubezpieczenia na życie.
www.rankingubezpieczennazycie.pl Ranking Ubezpieczeń Ochronnych - zabezpiecz Twoje życie i zdrowie. Ranking Ubezpieczeń Oszczędnościowych - oszczędzaj na emeryturę. Na co zwrócić uwagę wybierając polisę na życie?
www.ubezpieczeniemieszkania.pl Zamów ubezpieczenie nieruchomości u 5 agentów lub kup ubezpieczenie mieszkania online. Wypełnij formularz, oblicz składkę i kup polisę. Polisa na e-maila!
www.ubezpieczenienanarty.pl Ubezpieczenia na narty i snowboard. Poradniki narciarskie. Oblicz składkę ubezpieczenia na narty i snowboard. Kup ubezpieczenie narciarskie online.
www.ubezpieczenienarciarskie.pl Porównaj ubezpieczenia narciarskie online i dopasuj najlepszy wariant ubezpieczenia dla siebie. Ubezpieczenia na narty daję Ci komfort spokojnych i bezpiecznych wojaży po stokach narciarskich.
www.ubezpieczenieturystyczne.com.pl Porównaj ubezpieczenia podróży online, dopasuj najlepszy wariant ubezpieczenia dla siebie i kup polisę turystyczną online. Ubezpieczenia na wakacje - podróżne, ubezpieczenie na wyjazd.
www.polisaturystyczna.pl Porównaj ubezpieczenia turystyczne online, wybierz najlepszy wariant ubezpieczenia dla siebie i kup polisę turystyczną online. Ubezpieczenia na wakacje - dla Ciebie i Twojej rodziny.
finanse.rankomat.pl Porównaj produkty bankowe i sprawdź ranking kredytów gotówkowych oraz ranking kredytów hipotecznych. Najlepsze produkty bankowe w internecie.