X
Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszego serwisu. Jeśli nie chcesz, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku,
zmień ustawienia swojej przeglądarki. Więcej na temat naszej polityki prywatności znajdziesz tutaj.
Poleć znajomemu| Forum
drukuj skomentuj artykuďż˝ forum poleďż˝ artykuďż˝ znajomemu A A A

Jak wybrać zakres ubezpieczenia pod kredyt hipoteczny?

2017-10-23 10:29 poniedziałek
Iwona Zemła Prevoir
Przebrnięcie przez procedury związane z kredytem hipotecznym to dla wielu osób bieg z przeszkodami. Kiedy już widać metę, okazuje się, że bank wymaga podjęcia jeszcze jednej decyzji: dotyczącej ubezpieczenia na życie. 
 
Wiele osób w tym momencie tak bardzo chciałoby już zakończyć cały długi proces kredytowy, że bez dodatkowych pytań zgadza się na pierwszą propozycję banku. A tymczasem, zgodnie z obowiązującym prawem, nie musimy kupować polisy na życie w banku. Możemy porównać oferty rynkowe i zdecydować się na takie ubezpieczenie, które będzie dostępne cenowo, a jednocześnie pokryje najważniejsze ryzyka.
 

Czego wymaga bank?

Banki zazwyczaj wymagają podstawowych gwarancji: śmierć, inwalidztwo i czasowa niezdolność do pracy. Oczywiście, chcą tym samym zabezpieczyć sobie spłatę kredytu, na wypadek gdyby kredytobiorca miał z tym problem. Ubezpieczenie korzystne jest również dla samego kredytobiorcy i jego rodziny – w szczególnych sytuacjach losowych zapewniona będzie spłata kredytu.

Jeśli zdecydujemy się na zakup polisy poza bankiem, u innego Ubezpieczyciela, wówczas ważnym czynnikiem będzie czas. Banki bowiem dają zazwyczaj niewiele czasu na dostarczenie polisy. Warto o tym pamiętać porównując oferty ubezpieczycieli.
 

Co wybierają kredytobiorcy?

Z praktyki Towarzystwa Ubezpieczeniowego Prévoir, wynika, że najczęściej wybierana jest ochrona na wypadek śmierci. Około 60% klientów dokupuje trwałe i całkowite inwalidztwo (jest również możliwość poszerzenia ubezpieczenia o czasową niezdolność do pracy).

Składka w przypadku wyboru ochrony ubezpieczeniowej tylko na wypadek śmierci kosztuje najmniej. Warto jednak dopłacić i uzyskać kompleksową ochronę w innych przypadkach losowych. Każdemu przecież może przytrafić się choroba uniemożliwiająca dalszą pracę zarobkową, chociaż na co dzień o tym nie myślimy. A różnica w składce między ochroną jedynie na wypadek śmierci, a ochroną na wypadek śmierci oraz całkowitego i trwałego inwalidztwa może wynosić w niektórych przypadkach tylko koło 7 zł!

Miesięczny koszt oferowanej przez Prévoir polisy ProDomus, jednej z najtańszych na rynku ubezpieczeń indywidualnych pod kredyt hipoteczny, to kilkadziesiąt złotych. Zależy od wieku kredytobiorcy, wysokości kredytu hipotecznego, okresu jego trwania oraz pokrycia ryzyk.
 

Symulacja kosztów ubezpieczenia ProDomus:

Klient – rok urodzenia 1985
Suma Ubezpieczenia (czyli kwota kredytu hipotecznego) – 200 000 zł
Czas trwania kredytu – 30 lat

Składka miesięczna – 21,60zł – dla ryzyka: śmierć

Składka miesięczna – 28,78 zł – dla ryzyk: śmierć, trwałe i całkowite inwalidztwo

Składka miesięczna – 43,45 zł – dla ryzyk: śmierć , trwałe i całkowite inwalidztwo, czasowa niezdolność do pracy

O połowę niższa składka

Ważną cechą ubezpieczenia ProDomus jest to, że w kolejnych latach suma ubezpieczenia może być stała lub malejąca, dostosowana do kwoty zadłużenia. Ubezpieczenie ProDomus nie musi być zawarte wraz z umową kredytową, dzięki temu chętnie korzystają z niego również osoby, które spłaciły już część kredytu hipotecznego. Może się bowiem okazać, że polisa zakupiona wcześniej w banku opiewała na stałą sumę ubezpieczenia (np. 500 000 zł), a tymczasem do spłaty zostało już tylko 100 000 zł i składka mogłaby być nawet o połowę niższa.


Iwona Zemła, Dyrektor Sieci Handlowej Prévoir
Zobacz tak�e
« powrďż˝t do dziaďż˝u: Porady eksperta
« zapisz siďż˝ na Newsletter
Wpisz szukane słowo
Losowy termin:
Szpital - działający zgodnie z przepisami prawa ... więcej»
Nasze serwisy:
www.ubezpieczeniaonline.pl Ubezpieczenia przez Internet. Kup online ubezpieczenie samochodu, na życie, zdrowotne, nieruchomości, na wakacje, na narty, NNW, dla przedsiębiorców, inwestycyjne, ochrona prawna.
www.ubezpieczeniazyciowe.pl Wszystko o ubezpieczeniach na życie. Zamów ubezpieczenie na życie, Korzyści z ubezpieczenia na życie, Ceny ubezpieczeń na życie, Czym jest ubezpieczenie na życie? Oblicz składką ubezpieczenia na życie.
www.rankingubezpieczennazycie.pl Ranking Ubezpieczeń Ochronnych - zabezpiecz Twoje życie i zdrowie. Ranking Ubezpieczeń Oszczędnościowych - oszczędzaj na emeryturę. Na co zwrócić uwagę wybierając polisę na życie?
www.ubezpieczeniemieszkania.pl Zamów ubezpieczenie nieruchomości u 5 agentów lub kup ubezpieczenie mieszkania online. Wypełnij formularz, oblicz składkę i kup polisę. Polisa na e-maila!
www.ubezpieczenienanarty.pl Ubezpieczenia na narty i snowboard. Poradniki narciarskie. Oblicz składkę ubezpieczenia na narty i snowboard. Kup ubezpieczenie narciarskie online.
www.ubezpieczenienarciarskie.pl Porównaj ubezpieczenia narciarskie online i dopasuj najlepszy wariant ubezpieczenia dla siebie. Ubezpieczenia na narty daję Ci komfort spokojnych i bezpiecznych wojaży po stokach narciarskich.
www.ubezpieczenieturystyczne.com.pl Porównaj ubezpieczenia podróży online, dopasuj najlepszy wariant ubezpieczenia dla siebie i kup polisę turystyczną online. Ubezpieczenia na wakacje - podróżne, ubezpieczenie na wyjazd.
www.polisaturystyczna.pl Porównaj ubezpieczenia turystyczne online, wybierz najlepszy wariant ubezpieczenia dla siebie i kup polisę turystyczną online. Ubezpieczenia na wakacje - dla Ciebie i Twojej rodziny.
finanse.rankomat.pl Porównaj produkty bankowe i sprawdź ranking kredytów gotówkowych oraz ranking kredytów hipotecznych. Najlepsze produkty bankowe w internecie.