X
Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszego serwisu. Jeśli nie chcesz, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku,
zmień ustawienia swojej przeglądarki. Więcej na temat naszej polityki prywatności znajdziesz tutaj.
Poleć znajomemu| Forum
drukuj skomentuj artykuďż˝ forum poleďż˝ artykuďż˝ znajomemu A A A

Nowe fundusze kapitałowe w ofercie UNIQA

2009-09-23 09:11 środa
UNIQA TU na Życie SA rozszerzyła ofertę o 3 nowe fundusze kapitałowe. Szczególnie interesujący jest fundusz UNIQA Allianz Budownictwo 2012, inwestujący w spółki, których działalność jest związana z organizacją przez Polskę i Ukrainę finałów piłkarskich Mistrzostw Europy w 2012 roku.

Oferta w ramach produktu Fundusz&Perspektywa Ubezpieczenie na życie z Ubezpieczeniowym Funduszem Kapitałowym rozszerzona została o 3 fundusze kapitałowe TFI Allianz Polska:
  •     UNIQA Allianz Akcji Małych i Średnich Spółek (akcyjny)
  •     UNIQA Allianz Budownictwo 2012 (akcyjny)
  •     UNIQA Allianz Aktywnej Alokacji (mieszany)

Rozszerzenie oferty o nowe fundusze zwiększa możliwość wyboru Klienta, podejmującego decyzję o alokacji składki w tym ubezpieczeniu - aktualnie, łącznie z nowymi funduszami, Klient ma dostęp do 42 Ubezpieczeniowych Funduszy Kapitałowych (UFK). Szczególnie interesującym i innowacyjnym jest fundusz UNIQA Allianz Budownictwo 2012. Fundusz ten inwestuje przede wszystkim w akcje emitowane przez spółki świadczące usługi budowlane, produkujące materiały budowlane oraz inwestujące w nieruchomości lub zarządzające nieruchomościami, a także spółki, których działalność jest związana z organizacją przez Polskę i Ukrainę finałów piłkarskich Mistrzostw Europy w 2012 roku.

Nowe fundusze dostępne są w ramach produktów  Fundusz&Perspektywa:
  •     Ubezpieczenie na życie z Ubezpieczeniowym Funduszem Kapitałowym
  •     Uniwersalne ubezpieczenie z Ubezpieczeniowym Funduszem Kapitałowym

Produkty tej linii pozwalają na połączenie walorów inwestycyjnych z elementami ochronnymi ubezpieczenia na życie. Pieniądze, wpłacone w formie składki jednorazowej lub regularnej oraz składek dodatkowych, zamieniane są na jednostki uczestnictwa Ubezpieczeniowych Funduszy Kapitałowych. Wybranymi przez Klienta funduszami zarządzają specjaliści, dbający o jak najwyższe zyski i bezpieczeństwo powierzonych środków. Wpłacone środki można traktować jako inwestycje własne, z przeznaczeniem np. na cele emerytalne bądź własne zabezpieczenie finansowe. W trakcie trwania umowy Klient ma prawo do korzystania ze zgromadzonego kapitału, w postaci regularnych wypłat lub wypłaty jednorazowej.

W zależności od produktu, w przypadku śmierci Ubezpieczonego, wskazane przez niego osoby lub instytucje otrzymają świadczenie ubezpieczeniowe w wysokości 101% wartości zgromadzonych środków (Ubezpieczenia na życie z UFK) lub ewentualnie wyższą z kwot: wybranej Sumy Ubezpieczenia lub wartości jednostek uczestnictwa zgromadzonych na rachunku Ubezpieczonego (Uniwersalne Ubezpieczenie na życie z UFK). Świadczenie może w ten sposób zabezpieczyć finansowo rodzinę Ubezpieczonego lub wspólników spółki. W odróżnieniu od tradycyjnych instrumentów finansowych, wypłacone przez UNIQA świadczenie zwolnione jest z podatku od spadków i darowizn i nie jest wliczane do masy spadkowej.

Dodatkowo ochrona ubezpieczeniowa może zostać rozszerzona o ryzyko śmierci w wyniku nieszczęśliwego wypadku. Towarzystwo wypłaci wówczas świadczenie w wysokości 100% wartości zgromadzonych środków na osobistym rachunku składek regularnych w przypadku Ubezpieczenia na życie z UFK, a w Uniwersalnym Ubezpieczeniu na życie z UFK - wybraną Sumę Ubezpieczenia.

Kontakt:

Anna Skusiewicz
PR Manager
Grupa Ubezpieczeniowa UNIQA Polska
anna.skusiewicz@uniqa.pl
tel.: 0426344766
ul.: Gdańska 132
90-520 Łódź
http://www.uniqa.pl
Zobacz tak�e
« powrďż˝t do dziaďż˝u: Wiadomości
« zapisz siďż˝ na Newsletter
Wpisz szukane słowo
Losowy termin:
Uposażony - Uposażony – inaczej beneficjent; osoba ... więcej»
Nasze serwisy:
www.ubezpieczeniaonline.pl Ubezpieczenia przez Internet. Kup online ubezpieczenie samochodu, na życie, zdrowotne, nieruchomości, na wakacje, na narty, NNW, dla przedsiębiorców, inwestycyjne, ochrona prawna.
www.ubezpieczeniazyciowe.pl Wszystko o ubezpieczeniach na życie. Zamów ubezpieczenie na życie, Korzyści z ubezpieczenia na życie, Ceny ubezpieczeń na życie, Czym jest ubezpieczenie na życie? Oblicz składką ubezpieczenia na życie.
www.rankingubezpieczennazycie.pl Ranking Ubezpieczeń Ochronnych - zabezpiecz Twoje życie i zdrowie. Ranking Ubezpieczeń Oszczędnościowych - oszczędzaj na emeryturę. Na co zwrócić uwagę wybierając polisę na życie?
www.ubezpieczeniemieszkania.pl Zamów ubezpieczenie nieruchomości u 5 agentów lub kup ubezpieczenie mieszkania online. Wypełnij formularz, oblicz składkę i kup polisę. Polisa na e-maila!
www.ubezpieczenienanarty.pl Ubezpieczenia na narty i snowboard. Poradniki narciarskie. Oblicz składkę ubezpieczenia na narty i snowboard. Kup ubezpieczenie narciarskie online.
www.ubezpieczenienarciarskie.pl Porównaj ubezpieczenia narciarskie online i dopasuj najlepszy wariant ubezpieczenia dla siebie. Ubezpieczenia na narty daję Ci komfort spokojnych i bezpiecznych wojaży po stokach narciarskich.
www.ubezpieczenieturystyczne.com.pl Porównaj ubezpieczenia podróży online, dopasuj najlepszy wariant ubezpieczenia dla siebie i kup polisę turystyczną online. Ubezpieczenia na wakacje - podróżne, ubezpieczenie na wyjazd.
www.polisaturystyczna.pl Porównaj ubezpieczenia turystyczne online, wybierz najlepszy wariant ubezpieczenia dla siebie i kup polisę turystyczną online. Ubezpieczenia na wakacje - dla Ciebie i Twojej rodziny.
finanse.rankomat.pl Porównaj produkty bankowe i sprawdź ranking kredytów gotówkowych oraz ranking kredytów hipotecznych. Najlepsze produkty bankowe w internecie.