X
Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszego serwisu. Jeśli nie chcesz, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku,
zmień ustawienia swojej przeglądarki. Więcej na temat naszej polityki prywatności znajdziesz tutaj.
Poleć znajomemu| Forum
drukuj skomentuj artykuďż˝ forum poleďż˝ artykuďż˝ znajomemu A A A

Sposoby na skuteczną walkę z nowotworem

2016-10-14 15:41 piątek
polisa na raka piersi
17 października jak co roku przypada Dzień Walki z Rakiem Piersi w Polsce. Jedną z najlepszych metod, która daje szansę na całkowite wyleczenie jest wczesna diagnoza. Pomocne i niezbędne pod względem finansowym jest także posiadanie odpowiedniego ubezpieczenia z rozszerzeniem o ryzyko zachorowania na nowotwór.
 
Statystyki dotyczące zachorowalności na raka nie napawają optymizmem, ponieważ z roku na rok przedstawione w nich liczby stale rosną. Z analiz Polskiego Towarzystwa Onkologicznego odnośnie samego tylko nowotworu piersi u kobiet wynika, że:
 
  • w 2011 roku zachorowało ponad 16 tys. Polek,
  • do końca 2025 roku liczba chorych osiągnie 22 tys.,
  • rak piersi jest rozpoznawalny najczęściej u kobiet w wieku 50-69 lat,
  • systematycznie rośnie liczba diagnoz wśród młodszych kobiet,
  • zachorowalność kobiet w wieku 20-49 lat wzrosła prawie 2-krotnie w ciągu ostatnich 30 lat.
 

Porównaj produkty polisowe


Profilaktyka kluczem do wyzdrowienia

Regularne obserwowanie swojego ciała oraz korzystanie z badań i usług lekarzy specjalistów zwiększają szanse na postawienie negatywnej diagnozy jak najwcześniej, dając czas potrzebny na pełne wyzdrowienie.
 
Na temat nowotworu piersi specjaliści mówią zgodnym głosem – profilaktyka (a dokładniej wykonywanie przesiewowych badań mammograficznych) i szybka diagnoza są sposobem na skuteczną walkę z rakiem. Kobiety powinny reagować natychmiast, jeśli zauważą w piersiach np. zgrubienia, guzki lub wciągnięcie brodawki sutkowej, powiększone węzły chłonne w okolicach pachowych lub jakiekolwiek zmiany jakich do tej pory nie było.
 
- Czas odgrywa w tym przypadku kluczową rolę. Wcześnie wykryty nowotwór daje dużą szansę na całkowite wyleczenie. Nawet jeśli choroby nie możemy w pełni zwalczyć to dzięki odpowiedniej opiece medycznej często można z nią żyć przez wiele lat – mówi dr n.med. Janusz Meder, prezes Polskiej Unii Onkologii.
 
Profilaktyka i szybka diagnoza to dopiero wstęp. Trzeba liczyć się także z możliwością rezygnacji z pracy i częściową utratą zarobków. Warto wtedy posiadać odpowiednie zabezpieczenie finansowe – w postaci zgromadzonych oszczędności lub wykupionej wcześniej polisy na życie z rozszerzeniem na zdiagnozowanie nowotworu.


Dobierz odpowiednie rozszerzenie

 

Jakie ubezpieczenie na raka?

Ubezpieczenie na wypadek zachorowania na nowotwór to najczęściej część ochrony, przewidzianej w klasycznej polisie na życie. Taki produkt oprócz diagnostyki i leczenia, przewiduje również świadczenie np. dla najbliższej rodziny, w przypadku śmierci ubezpieczonego. 
 
Pieniądze z polisy chory może wykorzystać w dowolny sposób, zapewniając sobie komfort psychiczny i nie martwiąc się o zadłużenie. Jednak aby środki te dostać, trzeba wybrać polisę, która posiada realne odniesienie do rzeczywistości – jeśli w rodzinie zdarzył się przypadek zachorowania na raka piersi (u kobiet) i raka prostaty (u mężczyzn), a w umowie przyszłego ubezpieczenia takiego zapisu nie ma, lepiej poszukać innego produktu bez względu na wysokość składki (biorąc pod uwagę wiek, stan zdrowia i zakres polisy to wydatek w przedziale 35-100 zł miesięcznie).
 
Za pomocą prostej porównywarki ubezpieczeń można poznać szczegóły kilku produktów bez wychodzenia z domu. Spotkanie z doradcą rozwieje wszystkie wątpliwości, także co do zakresu ochrony ze strony ubezpieczyciela: usługi assistance, pomoc psychologa, opiekę domową czy transport medyczny.
 
W przypadku niektórych produktów, gdy jest już postawiona diagnoza, a chory ma do wyboru leczenie inwazyjne, ubezpieczyciel oferuje możliwość weryfikacji diagnozy lekarza prowadzącego ze sprawdzeniem czy proponowane leczenie jest właściwe.
 
 

Redakcja portalu: ubezpieczenie.com.pl

Kup ubezpieczenie
Zobacz tak�e
« powrďż˝t do dziaďż˝u: Poradniki
« zapisz siďż˝ na Newsletter
Nasze serwisy:
www.ubezpieczeniaonline.pl Ubezpieczenia przez Internet. Kup online ubezpieczenie samochodu, na życie, zdrowotne, nieruchomości, na wakacje, na narty, NNW, dla przedsiębiorców, inwestycyjne, ochrona prawna.
www.ubezpieczeniazyciowe.pl Wszystko o ubezpieczeniach na życie. Zamów ubezpieczenie na życie, Korzyści z ubezpieczenia na życie, Ceny ubezpieczeń na życie, Czym jest ubezpieczenie na życie? Oblicz składką ubezpieczenia na życie.
www.rankingubezpieczennazycie.pl Ranking Ubezpieczeń Ochronnych - zabezpiecz Twoje życie i zdrowie. Ranking Ubezpieczeń Oszczędnościowych - oszczędzaj na emeryturę. Na co zwrócić uwagę wybierając polisę na życie?
www.ubezpieczeniemieszkania.pl Zamów ubezpieczenie nieruchomości u 5 agentów lub kup ubezpieczenie mieszkania online. Wypełnij formularz, oblicz składkę i kup polisę. Polisa na e-maila!
www.ubezpieczenienanarty.pl Ubezpieczenia na narty i snowboard. Poradniki narciarskie. Oblicz składkę ubezpieczenia na narty i snowboard. Kup ubezpieczenie narciarskie online.
www.ubezpieczenienarciarskie.pl Porównaj ubezpieczenia narciarskie online i dopasuj najlepszy wariant ubezpieczenia dla siebie. Ubezpieczenia na narty daję Ci komfort spokojnych i bezpiecznych wojaży po stokach narciarskich.
www.ubezpieczenieturystyczne.com.pl Porównaj ubezpieczenia podróży online, dopasuj najlepszy wariant ubezpieczenia dla siebie i kup polisę turystyczną online. Ubezpieczenia na wakacje - podróżne, ubezpieczenie na wyjazd.
www.polisaturystyczna.pl Porównaj ubezpieczenia turystyczne online, wybierz najlepszy wariant ubezpieczenia dla siebie i kup polisę turystyczną online. Ubezpieczenia na wakacje - dla Ciebie i Twojej rodziny.
finanse.rankomat.pl Porównaj produkty bankowe i sprawdź ranking kredytów gotówkowych oraz ranking kredytów hipotecznych. Najlepsze produkty bankowe w internecie.