X
Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszego serwisu. Jeśli nie chcesz, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku,
zmień ustawienia swojej przeglądarki. Więcej na temat naszej polityki prywatności znajdziesz tutaj.
Poleć znajomemu| Forum
drukuj skomentuj artykuďż˝ forum poleďż˝ artykuďż˝ znajomemu A A A

Szarańcza

2012-11-05 09:53 poniedziałek
Maciej Lichoński
W ciągu ostatniego roku pojawiło się w Polsce kilkanaście  firm o bardzo pięknie brzmiących nazwach („Kancelaria prawno-finansowa”, „Biuro doradztwa”, itp), których jednym z podstawowych celów jest tak zwane wysadzanie długoletnich polis klientów największych towarzystw ubezpieczeniowych i w to miejsce sprzedawanie „nowoczesnych”, wysokomarżowych produktów firm, z którymi doradcy ci mają podpisane umowy o współpracy.

Przyznać trzeba, że ten, kto wymyślił  tę technikę doskonale poznał psychikę klientów.

Jak już wielokrotnie pisałem ubezpieczenie na życie z funduszem kapitałowym jest jednym z najbardziej skomplikowanych, złożonych i mało transparentnych dla laików produktów ubezpieczeniowych.

Liczba zmiennych, jakie należy brać pod uwagę – tak w fazie konstruowania ubezpieczenia, jak i w czasie jego trwania – jest tak duża, że bez specjalistycznego oprogramowania, które oferuje swoim doradcom firma, z którą współpracuję, przeprowadzenie rzetelnej i miarodajnej analizy jest wręcz niemożliwe.

Początkowo mamy bowiem do czynienia z wysokimi opłatami pobieranymi w pierwszym, ewentualnie w dwóch pierwszych latach trwania ubezpieczenia, stały wzrost kosztów za ryzyko w związku ze starzeniem się klienta, pracę pieniądza w czasie na funduszach kapitałowych (zależy, jakie fundusze klient wybrał), składkę od ryzyka liczoną od różnicy pomiędzy Sumą Ubezpieczenia na życie a wartością funduszu zgromadzonego na rachunku polisy, opłatę administracyjną, alokacyjną, itp., itd.

Dlatego przybliżone obliczenia robione przez owych „doradców” nijak się mają do rzeczywistych kosztów, poniesionych opłat itp.

A oto przykład: jak ma się zachować klient posiadający ubezpieczenie na życie na 300.000 zł, jeżeli przez 20 lat wpłacił na tę polisę o 10.000 zł więcej aniżeli uzbierało się dotąd pieniędzy na rachunku polisy, jeżeli jeden z takich „doradców” rzuca pełne oburzenia „ależ pana orżnęli!”?

Po krótkiej, acz teatralnej pauzie „doradca” ten dodaje „te 20.000 zł, jakie pan wpłacił na polisę trzeba było zanieść do pierwszego lepszego banku i miałby pan już prawie dwa razy tyle! Ale możemy to jeszcze naprawić. NASZA FIRMA SPECJALIZUJE SIĘ W POPRAWIANIU STARYCH, NIENOWOCZESNYCH PRODUKTÓW FINANSOWYCH, JAKIE WŁAŚNIE PAN MA.
Zobacz tak�e
« powrďż˝t do dziaďż˝u: Porady eksperta
« zapisz siďż˝ na Newsletter
Wpisz szukane słowo
Losowy termin:
Weksel trasowany - weksel, w którym wystawca zobowiązuje ... więcej»
Nasze serwisy:
www.ubezpieczeniaonline.pl Ubezpieczenia przez Internet. Kup online ubezpieczenie samochodu, na życie, zdrowotne, nieruchomości, na wakacje, na narty, NNW, dla przedsiębiorców, inwestycyjne, ochrona prawna.
www.ubezpieczeniazyciowe.pl Wszystko o ubezpieczeniach na życie. Zamów ubezpieczenie na życie, Korzyści z ubezpieczenia na życie, Ceny ubezpieczeń na życie, Czym jest ubezpieczenie na życie? Oblicz składką ubezpieczenia na życie.
www.rankingubezpieczennazycie.pl Ranking Ubezpieczeń Ochronnych - zabezpiecz Twoje życie i zdrowie. Ranking Ubezpieczeń Oszczędnościowych - oszczędzaj na emeryturę. Na co zwrócić uwagę wybierając polisę na życie?
www.ubezpieczeniemieszkania.pl Zamów ubezpieczenie nieruchomości u 5 agentów lub kup ubezpieczenie mieszkania online. Wypełnij formularz, oblicz składkę i kup polisę. Polisa na e-maila!
www.ubezpieczenienanarty.pl Ubezpieczenia na narty i snowboard. Poradniki narciarskie. Oblicz składkę ubezpieczenia na narty i snowboard. Kup ubezpieczenie narciarskie online.
www.ubezpieczenienarciarskie.pl Porównaj ubezpieczenia narciarskie online i dopasuj najlepszy wariant ubezpieczenia dla siebie. Ubezpieczenia na narty daję Ci komfort spokojnych i bezpiecznych wojaży po stokach narciarskich.
www.ubezpieczenieturystyczne.com.pl Porównaj ubezpieczenia podróży online, dopasuj najlepszy wariant ubezpieczenia dla siebie i kup polisę turystyczną online. Ubezpieczenia na wakacje - podróżne, ubezpieczenie na wyjazd.
www.polisaturystyczna.pl Porównaj ubezpieczenia turystyczne online, wybierz najlepszy wariant ubezpieczenia dla siebie i kup polisę turystyczną online. Ubezpieczenia na wakacje - dla Ciebie i Twojej rodziny.
finanse.rankomat.pl Porównaj produkty bankowe i sprawdź ranking kredytów gotówkowych oraz ranking kredytów hipotecznych. Najlepsze produkty bankowe w internecie.