X
Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszego serwisu. Jeśli nie chcesz, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku,
zmień ustawienia swojej przeglądarki. Więcej na temat naszej polityki prywatności znajdziesz tutaj.
Poleć znajomemu| Forum
drukuj skomentuj artykuďż˝ forum poleďż˝ artykuďż˝ znajomemu A A A

Ubezpieczenie dla seniorów – Generali Życie TU S.A.

2007-01-12 14:02 piątek
Nasze życie, jak i nasze potrzeby zmieniają się z upływem lat. Im jesteśmy starsi, tym nasze potrzeby finansowe ulegają zmianie. Gdy jesteśmy młodzi i dbają o nas rodzice, wówczas potrzebujemy tylko trochę na swoje zachcianki. Później, zakładając rodzinę, ilość obowiązków jak i potrzeb wzrasta, urządzamy mieszkanie, dbamy o samochód, wychowujemy dzieci i pilnujemy, aby w miarę naszych możliwości niczego im nie brakowało. W końcu jednak, dzieci dorastają, usamodzielniają się i nasze potrzeby znów ulegają zmianie. Powoli zaczynamy myśleć o zwolnieniu tempa, odpoczynku, może nawet o przejściu na emeryturę. I tak oto pojawia się pytanie, czy w tym wieku opłaca się nabyć ubezpieczenie na życie?

Oto analiza ubezpieczeń na życie specjalnie dla klientów dojrzałych. Dzisiaj oferta towarzystwa ubezpieczeniowego Generali Życie S.A.


Generali Życie S.A. – Lew Senior

Jest to produkt przede wszystkim dla osób, które chcą zabezpieczyć rodzinę lub innych bliskich na wypadek swojej śmierci. Dzięki temu, że umowa zawierana jest na czas nieokreślony, produkt gwarantuje ochronę ubezpieczeniową do końca życia – obowiązuje ona przez 24 godziny na dobę na całym świecie.

Składa się z części ochronnej i części inwestycyjnej. Część ochronna to pieniądze, które zostaną wypłacone Twoim bliskim w razie Twojej śmierci. Ochroną objęty jesteś na całym świecie, już od następnego dnia od momentu podpisania wniosku. Część inwestycyjna to bonus tworzony z inwestowania składki, powiększający świadczenie ochronne o wpłaty doraźne, które tworzą tzw. premię oszczędnościową. Może być ona wypłacona na koniec okresu ubezpieczenia lub na Twój pisemny wniosek w trakcie trwania umowy. Zgromadzone pieniądze możesz wykorzystać na potrzeby takie, jak np. na pokrycie kosztów leczenia.

 


Informacje dodatkowe:

Uposażeni uzyskają kapitał na opłacenie podatku od spadku za nieruchomości, procesu spadkowego, kosztów pogrzebu itp. Wypłata świadczenia ma charakter spadku, jednak jest wolna od podatku spadkowego i dochodowego. Część inwestycyjna jest zwolniona z tzw. "podatku Belki" tj. podatku od dochodów z inwestycji.

Sam decydujesz, kto w przyszłości otrzyma zgromadzone przez Ciebie pieniądze. Na uposażonych możesz wyznaczyć dowolnie wybraną przez Ciebie osobę bądź instytucję.


Twoimi uposażonymi mogą zostać m.in.:
•    Dzieci (własne lub adoptowane, wnuki, siostrzeńcy itp.)
•    Przyjaciele
•    Partnerzy życiowi
•    Organizacje, stowarzyszenia, fundacje
•    Różne inne osoby, które są Ci bliskie

Jeśli w trakcie trwania umowy zmienisz zdanie, na temat tego, kto powinien odziedziczyć Twoje oszczędności, możesz wprowadzić zmiany do polisy, nie ponosząc przy tym żadnych dodatkowych opłat.

 

Alicja Szakiel

 


 
Zobacz tak�e
« powrďż˝t do dziaďż˝u: Przegląd ubezpieczeń
« zapisz siďż˝ na Newsletter
Wpisz szukane słowo
Losowy termin:
Klauzule ubezpieczeniowe - zastrzeżenia w polisie ubezpieczeniowej, które ... więcej»
Nasze serwisy:
www.ubezpieczeniaonline.pl Ubezpieczenia przez Internet. Kup online ubezpieczenie samochodu, na życie, zdrowotne, nieruchomości, na wakacje, na narty, NNW, dla przedsiębiorców, inwestycyjne, ochrona prawna.
www.ubezpieczeniazyciowe.pl Wszystko o ubezpieczeniach na życie. Zamów ubezpieczenie na życie, Korzyści z ubezpieczenia na życie, Ceny ubezpieczeń na życie, Czym jest ubezpieczenie na życie? Oblicz składką ubezpieczenia na życie.
www.rankingubezpieczennazycie.pl Ranking Ubezpieczeń Ochronnych - zabezpiecz Twoje życie i zdrowie. Ranking Ubezpieczeń Oszczędnościowych - oszczędzaj na emeryturę. Na co zwrócić uwagę wybierając polisę na życie?
www.ubezpieczeniemieszkania.pl Zamów ubezpieczenie nieruchomości u 5 agentów lub kup ubezpieczenie mieszkania online. Wypełnij formularz, oblicz składkę i kup polisę. Polisa na e-maila!
www.ubezpieczenienanarty.pl Ubezpieczenia na narty i snowboard. Poradniki narciarskie. Oblicz składkę ubezpieczenia na narty i snowboard. Kup ubezpieczenie narciarskie online.
www.ubezpieczenienarciarskie.pl Porównaj ubezpieczenia narciarskie online i dopasuj najlepszy wariant ubezpieczenia dla siebie. Ubezpieczenia na narty daję Ci komfort spokojnych i bezpiecznych wojaży po stokach narciarskich.
www.ubezpieczenieturystyczne.com.pl Porównaj ubezpieczenia podróży online, dopasuj najlepszy wariant ubezpieczenia dla siebie i kup polisę turystyczną online. Ubezpieczenia na wakacje - podróżne, ubezpieczenie na wyjazd.
www.polisaturystyczna.pl Porównaj ubezpieczenia turystyczne online, wybierz najlepszy wariant ubezpieczenia dla siebie i kup polisę turystyczną online. Ubezpieczenia na wakacje - dla Ciebie i Twojej rodziny.
finanse.rankomat.pl Porównaj produkty bankowe i sprawdź ranking kredytów gotówkowych oraz ranking kredytów hipotecznych. Najlepsze produkty bankowe w internecie.