X
Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszego serwisu. Jeśli nie chcesz, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku,
zmień ustawienia swojej przeglądarki. Więcej na temat naszej polityki prywatności znajdziesz tutaj.
Poleć znajomemu| Forum
drukuj forum poleďż˝ artykuďż˝ znajomemu A A A

Ubezpieczenie pod kredyt hipoteczny nie tylko w banku

2017-09-20 08:58 środa
Wojciech Mądrowski
Warto analizować i porównywać koszt ubezpieczenia, bo może okazać się, że za pieniądze zaoszczędzone na tańszej polisie będziemy mogli np. wyposażyć kuchnię. Nie musimy decydować się na polisę proponowaną przez bank, w którym bierzemy kredyt hipoteczny. Oferta niezależnych towarzystw ubezpieczeniowych może okazać się korzystniejsza.
 
Osoby ubiegające się o kredyt hipoteczny dobrze znają ten moment: wydawało się, że wszystkie koszty są już policzone i dopięte, a tu doradca bankowy mówi o konieczności zakupu polisy na życie. Chodzi o zabezpieczenie spłaty zadłużenia – w razie utraty zdrowia, zdolności do pracy czy nawet śmierci kredytobiorcy, jego rodzina będzie mogła dalej spłacać kredyt hipoteczny z pieniędzy uzyskanych od ubezpieczyciela.

Zakup mieszkania to dla każdego duże koszty, dlatego chciałoby się obniżyć wysokość składek na dodatkowe ubezpieczenie. A jednak mało osób wie, że nie ma obowiązku korzystania z ubezpieczenia proponowanego przez bank. Można przynieść do banku ubezpieczenie na życie zawarte bezpośrednio z towarzystwem ubezpieczeniowym, wybranym według własnych preferencji, np. z najniższą składką.

Taką możliwość otrzymali klienci banków w wydanej w 2015 roku przez KNF Rekomendacji U.
 

Jak porównywać ubezpieczenia na życie pod kredyt hipoteczny?

Przede wszystkim porównując ubezpieczenia należy zapytać doradcę lub agenta o zakres ubezpieczenia (podstawowe gwarancje wymagane przez banki to śmierć, inwalidztwo + czasowa niezdolność do pracy) i o wyłączenia (sytuacje, kiedy towarzystwo ubezpieczeniowe nie ponosi odpowiedzialności). Mając te dane, można porównywać cenę.
Ważna jest również szybkość uzyskania ubezpieczenia poza bankiem. Klienci biorący kredyt hipoteczny mają zazwyczaj niewiele czasu na dostarczenie polisy.

Koszty ubezpieczenia pod kredyt można we własnym zakresie porównać przez Internet.
 

Dlaczego warto zainteresować się polisą ProDomus?

ProDomus to ubezpieczenie pod kredyt hipoteczny oferowane przez towarzystwo ubezpieczeniowe Prévoir. Składka miesięczna ProDomus należy do najniższych na rynku w ubezpieczeniach indywidualnych i jest szczególnie atrakcyjna dla osób do 45 roku życia. Polisa wystawiana jest praktycznie od ręki, u agenta. Jest to praktyką w ubezpieczeniach majątkowych (dom, auto), ale rzadkością w ubezpieczeniach na życie.

Ważną cechą tego produktu jest to, że w kolejnych latach suma ubezpieczenia może być stała lub malejąca, dostosowana do kwoty zadłużenia. Ubezpieczenie ProDomus nie musi być zawarte wraz z umową kredytową, dzięki temu chętnie korzystają z niego również osoby, które spłaciły już część kredytu hipotecznego.

W Prévoir klienci mają ułatwiony dostęp do oferty ubezpieczeniowej i w prosty sposób przez Internet mogą sprawdzić wysokość składki, wypełniając formularz on-line, co zajmuje nie więcej niż 1 minutę. To kluczowa informacja, która pozwala na porównanie oferty ubezpieczenia do kredytu hipotecznego złożonej przez bank. Jeśli klient zdecyduje się na złożenie wniosku on-line, to powinien mieć przygotowaną umowę kredytową z bankiem, ponieważ potrzebny będzie harmonogram spłat rat.


Wojciech Mądrowski, menadżer ds. rozwoju Sieci Partnerskiej z Prévoir
Zobacz tak�e
« powrďż˝t do dziaďż˝u: Porady eksperta
« zapisz siďż˝ na Newsletter
Wpisz szukane słowo
Losowy termin:
Ubezpieczony - osoba fizyczna wymieniona imiennie w ... więcej»
Nasze serwisy:
www.ubezpieczeniaonline.pl Ubezpieczenia przez Internet. Kup online ubezpieczenie samochodu, na życie, zdrowotne, nieruchomości, na wakacje, na narty, NNW, dla przedsiębiorców, inwestycyjne, ochrona prawna.
www.ubezpieczeniazyciowe.pl Wszystko o ubezpieczeniach na życie. Zamów ubezpieczenie na życie, Korzyści z ubezpieczenia na życie, Ceny ubezpieczeń na życie, Czym jest ubezpieczenie na życie? Oblicz składką ubezpieczenia na życie.
www.rankingubezpieczennazycie.pl Ranking Ubezpieczeń Ochronnych - zabezpiecz Twoje życie i zdrowie. Ranking Ubezpieczeń Oszczędnościowych - oszczędzaj na emeryturę. Na co zwrócić uwagę wybierając polisę na życie?
www.ubezpieczeniemieszkania.pl Zamów ubezpieczenie nieruchomości u 5 agentów lub kup ubezpieczenie mieszkania online. Wypełnij formularz, oblicz składkę i kup polisę. Polisa na e-maila!
www.ubezpieczenienanarty.pl Ubezpieczenia na narty i snowboard. Poradniki narciarskie. Oblicz składkę ubezpieczenia na narty i snowboard. Kup ubezpieczenie narciarskie online.
www.ubezpieczenienarciarskie.pl Porównaj ubezpieczenia narciarskie online i dopasuj najlepszy wariant ubezpieczenia dla siebie. Ubezpieczenia na narty daję Ci komfort spokojnych i bezpiecznych wojaży po stokach narciarskich.
www.ubezpieczenieturystyczne.com.pl Porównaj ubezpieczenia podróży online, dopasuj najlepszy wariant ubezpieczenia dla siebie i kup polisę turystyczną online. Ubezpieczenia na wakacje - podróżne, ubezpieczenie na wyjazd.
www.polisaturystyczna.pl Porównaj ubezpieczenia turystyczne online, wybierz najlepszy wariant ubezpieczenia dla siebie i kup polisę turystyczną online. Ubezpieczenia na wakacje - dla Ciebie i Twojej rodziny.
finanse.rankomat.pl Porównaj produkty bankowe i sprawdź ranking kredytów gotówkowych oraz ranking kredytów hipotecznych. Najlepsze produkty bankowe w internecie.