X
Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszego serwisu. Jeśli nie chcesz, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku,
zmień ustawienia swojej przeglądarki. Więcej na temat naszej polityki prywatności znajdziesz tutaj.
Poleć znajomemu| Forum
drukuj skomentuj artykuďż˝ forum poleďż˝ artykuďż˝ znajomemu A A A

Ubezpieczenie terminowe – Generali Życie Towarzystwo Ubezpieczeń S.A.

2007-05-21 13:17 poniedziałek
O ubezpieczeniu na życie o charakterze terminowym już nie raz mogli Państwo przeczytać na naszym portalu. Wiadomo już, że „terminówka” to ubezpieczenie ochronne, posiadające dwie główne zalety: po pierwsze są stosunkowo niedrogie, a po drugie wyjątkowo proste. Wypłaty z tych polis są dokonywane najczęściej w dwóch przypadkach: śmierci lub w razie wypadku skutkującego trwałym inwalidztwem. Jeżeli nie zajdą żadne z powyższych okoliczności, polisy wygasają bez wypłat. Ubezpieczenia terminowe są polisami ochronnymi, nie można zbierać w nich oszczędności emerytalnych lub przeznaczonych "na czarną godzinę".

Czym charakteryzują się produkty o charakterze terminowym poszczególnych towarzystw ubezpieczeniowych? Znając ubezpieczenia terminowe na życie w teorii zapoznajmy się teraz z praktyką.


Indywidualne terminowe ubezpieczenie na życie - LEW OPIEKUN

Indywidualne terminowe ubezpieczenie na życie jest ubezpieczeniem ochronnym, tzn. zapewnia odszkodowanie bliskim Ubezpieczonego w przypadku jego śmierci w czasie trwania ochrony ubezpieczeniowej. Umowa wygasa po upływie określonego w polisie czasu trwania ubezpieczenia. Działanie indywidualnego terminowego ubezpieczenia na życie można porównać do działania polisy auto-casco: jeżeli w trakcie obowiązywania umowy nastąpi zdarzenie objęte ochroną ubezpieczeniową (np. w przypadku polisy auto-aasco uszkodzenie pojazdu), to z polisy zostaną wypłacone świadczenia. Jeżeli nic się nie wydarzy, to Ubezpieczony nie otrzymuje żadnych świadczeń.

 

Cechy

 

 

Warianty

Generali

 

 

Charakter ubezpieczenia

 

 

Ochronne

 

 

Tak

 

 

Oszczędnościowe

 

 

Nie

 

 

Mieszane

 

 

Nie

 

 

Przedmiot ubezpieczenia

 

 

Życie

 

 

Tak

 

 

Zdrowie

 

 

Nie

 

 

Dożycie

 

 

Nie

 

 

Zakres ubezpieczenia

 

 

Zgon

 

 

Tak

 

 

Trwała utrata zdrowia wskutek NW

 

 

Nie

 

 

Ograniczenia wiekowe

 

 

Minimum 18 lat

 

 

Nie

 

 

Minimum 50 lat

 

 

Tak

 

 

Max 60 lat

 

 

Tak

 

 

Okres ubezpieczenia*

 

 

Min 5 lat

 

 

Tak

 

 

Max 25 lat

 

 

Tak

 

 

Max do 65 roku życia

 

 

Nie

 

 

Suma ubezpieczenia**

 

 

Min 10 000

 

 

Tak

 

 

Min 20 000

 

 

Nie

 

 

Max 50 000

 

 

Nie

 

 

Bez górnej granicy

 

 

Nie

 

 

Częstość płacenia składki

 

 

Miesięcznie

 

 

Tak

 

 

Kwartalnie

 

 

Tak

 

 

Półrocznie

 

 

Tak

 

 

Rocznie

 

 

Tak

 

 

Jednorazowo

 

 

Tak

 

 

Wykup ubezpieczenia

 

 

Możliwy

 

 

Nie

 

 

Niemożliwy

 

 

Tak

 

 

Okres wykupu

 

 

Po 2 latach

 

 

Nie

 

 

Po 3 latach

 

 

Nie

 

 

Gdy składka jednorazowa – od razu

 

 

Nie

 

 

W dowolnym czasie

 

 

Nie

 

 

 

* Umowa może być zawarta na czas określony nie krótszy niż 3 lata ze składką jednorazową, 5 lat dla umów ze składką regularną.

** Ubezpieczający wybiera wariant umowy ze stałą sumą ubezpieczenia lub z malejącą sumą ubezpieczenia.


Informacje dodatkowe:

  • Ubezpieczający ma prawo do udziału w zyskach, jeżeli umowa ubezpieczenia została zawarta na minimum 20 lat lub okres opłacania składek jest krótszy niż połowa okresu ubezpieczenia.
  • Umowę zawiera się na podstawie kompletnie wypełnionego pisemnego wniosku. Integralną częścią wniosku są pytania dotyczące stanu zdrowia Ubezpieczonego.
  • Minimalny okres ubezpieczenia wynosi 5 lat, a maksymalny trwa do ukończenia przez Ubezpieczonego 70 lat, przy umowie dodatkowej ubezpieczenie może trwać do 60 roku życia.
  • Wyłączenia od odpowiedzialności: czynny udział w rozruchach społecznych, samobójstwo w okresie pierwszych dwóch lat od zawarcia umowy, wojna, zdarzenia wojenne lub stan wojenny, szkody związane z popełnieniem przestępstwa lub usiłowaniem popełnienia przestępstw.

Umowy dodatkowe:

  • Śmierć w wyniku nieszczęśliwego wypadku,
  • Trwałe inwalidztwo spowodowane nieszczęśliwym wypadkiem,
  • Przyjęcie opłacania składek w przypadku niezdolności do wykonywania pracy

 

 Alicja Szakiel

Zobacz tak�e
« powrďż˝t do dziaďż˝u: Przegląd ubezpieczeń
« zapisz siďż˝ na Newsletter
Wpisz szukane słowo
Losowy termin:
Pobyt w szpitalu - odnotowany w dokumentacji medycznej, konieczny ... więcej»
Nasze serwisy:
www.ubezpieczeniaonline.pl Ubezpieczenia przez Internet. Kup online ubezpieczenie samochodu, na życie, zdrowotne, nieruchomości, na wakacje, na narty, NNW, dla przedsiębiorców, inwestycyjne, ochrona prawna.
www.ubezpieczeniazyciowe.pl Wszystko o ubezpieczeniach na życie. Zamów ubezpieczenie na życie, Korzyści z ubezpieczenia na życie, Ceny ubezpieczeń na życie, Czym jest ubezpieczenie na życie? Oblicz składką ubezpieczenia na życie.
www.rankingubezpieczennazycie.pl Ranking Ubezpieczeń Ochronnych - zabezpiecz Twoje życie i zdrowie. Ranking Ubezpieczeń Oszczędnościowych - oszczędzaj na emeryturę. Na co zwrócić uwagę wybierając polisę na życie?
www.ubezpieczeniemieszkania.pl Zamów ubezpieczenie nieruchomości u 5 agentów lub kup ubezpieczenie mieszkania online. Wypełnij formularz, oblicz składkę i kup polisę. Polisa na e-maila!
www.ubezpieczenienanarty.pl Ubezpieczenia na narty i snowboard. Poradniki narciarskie. Oblicz składkę ubezpieczenia na narty i snowboard. Kup ubezpieczenie narciarskie online.
www.ubezpieczenienarciarskie.pl Porównaj ubezpieczenia narciarskie online i dopasuj najlepszy wariant ubezpieczenia dla siebie. Ubezpieczenia na narty daję Ci komfort spokojnych i bezpiecznych wojaży po stokach narciarskich.
www.ubezpieczenieturystyczne.com.pl Porównaj ubezpieczenia podróży online, dopasuj najlepszy wariant ubezpieczenia dla siebie i kup polisę turystyczną online. Ubezpieczenia na wakacje - podróżne, ubezpieczenie na wyjazd.
www.polisaturystyczna.pl Porównaj ubezpieczenia turystyczne online, wybierz najlepszy wariant ubezpieczenia dla siebie i kup polisę turystyczną online. Ubezpieczenia na wakacje - dla Ciebie i Twojej rodziny.
finanse.rankomat.pl Porównaj produkty bankowe i sprawdź ranking kredytów gotówkowych oraz ranking kredytów hipotecznych. Najlepsze produkty bankowe w internecie.