X
Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszego serwisu. Jeśli nie chcesz, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku,
zmień ustawienia swojej przeglądarki. Więcej na temat naszej polityki prywatności znajdziesz tutaj.
Poleć znajomemu| Forum
drukuj skomentuj artykuďż˝ forum poleďż˝ artykuďż˝ znajomemu A A A

UNIQA i Raiffeisen Bank proponują strukturę surowcową „Dary Ziemi”

2011-03-04 08:19 piątek
Oferta inwestycyjna Raiffeisen Bank Polska poszerzyła się o nowy strukturyzowany produkt ubezpieczeniowy UNIQA, oparty na koszyku czterech surowców rolnych: pszenicy, cukrze, soi oraz kukurydzy. Jest on przeznaczony dla klientów, którzy poszukują wyższego zwrotu niż na tradycyjnej lokacie i nie boją się zaryzykować niewielkiej części wpłaconego kapitału.

Do 18 marca w oddziałach Raiffeisen Bank Polska można składać zapisy na strukturyzowany produkt inwestycyjny „Dary Ziemi”, charakteryzujący się krótkim horyzontem inwestycyjnym i atrakcyjną formułą naliczania zysku. Kupony są naliczane kwartalnie i wypłacane na zakończenie inwestycji.

Produkt jest oferowanych w dwóch wariantach z 95% albo 98% gwarancją kapitału w dacie zakończenia ochrony. Zyski z inwestycji zależą od cen surowców. Klient ma możliwość uzyskania premii w maksymalnej wysokości 4 kwartalnych kuponów, jeśli w terminie kwartalnych obserwacji wartość wszystkich 4 surowców będzie co najmniej równa ich wartości początkowej. Klient może zarobić maksymalnie 12,8-17,2% lub 23,4-31,8% rocznie w zależności od wybranego poziomu ochrony kapitału. Wysokość kwartalnego kuponu, na podstawie którego będzie wyliczany zysk, uzależniona jest również od wybranego wariantu w zakresie ochrony kapitału. W przypadku ochrony na poziomie 95% kwartalny kupon będzie wartością z przedziału 7,1-9,2%, a w drugim przypadku przedział wartości kuponu wynosi 3,7-4,8%. Ostateczna wartość kuponu zostanie określona po zakończeniu subskrypcji, przed rozpoczęciem ochrony ubezpieczeniowej.

Dodatkowo ubezpieczenie jest wyposażone w mechanizm „ostatniej szansy”, który daje klientowi możliwość otrzymania wszystkich, nawet tych nienależnych dotychczas kuponów, jeśli w dacie zakończenia ochrony cena wszystkich 4 surowców będzie co najmniej równa ich wartości początkowej.

- Produkt jest odpowiedzią na zauważalne wśród naszych klientów coraz większe zainteresowanie inwestycjami w surowce. Zaproponowana forma pozwala zainwestować na krótki okres, stosunkowo bezpiecznie, oferując jednocześnie duży potencjał zysku - powiedziała Agnieszka Rudnicka, odpowiedzialna za produkty strukturyzowane w Raiffeisen Bank Polska.

Produkt został przygotowany we współpracy z UNIQA Towarzystwo Ubezpieczeń na Życie w formie grupowego ubezpieczenia na życie i dożycie, co powoduje, że inwestor unika konieczności opłacenia 19% podatku od zysków kapitałowych. - Inwestycja została przygotowana specjalnie z myślą o klientach Raiffeisen Bank Polska jako ciekawa propozycja dla osób poszukujących atrakcyjnej formy dywersyfikacji portfela – dodaje Marek Piętka, dyrektor Departamentu Sprzedaży – Instytucje Finansowe Grupy Ubezpieczeniowej UNIQA.

„Dary Ziemi” zapewniają ochronę kapitału na poziomie 95% lub 98% kwoty ubezpieczenia, w dacie zakończenia ochrony. Nie są pobierane żadne opłaty za zarządzanie ani za nabycie produktu. Minimalna kwota inwestycji to 10 tys. zł.

Informacja prasowa Uniqi z dnia 01.03.2011 r
Zobacz tak�e
« powrďż˝t do dziaďż˝u: Przegląd ubezpieczeń
« zapisz siďż˝ na Newsletter
Wpisz szukane słowo
Losowy termin:
Fundusz obligacji - Fundusze inwestycyjne inwestujące w papiery ... więcej»
Nasze serwisy:
www.ubezpieczeniaonline.pl Ubezpieczenia przez Internet. Kup online ubezpieczenie samochodu, na życie, zdrowotne, nieruchomości, na wakacje, na narty, NNW, dla przedsiębiorców, inwestycyjne, ochrona prawna.
www.ubezpieczeniazyciowe.pl Wszystko o ubezpieczeniach na życie. Zamów ubezpieczenie na życie, Korzyści z ubezpieczenia na życie, Ceny ubezpieczeń na życie, Czym jest ubezpieczenie na życie? Oblicz składką ubezpieczenia na życie.
www.rankingubezpieczennazycie.pl Ranking Ubezpieczeń Ochronnych - zabezpiecz Twoje życie i zdrowie. Ranking Ubezpieczeń Oszczędnościowych - oszczędzaj na emeryturę. Na co zwrócić uwagę wybierając polisę na życie?
www.ubezpieczeniemieszkania.pl Zamów ubezpieczenie nieruchomości u 5 agentów lub kup ubezpieczenie mieszkania online. Wypełnij formularz, oblicz składkę i kup polisę. Polisa na e-maila!
www.ubezpieczenienanarty.pl Ubezpieczenia na narty i snowboard. Poradniki narciarskie. Oblicz składkę ubezpieczenia na narty i snowboard. Kup ubezpieczenie narciarskie online.
www.ubezpieczenienarciarskie.pl Porównaj ubezpieczenia narciarskie online i dopasuj najlepszy wariant ubezpieczenia dla siebie. Ubezpieczenia na narty daję Ci komfort spokojnych i bezpiecznych wojaży po stokach narciarskich.
www.ubezpieczenieturystyczne.com.pl Porównaj ubezpieczenia podróży online, dopasuj najlepszy wariant ubezpieczenia dla siebie i kup polisę turystyczną online. Ubezpieczenia na wakacje - podróżne, ubezpieczenie na wyjazd.
www.polisaturystyczna.pl Porównaj ubezpieczenia turystyczne online, wybierz najlepszy wariant ubezpieczenia dla siebie i kup polisę turystyczną online. Ubezpieczenia na wakacje - dla Ciebie i Twojej rodziny.
finanse.rankomat.pl Porównaj produkty bankowe i sprawdź ranking kredytów gotówkowych oraz ranking kredytów hipotecznych. Najlepsze produkty bankowe w internecie.