X
Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszego serwisu. Jeśli nie chcesz, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku,
zmień ustawienia swojej przeglądarki. Więcej na temat naszej polityki prywatności znajdziesz tutaj.
Poleć znajomemu| Forum
drukuj skomentuj artykuďż˝ forum poleďż˝ artykuďż˝ znajomemu A A A

Wybierz najlepsze ubezpieczenie indywidualne PZU Życie

2008-07-04 09:56 piątek

Poniżej znajduje się zestawienie produktów ubezpieczeniowych na życie, dostępnych dla klientów indywidualnych. PZU Życie oferuje trzy takie produkty: Twoje Marzenia, Spokój Najbliższych i Pewnym Krokiem. Produkty te odpowiadają różnym potrzebom ubezpieczenia (na całe życie, na życie i dożycie, terminowe na życie).
W tabeli nr 1 zostały przedstawione wybrane, podstawowe cechy wspomnianych produktów ubezpieczeniowych, natomiast w tabeli nr 2 przykładowe wielkości składek (na podstawie kalkulatora składek PZU Życie).

ubezpieczenie na życie


Twoje Marzenia

Ubezpieczenie łączy w sobie ochronę ubezpieczeniową z oszczędzaniem. Kwota, którą ubezpieczony otrzyma na koniec okresu ubezpieczenia może powiększyć przyszłą emeryturę. Ubezpieczenie pełni również funkcję ochronną i gwarantuje bezpieczeństwo finansowe rodziny ubezpieczonego w razie jego śmierci.

Spokój Najbliższych

Ubezpieczenie, dzięki któremu zapewnisz bezpieczeństwo finansowe rodzinie i najbliższym. To również jedna z niewielu ofert na rynku, która gwarantuje, że ubezpieczenie będzie działać dożywotnio (ubezpieczenie na czas nieokreślony), a zatem nie zakończy się wraz z ukończeniem przez Ciebie określonego wieku.

Pewnym Krokiem

Ubezpieczenie, które zapewni bezpieczeństwo finansowe Twoim najbliższym w sytuacji, gdyby Ciebie zabrakło. Jeśli masz zobowiązania finansowe, Twój dochód jest głównym źródłem utrzymania rodziny, jeśli ważny dla Ciebie jest jej los, w sytuacji, gdyby Ciebie zabrakło – Pewnym Krokiem jest propozycją dla Ciebie.

 

Tabela 1.
 
 
Cechy/Nazwa produktu Twoje Marzenia Spokój Najbliższych Pewnym Krokiem
Rodzaj ubezpieczenia Na życie i dożycie Na całe życie Terminowe
Początek ochrony ubezpieczenia Tymczasowa ochrona ubezpieczeniowa na wypadek śmierci z powodu nieszczęśliwego wypadku rozpoczyna się następnego dnia po złożeniu wniosku o zawarcie umowy ubezpieczeniowej i wpłaceniu pierwszej składki. Tymczasowa ochrona ubezpieczeniowa na wypadek śmierci z powodu nieszczęśliwego wypadku rozpoczyna się następnego dnia po złożeniu wniosku o zawarcie umowy ubezpieczeniowej i wpłaceniu pierwszej składki. Tymczasowa ochrona ubezpieczeniowa na wypadek śmierci z powodu nieszczęśliwego wypadku rozpoczyna się następnego dnia po złożeniu wniosku o zawarcie umowy ubezpieczenia i wpłaceniu pierwszej składki. Początkiem pełnej odpowiedzialności z tytułu umowy jest data wskazana w polisie.
Przedmiot ubezpieczenia Życie ubezpieczonego Życie ubezpieczonego Życie ubezpieczonego
Zakres ubezpieczenia Śmierć i dożycie ubezpieczonego do końca okresu ubezpieczenia Śmierć ubezpieczonego Śmierć ubezpieczonego
Ograniczenia wiekowe 13-65 lat 13-65 lat 18-65 lat
Czas trwania ubezpieczenia Minimalny czas trwania umowy wynosi 5 lat, maksymalny czas ubezpieczenia nie może być dłuższy niż 30 lat. Umowa zawierana jest na czas nieokreślony Minimalny czas trwania umowy wynosi 5 lat, maksymalny czas ubezpieczenia nie może być dłuższy niż 30 lat. 
Wykup ubezpieczenia Możliwy, w przypadku opłacania składki regularnej po 2 latach, w przypadku składki jednorazowej wykup możliwy od razu. Możliwy, w przypadku opłacania składki regularnej po 2 latach, w przypadku składki jednorazowej wykup możliwy od razu. Brak możliwości wykupu
Umowy dodatkowe Na wypadek śmierci wskutek nieszczęśliwego wypadku, na wypadek trwałego inwalidztwa spowodowanego nieszczęśliwym wypadkiem, w formie przejęcia obowiązku opłacania składek na wypadek niezdolności do pracy (dla składki regularnej). Na wypadek śmierci wskutek nieszczęśliwego wypadku, na wypadek trwałego inwalidztwa spowodowanego nieszczęśliwym wypadkiem, w formie przejęcia obowiązku opłacania składek na wypadek niezdolności do pracy (dla składki regularnej).  Na wypadek śmierci wskutek nieszczęśliwego wypadku, na wypadek trwałego inwalidztwa spowodowanego nieszczęśliwym wypadkiem, w formie przejęcia obowiązku opłacania składek na wypadek niezdolności do pracy (dla składki regularnej).
Rozwiązanie umowy Umowę ubezpieczenia można wypowiedzieć w każdej chwili z zachowaniem miesięcznego okresu wypowiedzenia. Umowę ubezpieczenia można wypowiedzieć w każdej chwili z zachowaniem miesięcznego okresu wypowiedzenia. Umowę ubezpieczenia można wypowiedzieć w każdym czasie z zachowaniem trzymiesięcznego okresu wypowiedzenia. W przypadku wypowiedzenia umowy istnieje obowiązek opłacania składek do końca okresu wypowiedzenia.
Inne Jeżeli ubezpieczonym jest osoba, która w początku ubezpieczenia przekroczyła 65 rok życia, wówczas w ciągu 2 pierwszych lat świadczenie z tytułu śmierci ubezpieczonego jest płatne w następującej wysokości: 20% aktualnej sumy ubezpieczenia w pierwszym roku ubezpieczenia, 40% aktualnej sumy ubezpieczenia w drugim roku ubezpieczenia, 100% aktualnej sumy ubezpieczenia w dalszych latach oraz w pierwszym i drugim roku ubezpieczenia, jeżeli przyczyną śmierci był NW.
Minimalna wysokość składki miesięcznej wynosi 80 zł, kwartalnej – 240 zł, półrocznej – 480 zł, rocznej – 960 zł.
Składkę za ubezpieczenie opłaca się do określonego w umowie wieku, później płacenie składek przejmuje PZU Życie. Obowiązek opłacania składki ustaje: - po ukończeniu przez ubezpieczonego 65 lat, jeśli umowa została zwarta przed 45 rokiem życia, - po ukończeniu przez ubezpieczonego 70 lat, jeśli umowa została zawarta między 46 a 55 rokiem życia, - po ukończeniu przez ubezpieczonego 75 lat, jeśli umowa została zawarta między 56 a 60 rokiem życia, - po ukończeniu przez ubezpieczonego 80 lat, jeśli umowa została zawarta między 61 a 65 rokiem życia, - jeśli w momencie zawierania umowy ubezpieczony przekroczył 65 rok życia - obowiązek opłacania składek trwa przez 10 lat.
Minimalna wysokość składki miesięcznej wynosi 50 zł, kwartalnej – 150 zł, półrocznej – 300 zł, rocznej – 600 zł.
Minimalna wysokość składki miesięcznej wynosi 30 zł, kwartalnej – 70 zł, półrocznej – 120 zł, rocznej – 200 zł.


Tabela 2.
Zestawienie wysokości składek – przykłady.

 
Twoje Marzenie – składki płacone przez 30 lat Spokój Najbliższych – składki płacone do 65 roku życia Pewnym krokiem – składki płacone przez 30 lat
Kobieta, 30 lat, SU 75 000PLN, składka miesięczna
201,75 PLN 115 PLN Przy podanych parametrach ubezpieczenia obliczona składka to 23.65 PLN i jest ona mniejsza od składki minimalnej dla wybranej częstotliwości wynoszącej 30 PLN.
Kobieta, 40 lat, SU 50 000 PLN, składka miesięczna
146,50 PLN 125 PLN 31,40 PLN
Mężczyzna, 30 lat, SU 75 000 PLN, składka miesięczna
237 PLN 140 PLN 46,55 PLN
Mężczyzna, 40 lat, SU 50 000 PLN, składka miesięczna
158 PLN 152 PLN 64,70 PLN


 

Alicja Szakiel

Zobacz tak�e
« powrďż˝t do dziaďż˝u: Przegląd ubezpieczeń
« zapisz siďż˝ na Newsletter
Wpisz szukane słowo
Losowy termin:
Deklaracja przystąpienia - oświadczenie woli o przystąpieniu do ... więcej»
Nasze serwisy:
www.ubezpieczeniaonline.pl Ubezpieczenia przez Internet. Kup online ubezpieczenie samochodu, na życie, zdrowotne, nieruchomości, na wakacje, na narty, NNW, dla przedsiębiorców, inwestycyjne, ochrona prawna.
www.ubezpieczeniazyciowe.pl Wszystko o ubezpieczeniach na życie. Zamów ubezpieczenie na życie, Korzyści z ubezpieczenia na życie, Ceny ubezpieczeń na życie, Czym jest ubezpieczenie na życie? Oblicz składką ubezpieczenia na życie.
www.rankingubezpieczennazycie.pl Ranking Ubezpieczeń Ochronnych - zabezpiecz Twoje życie i zdrowie. Ranking Ubezpieczeń Oszczędnościowych - oszczędzaj na emeryturę. Na co zwrócić uwagę wybierając polisę na życie?
www.ubezpieczeniemieszkania.pl Zamów ubezpieczenie nieruchomości u 5 agentów lub kup ubezpieczenie mieszkania online. Wypełnij formularz, oblicz składkę i kup polisę. Polisa na e-maila!
www.ubezpieczenienanarty.pl Ubezpieczenia na narty i snowboard. Poradniki narciarskie. Oblicz składkę ubezpieczenia na narty i snowboard. Kup ubezpieczenie narciarskie online.
www.ubezpieczenienarciarskie.pl Porównaj ubezpieczenia narciarskie online i dopasuj najlepszy wariant ubezpieczenia dla siebie. Ubezpieczenia na narty daję Ci komfort spokojnych i bezpiecznych wojaży po stokach narciarskich.
www.ubezpieczenieturystyczne.com.pl Porównaj ubezpieczenia podróży online, dopasuj najlepszy wariant ubezpieczenia dla siebie i kup polisę turystyczną online. Ubezpieczenia na wakacje - podróżne, ubezpieczenie na wyjazd.
www.polisaturystyczna.pl Porównaj ubezpieczenia turystyczne online, wybierz najlepszy wariant ubezpieczenia dla siebie i kup polisę turystyczną online. Ubezpieczenia na wakacje - dla Ciebie i Twojej rodziny.
finanse.rankomat.pl Porównaj produkty bankowe i sprawdź ranking kredytów gotówkowych oraz ranking kredytów hipotecznych. Najlepsze produkty bankowe w internecie.