X
Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszego serwisu. Jeśli nie chcesz, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku,
zmień ustawienia swojej przeglądarki. Więcej na temat naszej polityki prywatności znajdziesz tutaj.
Poleć znajomemu| Forum
drukuj skomentuj artykuďż˝ forum poleďż˝ artykuďż˝ znajomemu A A A

Na narty z dobrym ubezpieczeniem

2013-01-07 15:14 poniedziałek
Ubezpieczenie narciarskie
Sezon wyjazdów na narty lub snowboard trwa w pełni. Przed nami dodatkowo ferie, które dla miłośników zimowych sportów są idealną okazją na zorganizowanie wypoczynku na nartach lub desce snowboardowej. Wybieramy najodpowiedniejsze miejsce na wyjazd, kompletujemy sprzęt narciarski i zaczynamy odliczać dni do wypoczynku.

Ale czy na pewno o wszystkim pamiętaliśmy? Czy oprócz zadbania o niezawodność i sprawność sprzętu pomyśleliśmy o swoim bezpieczeństwie na stoku? Czy nie zapomnieliśmy o ubezpieczeniu?

Nie zawsze bezpiecznie na stoku

Nawet będąc doświadczonym narciarzem nie możemy być pewni, że na stoku nie spotka nas niemiła niespodzianka w postaci kontuzji lub zniszczenia sprzętu. Oprócz nas na pewno będzie jeszcze bardzo wielu narciarzy, w tym kompletnych amatorów (i dopiero rozpoczynających naukę zimowego sportu), z mniejszymi umiejętnościami i refleksem, przy spotkaniu z którymi o wypadek nietrudno.

Niezależnie od tego, czy jeździmy dobrze, czy trochę gorzej, chwila nieuwagi wystarczy abyśmy to również my wyrządzili szkodę innym użytkownikom stoku. Do tego mamy jeszcze bagaż, nad którym, w razie jakichkolwiek nieoczekiwanych wypadków na stoku, możemy stracić kontrolę.

Oczywiście najlepiej jeśli wyjazd, pobyt i powrót będą jak najbardziej bezpieczne, bez nieprzyjemnych zdarzeń, ale czy nie lepiej przezornie pomyśleć o ubezpieczeniu?

A w jakim zakresie – o tym poniżej.

Podstawowe ubezpieczenie kosztów leczenia

Na stoku najbardziej narażeni jesteśmy na wypadki i kontuzje, które mogą rodzić konieczność skorzystania z pomocy lekarskiej. Jeśli szusujemy na terenie RP pomoc lekarską mamy zagwarantowaną w ramach publicznej opieki zdrowotnej.

Jeżeli jednak wyjeżdżamy poza granice kraju warto pomyśleć przede wszystkim o ubezpieczeniu kosztów leczenia. Pokryje ono wszelkie finansowe obciążenia związane z leczeniem po nieszczęśliwym wypadku lub w razie nagłego zachorowania – związane z pobytem w szpitalu, zabiegami i przeprowadzonymi badaniami, wizytami lekarskimi wraz z kosztami dojazdu do miejsca, w którym znajduje się ubezpieczony, zakup niezbędnych lekarstw i środków opatrunkowych, jak również leczenie stomatologiczne w przypadku nagłych stanów bólowych (i sprowadzających się wyłącznie do zaleczenia zęba, a nie pełnego leczenia).
« powrďż˝t do dziaďż˝u: Poradniki
« zapisz siďż˝ na Newsletter
Wpisz szukane słowo
Losowy termin:
Całkowite trwałe inwalidztwo - całkowita i trwała niezdolność do ... więcej»
Nasze serwisy:
www.ubezpieczeniaonline.pl Ubezpieczenia przez Internet. Kup online ubezpieczenie samochodu, na życie, zdrowotne, nieruchomości, na wakacje, na narty, NNW, dla przedsiębiorców, inwestycyjne, ochrona prawna.
www.ubezpieczeniazyciowe.pl Wszystko o ubezpieczeniach na życie. Zamów ubezpieczenie na życie, Korzyści z ubezpieczenia na życie, Ceny ubezpieczeń na życie, Czym jest ubezpieczenie na życie? Oblicz składką ubezpieczenia na życie.
www.rankingubezpieczennazycie.pl Ranking Ubezpieczeń Ochronnych - zabezpiecz Twoje życie i zdrowie. Ranking Ubezpieczeń Oszczędnościowych - oszczędzaj na emeryturę. Na co zwrócić uwagę wybierając polisę na życie?
www.ubezpieczeniemieszkania.pl Zamów ubezpieczenie nieruchomości u 5 agentów lub kup ubezpieczenie mieszkania online. Wypełnij formularz, oblicz składkę i kup polisę. Polisa na e-maila!
www.ubezpieczenienanarty.pl Ubezpieczenia na narty i snowboard. Poradniki narciarskie. Oblicz składkę ubezpieczenia na narty i snowboard. Kup ubezpieczenie narciarskie online.
www.ubezpieczenienarciarskie.pl Porównaj ubezpieczenia narciarskie online i dopasuj najlepszy wariant ubezpieczenia dla siebie. Ubezpieczenia na narty daję Ci komfort spokojnych i bezpiecznych wojaży po stokach narciarskich.
www.ubezpieczenieturystyczne.com.pl Porównaj ubezpieczenia podróży online, dopasuj najlepszy wariant ubezpieczenia dla siebie i kup polisę turystyczną online. Ubezpieczenia na wakacje - podróżne, ubezpieczenie na wyjazd.
www.polisaturystyczna.pl Porównaj ubezpieczenia turystyczne online, wybierz najlepszy wariant ubezpieczenia dla siebie i kup polisę turystyczną online. Ubezpieczenia na wakacje - dla Ciebie i Twojej rodziny.
finanse.rankomat.pl Porównaj produkty bankowe i sprawdź ranking kredytów gotówkowych oraz ranking kredytów hipotecznych. Najlepsze produkty bankowe w internecie.