X
Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszego serwisu. Jeśli nie chcesz, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku,
zmień ustawienia swojej przeglądarki. Więcej na temat naszej polityki prywatności znajdziesz tutaj.
Poleć znajomemu| Forum
drukuj skomentuj artykuďż˝ forum poleďż˝ artykuďż˝ znajomemu A A A

NNW a ubezpieczenie na życie

2010-10-21 09:04 czwartek
Często mylimy ubezpieczenia na życie z ubezpieczeniami następstw nieszczęśliwych wypadków (NNW). Chcemy mieć ochronę w razie złamania ręki, a pytamy agenta o ubezpieczenie na życie. Aby rozwiać wszelkie wątpliwości dotyczące NNW i polis na życie, w poniższym artykule przedstawiany najważniejsze różnice między nimi.

PORÓWNAJ OFERTY NNW!

Ubezpieczenie na życie

Otóż zasadniczym celem ubezpieczenia na życie jest zapewnienie poczucia bezpieczeństwa osobom bliskim (uposażonym), którym po naszej śmierci zostaną wypłacone pieniądze. Dodatkowo polisa na życie może pełnić funkcję oszczędnościową. Wyróżniamy:
  • ubezpieczenie ochronne: celem ubezpieczenia jest nasze życie; wypłata świadczenia następuje w przypadku śmierci ubezpieczonego w czasie obowiązywania polisy;
  • ubezpieczenie ochronno-inwestycyjne: pełni funkcję oszczędnościową, jednocześnie gwarantując, że bliska nam osoba nie zostanie bez zaplecza finansowego po naszej śmierci;
  • ubezpieczenie inwestycyjne: jego głównym celem jest gromadzenie środków pieniężnych, a funkcja ochronna jest zminimalizowana; wypłata pieniędzy może nastąpić w przypadku śmierci ubezpieczonego, na koniec trwania polisy lub przy rozwiązaniu umowy.

Umowy dodatkowe

Do każdej z wyżej wymienionych grup można dokupić tzw. umowy dodatkowe, które to właśnie sprawiają, że mylą nam się ubezpieczenia na życie z ubezpieczeniami NNW. Taką umową może być na przykład ubezpieczenie na wypadek śmierci w wyniku nieszczęśliwego wypadku. W takiej sytuacji następuje podwójna wypłata świadczenia uposażonemu. Innym przykładem może być ubezpieczenie następstw nieszczęśliwych wypadków albo ubezpieczenie na wypadek poważnych zachorowań.

Zobacz tak�e
« powrďż˝t do dziaďż˝u: Poradniki
« zapisz siďż˝ na Newsletter
  • 2017-07-11 19:42 wtorek ~Jachacy | [+] odpowiedz
    Co z ubezpieczeniem NNW dla dziecka? Czy warto wykupować indywidualne jeśli dziecko jest ubezpieczone w szkole? Szukam opinii?
Wpisz szukane słowo
Losowy termin:
Polisa - dokument wystawiony przez zakład ubezpieczeń, ... więcej»
Nasze serwisy:
www.ubezpieczeniaonline.pl Ubezpieczenia przez Internet. Kup online ubezpieczenie samochodu, na życie, zdrowotne, nieruchomości, na wakacje, na narty, NNW, dla przedsiębiorców, inwestycyjne, ochrona prawna.
www.ubezpieczeniazyciowe.pl Wszystko o ubezpieczeniach na życie. Zamów ubezpieczenie na życie, Korzyści z ubezpieczenia na życie, Ceny ubezpieczeń na życie, Czym jest ubezpieczenie na życie? Oblicz składką ubezpieczenia na życie.
www.rankingubezpieczennazycie.pl Ranking Ubezpieczeń Ochronnych - zabezpiecz Twoje życie i zdrowie. Ranking Ubezpieczeń Oszczędnościowych - oszczędzaj na emeryturę. Na co zwrócić uwagę wybierając polisę na życie?
www.ubezpieczeniemieszkania.pl Zamów ubezpieczenie nieruchomości u 5 agentów lub kup ubezpieczenie mieszkania online. Wypełnij formularz, oblicz składkę i kup polisę. Polisa na e-maila!
www.ubezpieczenienanarty.pl Ubezpieczenia na narty i snowboard. Poradniki narciarskie. Oblicz składkę ubezpieczenia na narty i snowboard. Kup ubezpieczenie narciarskie online.
www.ubezpieczenienarciarskie.pl Porównaj ubezpieczenia narciarskie online i dopasuj najlepszy wariant ubezpieczenia dla siebie. Ubezpieczenia na narty daję Ci komfort spokojnych i bezpiecznych wojaży po stokach narciarskich.
www.ubezpieczenieturystyczne.com.pl Porównaj ubezpieczenia podróży online, dopasuj najlepszy wariant ubezpieczenia dla siebie i kup polisę turystyczną online. Ubezpieczenia na wakacje - podróżne, ubezpieczenie na wyjazd.
www.polisaturystyczna.pl Porównaj ubezpieczenia turystyczne online, wybierz najlepszy wariant ubezpieczenia dla siebie i kup polisę turystyczną online. Ubezpieczenia na wakacje - dla Ciebie i Twojej rodziny.
finanse.rankomat.pl Porównaj produkty bankowe i sprawdź ranking kredytów gotówkowych oraz ranking kredytów hipotecznych. Najlepsze produkty bankowe w internecie.