X
Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszego serwisu. Jeśli nie chcesz, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku,
zmień ustawienia swojej przeglądarki. Więcej na temat naszej polityki prywatności znajdziesz tutaj.
Poleć znajomemu| Forum
drukuj skomentuj artykuďż˝ forum poleďż˝ artykuďż˝ znajomemu A A A

Ubezpieczenie NNW dla dziecka – w szkole, czy indywidualnie?

2011-08-26 12:27 piątek
Ubezpieczenie NNW dla dziecka
O niektórych zdarzeniach wyłączonych z odpowiedzialności towarzystwa już wspomnieliśmy. Poniżej publikujemy bardziej szczegółową listę.

PORÓWNAJ OFERTY NNW!

I tak z ochrony ubezpieczeniowej na ogół wyłączone są następstwa nieszczęśliwych wypadków, jeśli powstały one na skutek:
  • usiłowania lub popełnienia samobójstwa bądź przestępstwa, czy też udziału w bójkach;
  • spożycia alkoholu, narkotyków lub innych środków odurzających;
  • działań wojennych, stanu wojennego lub wyjątkowego, udziału w zamieszkach, rozruchach, niepokojach społecznych, strajkach, aktach terroryzmu itd.;
  • kierowania po drogach publicznych pojazdami mechanicznymi, jazdy rowerem lub obsługi urządzeń bez wymaganych uprawnień;
  • śmierci i innych uszczerbków na zdrowiu, do których doszło w następstwie niewłaściwego leczenia, wadliwie wykonanych zabiegów i infekcji;
  • wyczynowego uprawiania sportów.
Opłacając dodatkową składkę można ubezpieczyć lubiące aktywność ruchową dziecko, zwłaszcza, jeśli wybraną dyscyplinę sportu uprawia wyczynowo, trenując w klubie czy nawet tylko pod okiem instruktora.

Kumulacja świadczeń

Decydując się na indywidualne ubezpieczenie dziecka od następstw nieszczęśliwych wypadków nie tylko wybieramy ubezpieczyciela, ale mamy również możliwość negocjowania warunków umowy, przede wszystkim jednak starannego dobrania zakresu ochrony ubezpieczeniowej. Tak, by polisa nie okazała się wydatkiem.

Możemy również skorzystać z ubezpieczenia w szkole i dodatkowo ubezpieczyć dziecko, wybierając ubezpieczenie z elementami, których brak w szkolnej polisie.

Nie obowiązuje żadne prawne ograniczenie dotyczące ilości posiadanych ubezpieczeń NNW. Z każdego mamy prawo otrzymać odszkodowanie.

Kumulacja świadczeń obowiązuje także wówczas, gdy po wypadku przysługuje nam świadczenie z ZUS, bądź z ubezpieczenia odpowiedzialności cywilnej (OC) sprawcy zdarzenia.

Małgorzata Pawlaczek
Zobacz tak�e
« powrďż˝t do dziaďż˝u: Poradniki
« zapisz siďż˝ na Newsletter
Wpisz szukane słowo
Losowy termin:
Przewłaszczenie na zabezpieczenie - jest jedną z form zabezpieczenia ... więcej»
Nasze serwisy:
www.ubezpieczeniaonline.pl Ubezpieczenia przez Internet. Kup online ubezpieczenie samochodu, na życie, zdrowotne, nieruchomości, na wakacje, na narty, NNW, dla przedsiębiorców, inwestycyjne, ochrona prawna.
www.ubezpieczeniazyciowe.pl Wszystko o ubezpieczeniach na życie. Zamów ubezpieczenie na życie, Korzyści z ubezpieczenia na życie, Ceny ubezpieczeń na życie, Czym jest ubezpieczenie na życie? Oblicz składką ubezpieczenia na życie.
www.rankingubezpieczennazycie.pl Ranking Ubezpieczeń Ochronnych - zabezpiecz Twoje życie i zdrowie. Ranking Ubezpieczeń Oszczędnościowych - oszczędzaj na emeryturę. Na co zwrócić uwagę wybierając polisę na życie?
www.ubezpieczeniemieszkania.pl Zamów ubezpieczenie nieruchomości u 5 agentów lub kup ubezpieczenie mieszkania online. Wypełnij formularz, oblicz składkę i kup polisę. Polisa na e-maila!
www.ubezpieczenienanarty.pl Ubezpieczenia na narty i snowboard. Poradniki narciarskie. Oblicz składkę ubezpieczenia na narty i snowboard. Kup ubezpieczenie narciarskie online.
www.ubezpieczenienarciarskie.pl Porównaj ubezpieczenia narciarskie online i dopasuj najlepszy wariant ubezpieczenia dla siebie. Ubezpieczenia na narty daję Ci komfort spokojnych i bezpiecznych wojaży po stokach narciarskich.
www.ubezpieczenieturystyczne.com.pl Porównaj ubezpieczenia podróży online, dopasuj najlepszy wariant ubezpieczenia dla siebie i kup polisę turystyczną online. Ubezpieczenia na wakacje - podróżne, ubezpieczenie na wyjazd.
www.polisaturystyczna.pl Porównaj ubezpieczenia turystyczne online, wybierz najlepszy wariant ubezpieczenia dla siebie i kup polisę turystyczną online. Ubezpieczenia na wakacje - dla Ciebie i Twojej rodziny.
finanse.rankomat.pl Porównaj produkty bankowe i sprawdź ranking kredytów gotówkowych oraz ranking kredytów hipotecznych. Najlepsze produkty bankowe w internecie.