X
Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszego serwisu. Jeśli nie chcesz, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku,
zmień ustawienia swojej przeglądarki. Więcej na temat naszej polityki prywatności znajdziesz tutaj.
Poleć znajomemu| Forum
drukuj skomentuj artykuďż˝ forum poleďż˝ artykuďż˝ znajomemu A A A

Ubezpieczenie NNW dla dziecka – w szkole, czy indywidualnie?

2011-08-26 12:27 piątek
Ubezpieczenie NNW dla dziecka
Każdy, kto ma dziecko w wieku szkolnym zdążył oswoić się z myślą, że z końcem wakacji odbyć trzeba niekończącą się i kosztowną krucjatę po marketach, księgarniach i sklepach papierniczych. Przy czym zdobyte w zamian za ciężko wypracowaną krwawicę trofea wcale nie muszą spełnić oczekiwań naszych wybrednych pociech.

Najczęściej dopiero po powrocie do domu dowiadujemy się, że epoka Hello Kitty albo Spidermana właśnie bezpowrotnie minęła. Jakby tego było mało, kiedy już się wydaje, że można przestać karmić banknotami wiecznie głodnego potwora o wdzięcznej nazwie „inwestycja w przyszłość dziecka”, nasz uczeń przynosi ze szkoły karteczkę z informacją, iż trzeba opłacić składkę na ubezpieczenie NNW.

PORÓWNAJ OFERTY NNW!

Kolejny wydatek – ubezpieczenie NNW

Niby tylko parę złotych, ale jak każdy przymus wydawania pieniędzy również ta konieczność budzi w nas zdecydowany sprzeciw.

Bywa, że wraz z innym napotkanym pod szkołą, równie poruszonym rodzicem wymienimy opinię na ten temat, a następnie... potulnie płacimy. Nie wiedząc nawet, jaką tak naprawdę ochronę ubezpieczeniową zapewniamy naszemu dziecku i czy na pewno jest ona wystarczająca? Nie wspominając o tym, że nie mamy obowiązku, choćby usiłowała nas w takim przekonaniu utrzymać dyrekcja placówki, regulowania takiej należności.

W zasadzie nie musimy w ogóle ubezpieczać dziecka od następstw nieszczęśliwych wypadków. Warto wiedzieć, że nie jest to polisa obowiązkowa. Ma jednak szereg zalet, ale tylko pod warunkiem, że starannie ją dobierzemy, niekoniecznie kierując się wyłącznie wysokością składki.

W szkole, czy samodzielnie

Ubezpieczenie opłacane w szkole na ogół jest tańsze, ponieważ towarzystwo kalkuluje składkę w oparciu o ofertę ubezpieczenia grupowego, skierowanego do wszystkich uczniów. Bywa, że polisa obejmuje również pracowników szkoły, bądź towarzystwo obniża składkę, bo placówka ubezpiecza również swój majątek.

Za sprawą efektu skali taki produkt ubezpieczeniowy jest więc tańszy od składki oszacowanej dla indywidualnego klienta. Na niskiej cenie zalety takiego ubezpieczenia mogą się skończyć. Ale nie muszą.
Zobacz tak�e
« powrďż˝t do dziaďż˝u: Poradniki
« zapisz siďż˝ na Newsletter
Wpisz szukane słowo
Losowy termin:
Deklaracja przystąpienia - oświadczenie woli o przystąpieniu do ... więcej»
Nasze serwisy:
www.ubezpieczeniaonline.pl Ubezpieczenia przez Internet. Kup online ubezpieczenie samochodu, na życie, zdrowotne, nieruchomości, na wakacje, na narty, NNW, dla przedsiębiorców, inwestycyjne, ochrona prawna.
www.ubezpieczeniazyciowe.pl Wszystko o ubezpieczeniach na życie. Zamów ubezpieczenie na życie, Korzyści z ubezpieczenia na życie, Ceny ubezpieczeń na życie, Czym jest ubezpieczenie na życie? Oblicz składką ubezpieczenia na życie.
www.rankingubezpieczennazycie.pl Ranking Ubezpieczeń Ochronnych - zabezpiecz Twoje życie i zdrowie. Ranking Ubezpieczeń Oszczędnościowych - oszczędzaj na emeryturę. Na co zwrócić uwagę wybierając polisę na życie?
www.ubezpieczeniemieszkania.pl Zamów ubezpieczenie nieruchomości u 5 agentów lub kup ubezpieczenie mieszkania online. Wypełnij formularz, oblicz składkę i kup polisę. Polisa na e-maila!
www.ubezpieczenienanarty.pl Ubezpieczenia na narty i snowboard. Poradniki narciarskie. Oblicz składkę ubezpieczenia na narty i snowboard. Kup ubezpieczenie narciarskie online.
www.ubezpieczenienarciarskie.pl Porównaj ubezpieczenia narciarskie online i dopasuj najlepszy wariant ubezpieczenia dla siebie. Ubezpieczenia na narty daję Ci komfort spokojnych i bezpiecznych wojaży po stokach narciarskich.
www.ubezpieczenieturystyczne.com.pl Porównaj ubezpieczenia podróży online, dopasuj najlepszy wariant ubezpieczenia dla siebie i kup polisę turystyczną online. Ubezpieczenia na wakacje - podróżne, ubezpieczenie na wyjazd.
www.polisaturystyczna.pl Porównaj ubezpieczenia turystyczne online, wybierz najlepszy wariant ubezpieczenia dla siebie i kup polisę turystyczną online. Ubezpieczenia na wakacje - dla Ciebie i Twojej rodziny.
finanse.rankomat.pl Porównaj produkty bankowe i sprawdź ranking kredytów gotówkowych oraz ranking kredytów hipotecznych. Najlepsze produkty bankowe w internecie.