X
Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszego serwisu. Jeśli nie chcesz, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku,
zmień ustawienia swojej przeglądarki. Więcej na temat naszej polityki prywatności znajdziesz tutaj.
Poleć znajomemu| Forum
drukuj skomentuj artykuł forum poleć artykuł znajomemu A A A

Nowa linia produktów Inwestuj w Przyszłość

2008-11-19 10:35 środa
Deutsche Bank PBC S.A. wprowadził nową linię produktów inwestycyjno-ubezpieczeniowych z regularną składką - db Inwestuj w Przyszłość.

Dostępne są dwa warianty oferowane we współpracy z PZU Życie lub Generali Życie TU. Rozwiązania te, w formie polisy na życie, umożliwiają alokację środków w wybrane polskie i zagraniczne fundusze inwestycyjne oraz portfele modelowe zarządzane przez Deutsche Bank PBC.

Rozwiązanie db Inwestuj w Przyszłość, w zależności od wariantu oferowanego we współpracy z danym Ubezpieczycielem, jest inwestycją o minimum 9-letnim horyzoncie. Umożliwia alokację środków w ponad 80 polskich i zagranicznych funduszy inwestycyjnych oraz 9 portfeli modelowych o różnym potencjale zysku i ryzyka zarządzanych przez Deutsche Bank. Inwestycja możliwa jest w trzech walutach: PLN, EUR i USD. Minimalna wpłata wynosi od 150 zł miesięcznie, przy czym zasady dotyczące wysokości składek i terminu ich regulowania są elastyczne. Oznacza to, że jedynie w pierwszym roku wpłaty powinny być dokonywane regularnie. Natomiast od drugiego roku ubezpieczony może opłacać składki z dowolną częstotliwością, przy czym na koniec każdego roku wymagane jest wniesienie wielokrotności (10- lub 12-krotności) minimalnej składki. Możliwa jest też zmiana minimalnej wysokości składki w czasie trwania inwestycji na dostępne w ramach wybranego wariantu stawki.

Alokacji w db Inwestuj w Przyszłość podlega 100% wpłaty, co oznacza, że wszystkie środki inwestowane są w jednostki wskazanych ubezpieczeniowych funduszy kapitałowych, zgodnie z przyjętą strategią. Możliwe jest też modyfikowanie wybranej strategii inwestycyjnej i przenoszenie środków między funduszami bez konieczności odprowadzenia podatku od zysków kapitałowych. Co ważne, konwersje w ramach dostępnych funduszy i strategii są bezpłatne. Zgromadzone środki nie są objęte podatkiem od spadków i darowizn.
Przystępując do ubezpieczenia klient dokonuje wyboru wariantu ochrony. Opcja podstawowa obejmuje świadczenia w przypadku śmierci ubezpieczonego, natomiast wariant rozszerzony dodatkowo umożliwia np. ochronę w zakresie niezdolności do pracy (w tym również czasowej) w wyniku nieszczęśliwych wypadków oraz ciężkich chorób.

Ponadto, osoby wnioskujące o kredyt mieszkaniowy Deutsche Bank PBC mają możliwość uzyskania dodatkowej kwoty kredytu z przeznaczeniem na zakup produktu z linii db Inwestuj w Przyszłość. Może ona wynieść maksymalnie 2% wysokości finansowania, przy zachowaniu maksymalnego wskaźnika LTV z uwzględnieniem ubezpieczenia niskiego wkładu własnego. W zależności od wybranej wysokości składek w ramach db Inwestuj w Przyszłość, możliwe jest obniżenie marży kredytu mieszkaniowego nawet o 0,6% w stosunku do stawek standardowych. Kwota kredytu, która jest przeznaczona na db Inwestuj w Przyszłość, musi pokrywać pierwszą roczną składkę ubezpieczeniową. Jest ona pobierana z kredytu w momencie wypłaty całości lub jego pierwszej transzy i przekazywana bezpośrednio na konto ubezpieczyciela. Kolejne składki miesięczne klient pokrywa z własnych środków.

Źródło: Gazeta Ubezpieczeniowa

JT
« powrót do działu: Wiadomości
« zapisz się na Newsletter
Nasze serwisy:
www.ubezpieczeniaonline.pl Ubezpieczenia przez Internet. Kup online ubezpieczenie samochodu, na życie, zdrowotne, nieruchomości, na wakacje, na narty, NNW, dla przedsiębiorców, inwestycyjne, ochrona prawna.
www.ubezpieczeniazyciowe.pl Wszystko o ubezpieczeniach na życie. Zamów ubezpieczenie na życie, Korzyści z ubezpieczenia na życie, Ceny ubezpieczeń na życie, Czym jest ubezpieczenie na życie? Oblicz składkę ubezpieczenia na życie.
www.rankingubezpieczennazycie.pl Ranking Ubezpieczeń Ochronnych - zabezpiecz Twoje życie i zdrowie. Ranking Ubezpieczeń Oszczędnościowych - oszczędzaj na emeryturę.Na co zwrócić uwagę wybierając polisę na życie?
www.ubezpieczeniemieszkania.pl Zamów ubezpieczenie nieruchomości u 5 agentów lub kup ubezpieczenie mieszkania online. Wypełnij formularz, oblicz składkę i kup polisę. Polisa na e-maila!
www.ubezpieczenienanarty.pl Ubezpieczenia na narty i snowboard. Poradniki narciarskie. Oblicz składkę ubezpieczenia na narty i snowboard. Kup ubezpieczenie narciarskie online.
www.ubezpieczenienarciarskie.pl Porównaj ubezpieczenia narciarskie online i dopasuj najlepszy wariant ubezpieczenia dla siebie. Ubezpieczenia na narty dają Ci komfort spokojnych i bezpiecznych wojaży po stokach narciarskich.
www.ubezpieczenieturystyczne.com.pl Porównaj ubezpieczenia podróży online, dopasuj najlepszy wariant ubezpieczenia dla siebie i kup polisę turystyczną online. Ubezpieczenia na wakacje - podróżne, ubezpieczenie na wyjazd.
www.polisaturystyczna.pl Porównaj ubezpieczenia turystyczne online, wybierz najlepszy wariant ubezpieczenia dla siebie i kup polisę turystycznš online. Ubezpieczenia na wakacje - dla Ciebie i Twojej rodziny.