X
Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszego serwisu. Jeśli nie chcesz, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku,
zmień ustawienia swojej przeglądarki. Więcej na temat naszej polityki prywatności znajdziesz tutaj.
Poleć znajomemu| Forum
drukuj skomentuj artykuł forum poleć artykuł znajomemu A A A

Pełnia Zdrowia

2009-11-30 11:04 poniedziałek
ADAM H.PUSTELNIK
Rozmowa z Adamem Pustelnikiem, Prezesem Zarządu SIGNAL IDUNA Polska Towarzystwo Ubezpieczeń S.A. i SIGNAL IDUNA Życie Polska Towarzystwo Ubezpieczeń S.A. na temat kompleksowego ubezpieczenia zdrowotnego PEŁNIA ZDROWIA.


Signal Iduna w pierwszej połowie bieżącego roku wprowadził na rynek nowe ubezpieczenia zdrowotne Pełnia Zdrowia. Widać duże zaangażowanie firmy w ich promocję. Czy to oznacza, że ten rodzaj ubezpieczeń będzie koronnym produktem Signal Iduny?


Pełnia Zdrowia to odpowiedź na bieżące potrzeby klientów w Polsce. Publiczny system ochrony zdrowia pozostawia wiele do życzenia. Jego największą wadą jest fakt, że świadczenia medyczne są dostarczane pacjentom reaktywnie, dostęp do lekarzy specjalistów jest bardzo utrudniony, nie istnieje także tradycja kompleksowego leczenia pacjentów. Dlatego Signal Iduna, stworzył linię zdrowotną z myślą o rodzinach w całej Polsce – nie tylko mieszkańcach największych miast.

Dlaczego właśnie ta grupa ubezpieczeń? Czy polski rynek ma aż taki potencjał?


W tym roku ukazały się pierwsze wyniki badania Diagnoza Społeczna 2009 (zbadano ponad 28 tys. Polaków). Według tego sondażu 50% z nas korzysta z prywatnej służby zdrowia. To, moim zdaniem, tylko potwierdza, że zachowanie dobrego stanu zdrowia  stało się dla Polaków bardzo ważne, a istniejący system państwowej służby zdrowia nie jest w stanie sprostać zapotrzebowaniu Polaków.  Obecna sytuacja na rynku zdrowia otwiera możliwości dla profesjonalnych ubezpieczycieli, którzy chcą wziąć na swoje barki odpowiedzialność za planowanie i całościową koordynację procesu leczenia pacjentów, w oparciu o najnowsze standardy medyczne. Signal Iduna jest gotowe, aby zmierzyć się z tym wyzwaniem.

Signal Iduna już wcześniej oferowała ubezpieczenia zdrowotne, jakie zmiany zostały wprowadzone w nowych pakietach, w porównaniu do starych?

Przede wszystkim nowe pakiety oferowane przez Signal Iduna obejmują świadczenia szpitalne. Jest to ogromne udogodnienie dla naszych klientów, ponieważ na planowane leczenie szpitalne w ramach NFZ nierzadko czeka się kilka lat. Signal Iduna zapewnia przeprowadzenie zabiegu/operacji w ciągu 14 dni od zgłoszenia takiej potrzeby Ubezpieczycielowi.
Dodatkowo, wyższe pakiety zostały wzbogacone o wizyty domowe, leczenie stomatologiczne oraz rehabilitację.

A jak wygląda produkt na tle konkurencji? Dlaczego, przychodząc do multiagenta, który ma w swojej ofercie kilka, kilkanaście różnych propozycji, klient miałby się zdecydować właśnie na Pełnię Zdrowia Signal Iduny?


Podstawową zaletą ubezpieczenia Pełnia Zdrowia oferowanego przez Signal Iduna jest krótki czas oczekiwania na usługi medyczne oraz ich wysoki standard. Osoba posiadająca polisę ma nielimitowany dostęp do lekarzy specjalistów, badań medycznych oraz zabiegów ambulatoryjnych bez konieczności oczekiwania w długich kolejkach.
W ramach Pakietu Rodzinnego Pełnia Zdrowia cała rodzina może skorzystać z 210 badań diagnostycznych oraz 36 zabiegów ambulatoryjnych.
W przypadku dzieci Signal Iduna gwarantuje nielimitowany dostęp do wszystkich lekarzy specjalistów już w podstawowym pakiecie. Dodatkowo, w ramach pakietu ubezpieczony ma możliwość leczenia szpitalnego. Pełnia Zdrowia to również pakiet dbający o przyszłe mamy, już od pierwszego dnia ubezpieczenia  kobiety w ciąży mogą liczyć na nielimitowane wizyty u ginekologa oraz dostęp do wszystkich niezbędnych w tym okresie badań diagnostycznych i laboratoryjnych. Signal Iduna, w tym przypadku w przeciwieństwie do konkurencji, nie stosuje okresu karencji.

A jeśli mam już ubezpieczenie zdrowotne w innej firmie, ale bez leczenia szpitalnego, co możecie mi zaproponować?


W takim wypadku ubezpieczony ma prawo wyboru pakietu obejmującego swoim zakresem tylko i wyłącznie świadczenia szpitalne. Usługi ambulatoryjne są świadczone w ramach ubezpieczenia w poprzedniej firmie. Klient decydując się na pakiety szpitalne, ma do wyboru opcję STANDARD, MEDIUM oraz MAXIMUM.
Każdy pakiet gwarantuje kompleksową organizację leczenia szpitalnego oraz komfortowe warunki pobytu w szpitalu. Pacjent decydujący się na pakiety szpitalne Signal Iduna ma dostęp do ponad 80 szpitali oraz 220 procedur medycznych.
 
Załóżmy, że zdecydowałam się na polisę. Po jakimś czasie chcę się umówić na wizytę do lekarza. Co mam zrobić? Jak wygląda procedura?

Posiadacze pakietu mają zagwarantowany całodobowy kontakt ze specjalistyczną platformą informacyjną, która organizuje cały proces leczenia. Wykwalifikowani pracownicy udzielą wszelkich niezbędnych informacji na temat sieci placówek medycznych, zakresu świadczeń i ich realizacji. Wystarczy zadzwonić do Call Center medycznego Signal Iduna, podać nazwisko, numer karty ubezpieczonego i przedstawić problem zdrowotny. Wówczas wykwalifikowani pracownicy zorganizują cały proces leczenia - dostosują najwygodniejszą dla klienta lokalizację placówki medycznej oraz dogodny termin wizyty lekarskiej. Signal Iduna gwarantuje maksymalny czas oczekiwania - w przypadku internisty są to 24 godziny, natomiast specjalisty - 5 dni, a w sytuacji gdy potrzebny jest zabieg szpitalny czekamy do 14 dni.   

A jeśli znajduję się w miejscu, w którym nie ma placówek, z którymi współpracujecie? Załóżmy, że jestem w jakiejś miejscowości turystycznej nad morzem czy na Mazurach, a sprawa jest pilna – co mam robić?

W pierwszej kolejności należy skontaktować się Call Center Signal Iduna. Od tej pory jesteśmy pod opieką konsultanta, który koordynuje całościowo kwestie formalne związane z zapisem do lekarza. Jeśli w miejscu naszego tymczasowego pobytu nie uda się zorganizować pomocy medycznej, Signal Iduna pokryje koszty wizyty u lekarza specjalisty do którego się udamy – podstawą do refundacji będzie rachunek za usługę lekarskiej.

Wiele młodych kobiet pyta nas o ubezpieczenia zdrowotne, z myślą o czasie, gdy będą w ciąży - co Pełnia Zdrowia ma do zaoferowania przyszłym mamom?


Pełnia Zdrowia obejmuje szczególną opieką kobiety w ciąży. Przede wszystkim mogą one liczyć na nielimitowane wizyty u ginekologa oraz łatwy dostęp do wszystkich niezbędnych badań diagnostycznych i laboratoryjnych. Co najważniejsze, Signal Iduna nie stosuje okresu karencji dla kobiet w ciąży (jest to bardzo powszechne wśród ubezpieczycieli) czyli świadczenia związane z ciążą przysługują osobie ubezpieczonej od pierwszego dnia trwania umowy ubezpieczenia. Signal Iduna gwarantuje także komfortowe warunki porodu - zapewnia obecność osoby towarzyszącej oraz za zgodą lekarza prowadzącego, bezpłatne znieczulenie wykonywane bez wskazań medycznych – na życzenie ubezpieczonej.

Bardzo dziękuję za rozmowę.

« powrót do działu: Wywiady
« zapisz się na Newsletter
Nasze serwisy:
www.ubezpieczeniaonline.pl Ubezpieczenia przez Internet. Kup online ubezpieczenie samochodu, na życie, zdrowotne, nieruchomości, na wakacje, na narty, NNW, dla przedsiębiorców, inwestycyjne, ochrona prawna.
www.ubezpieczeniazyciowe.pl Wszystko o ubezpieczeniach na życie. Zamów ubezpieczenie na życie, Korzyści z ubezpieczenia na życie, Ceny ubezpieczeń na życie, Czym jest ubezpieczenie na życie? Oblicz składkę ubezpieczenia na życie.
www.rankingubezpieczennazycie.pl Ranking Ubezpieczeń Ochronnych - zabezpiecz Twoje życie i zdrowie. Ranking Ubezpieczeń Oszczędnościowych - oszczędzaj na emeryturę.Na co zwrócić uwagę wybierając polisę na życie?
www.ubezpieczeniemieszkania.pl Zamów ubezpieczenie nieruchomości u 5 agentów lub kup ubezpieczenie mieszkania online. Wypełnij formularz, oblicz składkę i kup polisę. Polisa na e-maila!
www.ubezpieczenienanarty.pl Ubezpieczenia na narty i snowboard. Poradniki narciarskie. Oblicz składkę ubezpieczenia na narty i snowboard. Kup ubezpieczenie narciarskie online.
www.ubezpieczenienarciarskie.pl Porównaj ubezpieczenia narciarskie online i dopasuj najlepszy wariant ubezpieczenia dla siebie. Ubezpieczenia na narty dają Ci komfort spokojnych i bezpiecznych wojaży po stokach narciarskich.
www.ubezpieczenieturystyczne.com.pl Porównaj ubezpieczenia podróży online, dopasuj najlepszy wariant ubezpieczenia dla siebie i kup polisę turystyczną online. Ubezpieczenia na wakacje - podróżne, ubezpieczenie na wyjazd.
www.polisaturystyczna.pl Porównaj ubezpieczenia turystyczne online, wybierz najlepszy wariant ubezpieczenia dla siebie i kup polisę turystycznš online. Ubezpieczenia na wakacje - dla Ciebie i Twojej rodziny.